bugün

son bölümüyle tüyleri diken diken etmiş ve 9 yıllık efsane karakter barney stinson ile robin in evlilik sahnesiyle legendary bir kapanış yapmış dizi. final ise uzunluk olarak 3 bölüm olacak 9 ylın acısı çıkartacak güçte olacak bence.

olm bitiyor lan.
9.sezon 15.bölümde sanırım..

--spoiler--
barney'in ne iş yaptığını öğrenebileceğiz. yıllardır merak ediyordum. hadi bakalım ne olacak..
--spoiler--
sonundaaa!

ağır spoylııırr..........

--spoiler--
robin stinson...hayvan gibi ağladım sözlük, ama 9 sezondur resmen ben bu anı bekliyordum. artık elimizde son bölüm kaldı. son koca bir saat. bu arada son tokat harikaydı değinmeden geçemeyeceğim.
--spoiler--
sınav stresinin bünyemi ele geçirdiği zaman diliminden günler günler önceydi sözlük. ne de güzel izlerdim. önce game of thrones ya da sevdiğim başka uzun bir dizi sonra da çerez niyetine himym. ne de güzel günlerdi sevgili gün... pardon sözlük.
izleyenlerine 'vay be bitiyor amk' dedirten dizidir. son zamanlarda düşüş yaşamış olsa da barney in evlilik teklifi ettiği bölümden sonra sanki ilk yıllara döndüler.

ne diyelim ki efsanevi bir dizi bitiyor. barney stinson efsanesi bitiyor lan :(
her güzel şeyin sonu olduğu gibi onun da sonu sonu var ve sonu geldi malesef...
how i met your mother'la birlikte 2005-2008 arası başlayan kaliteli diziler komple bitmiş olacak.
prison break biteli 3 sene oldu, dexter ve breaking bad biteli aylar oldu ve şimdi de how i met your mother. bitmesi bir yana, hepsinin aynı zaman diliminde sona ermesi daha da koyuyor.
two and a half men bile charlie sheen'siz yoluna devam edebiliyorken himym sona eriyor. her ne kadar bir sürü gereksiz,sıkıldık bik bik diye öten, sırf özentiden izleyen tipler olsa da, bir 10 sezon daha olsa da izlerdik be...
--spoiler--
robin'in barney'i hak etmediği dizi. ted istese robin'i götürebilirdi. bu robin hep böyleydi. sevmiyorum nokta net.
--spoiler--
--spoiler--

(bkz: en iyi yapabildiğimiz şey aşık olmak)

sözün bittiği yere 1 hafta kaldı, şu an hala bir kaç kelime var söylenecek. bu kadar kötü başlayıp ta bu kadar efsanevi biten sezon da görmedim ayrıca daha önce.

haftaya olan 1 saatlik final bölümü 5 dk gibi gelecek sanırım

edit: tokat iddiası bile bitti lan!
--spoiler--
9x22 bölümüyle birlikte keşke Robinle Ted evlenseydi dediğim dizidir.
Dünyanın en uzun düğünü galiba. 3 yılda anca bitti.
son bölümün sonunda next monday demesiyle tüyleri diken diken etmiş gelmiş geçmiş en iyi dizi. next monday kendisiyle birlikte bir gençlik te onunla birlikte tarihe yavaş yavaş karışmaya ve yaşlanmaya başlayacaktır. hayır siz nasıl bir orospu çocuğusunuz kodumun senaristleri, son saniyede ted robin yapıyosunuz madem yapıyosunuz niye sonra geri dönüyosunuz.

9x22 de oldukça üzmüştür. ayrıca yine bu bölüm oldukça komiktir. nasıl ayrılacağımızı bilemediğim dizi.

http://www.youtube.com/watch?v=DfrKeGPx86s

tabi bu şarkı diziden önce onu beraber izleyip her hafta muhabbetlerini yapan jenerasyona gelsin gençler. sonra da tedden robine, marshalldan tede, beraber oturdukları eve, ve bizi bir daha her hafta veya iki haftada bir meraklandırmayacak dizimag a, karakterlerin davranışlarında biraz kendisini bulan insanların kaybettiği aşklarına arkadaşlarına gelsin efem.

