bugün

Günlük yaşam içinde sıkça merak edilen, bir hukukçu arkadaşımız olsa da sorsak dedirten sorulardır. Uzun zamandır denk geliyorum, yaya geçidinde yoldan geçen yayayı görmelerine rağmen üzerine sürüyorlar ya da yaya ışığı yanmasına yolda da yaya olmasına rağmen hala kaptırıp geliyor. Şimdi bunlardan birine, kaportanın ortasına bir sincanlı yumruğu (yukarıdan aşağıya balyoz gibi atılan yumruk) indirsem herif de donup kalsa, cezası ne olur acaba diye düşündürüyor beni.
SAAT KAÇ?
sevişelim mi?
Her türlü bekleriz.

Korkmayın lan ücretsiz.
bir hukukcu olarak danisman ucreti almadan cevaplamayacagim sorulardir. ekmek parasi bizimki de.
Ceza hukukunu ilgilendiren ihlallerde davayı o fiilin mağdurı değil cumhuriyet savcısı açar. Bu hususta olayı anlatan bir dilekçe ile adliyelerdeki müracaat savcılarına başvurmak yeterlidir. Savcı,suçun unsurlarının oluştuğuna kanaat getirirse ceza davasını açacaktır.
Bu saatte buralarda olup olmadıkları merak edilen arkadaşlardır. ..
(bkz: adalet okuyanın hukukçuyum demesi)
Vize haftası yokluğu.
Burada olan varsa iyi çalışmış.
Tıp okudum zorla baba baskısı ile hukuk hayalimdi ama şimdi bu ülkede bu demokrasiye rağmen hayallerinin peşinden koşan arkadaşlara Allah yardım etsin.
Yıllarda hukuk fakültelerinde dirsek çürütmüş arkadaşlara olan sorulardır. idari davalara bakıyorlar ise taşınmaz yenmez.

Şimdi bir dosya var ve hakkında yd kararı verildi. Dosya yaklaşık 1750 kişiyi ilgilendiriyor. Yaklaşık 2 ay içinde karar aşamasına geldi. Ve bugün sabah karar aşamasında ibaresini gördük. 2. Dava dairesinde danıştay da görülüyor dosya. Tahmini ne kadar sürede karar verilir.

Dosya kesk, bakanlık ve bir kamu iktisadi kuruluşunu ilgilendiriyor.
Bu tip durumlarda kara haber vermek istemem kardeşim. Ama asgari 4 sene beklersiniz. Evet.