bugün

hoşlanılan kızın annesi ile tanışma vaktinin geldiğinde maruz kaldığınız durumdur. birazcık özgüven, biraz da cesaret ister... çünkü abuk subuk sorulara maruz kalabilirsiniz er kişi tarafından, eliniz ayağınıza dolaşabilir.

bir kere denedim bunu, çünkü sevgilim istiyordu ailesi ile tanışmamızı. anlaşılan saatte ve günde evlerinin yolunu tuttum. o gün biraz daha özenle giyindim açıkçası, biraz efendi görünmekte fayda vardır diye düşündüm. eve vardığımda kapıyı hoşlanılan kız açtı ve içeri buyur etti beni. ikimizde de heyecan hat safhada idi açıkçası. oturma odasında beni bekleyen er kişi ile tanışmak için adım attıkça kalbim daha da hızlı atmaya başlamıştı açıkçası...

oturma odasına girdiğimde ayağa kalktı malum er kişi, kendisine doğru yürürken içimden " acaba elini öpmeli miyim yoksa öpmemeli miyim " diye düşünmeye başladım.. saygı nedeni ile öpmenin daha uygun olacağına karar verdim üç saniye içinde. öpmeye yeltenmiş olsam da izin vermedi er kişi. " o kadar da yaşlı değilim " gibi birde espri yaptı üzerine.

sonra bana gösterilen yere oturdum ve muhabbet etmeye başladık hep beraber, nereden tanıştığımızı filan anlatıyorken buldum kendimi bir anda. daha sonra bana aslen nereli olduğumu sordu, bende " aslen gümüşhane fakat doğma büyüme istanbul " diye cevap verdim kendisine. " bizim nereli olduğumuzu biliyor musun ? " diye bir soruya maruz kaldım. " evet efendim tokatlısınız " dedim. " peki alevi olduğumuzu biliyor musun ? " diye şaşırtan bir soru eklendi bu konuşmaların üzerine... " hayır efendim onu bilmiyordum " diye cevap verdim. " şuan gençsiniz, kanınız kaynıyor fakat bu konu fazla ilerleyemez, ilerde senin için ve ailen için sorun olur " diye bir laf attı ortaya. " neden sorun olsun ki efendim " diye sordum ve aldığım cevap ilginç gelmişti bana. kendisi bana resmen hiç boşuna heveslenmeyin, sizin sonunuz olamaz ithamda bulunuyordu resmen ve bunun nedenini sahip olduğumuz mezhep farklılığından kaynaklandığını söylüyordu.

bizim sonumuz olmadı evet ama bunda mezhep farklılığının hiç bir etkisi olmadı..
aa bana bir kardeşi olduğundan hiç bahsetmemişti diye
muhabbete başlamayı gerektiren durumdur.