(bkz: duygulandım be sözlük)
1 sezon boyunca beklediğimiz evlilik en nihayetinde gerçekleşti. son bölüm olan özel 1 saatlik bölümünü merakla beklemekteyim. keşke bitmesen how i met your mother..
son bölümü izleyip hayvan gibi ağlamama sebep olan dizi. sizi bitirme kararı alan yapımcının kulakları çınlasın. pazartesi hiç gelmesin istiyorum. *
9.sezon 19. bölümü ile beni kahkahaya boğan dizi.

hani şu barney'in takım elbise için tuttuğu otel odasında dönen muhabbet.

--spoiler--

barney: O yolda yürürken giyeceğim
takımı seçmem için bana yardımcı ol.

ted: O yolda yürüyecek olan Robin.
Sen yolun bitiminde bekleyeceksin.

barney: Tamam, şapele girdiğimde
herkesin ayağa kalktığı zaman...
giyeceğim takım o hâlde.

ted: Onu da Robin'e yapacaklar.

barney: Sahi mi? Vay be, erkekler bu düğün
olayında iyi düdükleniyormuş değil mi?
--spoiler--

bitmesin bu dizi ya. baştan izleyeceğim sanırım.
Friends'in daha hızlı diyaloglusu. ikisi de çok komik. Artık günümüz çağdaş akıcı hızlılığında tabi bu iki dizi muhteşem olsa da bir Modern Family değiller. Altını çiziyorum, kıyas anında "aaa öbür taraf kötü müeae" denmesin, How I Met Your Mother müthiş dizi...
sonunda biteceğini anons ettikleri dizi. şükürler olsun yarabbim.
her filmde kendini baş role benzeten biri değilim ama bu dizideki ted mosby'ye bildiğin hem karakter hem tip olarak benziyorum. daha çok eski haline. anne rolündeki kızla ilk randevularında iyi geceler deyip hiçbir şey demeden ayrılırken içinden şunları dedi oradan bu kanıya vardım.

9.sezon 21.bölüm

--spoiler--
ted: iyi geceler.
kız: iyi geceler.
ted(iç ses): "8 sene önce olsa utanç verici bir konuşma yapıp aşkımı itiraf eder ve onu korkutup kaçırırdım. ama bunu yapmamıştım. çünkü nedense bu işin yürüyeceğini biliyordum."
kız(bi dk sonra): ted?
ted: thank god.. :D
--spoiler--
bitince insanın içini büyük bir boşluğun kaplayacağı dizi. gençliğimizi verdik resmen. güzel bi sonu olsa bari
--spoiler--
eğer büyük bir çoğunluğun dediği gibi mutsuz sonla biterse -ki ben pek ihtimal vermiyorum- barış mançonun bugün bayram şarkısı gibi neşeli görünen ama aslında hüzünlü bir hikaye olacaktır, köpekler gibi ağlatacaktır.
(bkz: annenin ölmesi)
Sen gittin gideli
içimde öyle bir sızı var ki
Yalnız sen anlarsın
Sen şimdi uzakta
Cennette meleklerle
Bizi düşler ağlarsın

Bugün bayram
Erken kalkın çocuklar
Giyelim en güzel giysileri
Elimizde taze kır çiçekleri
Üzmeyelim bugün annemizi

son olarak öyle bir son olursa bu şarkının olduğu how i met your mother klibi hazırlaması benden.
--spoiler--
bugun itibariyle 9 yıllık yayın hayatı bitecek olan dizi. biz salı günü izleyeceğiz o ayrı.
final bölümünün altyazılısını beklemeye bile başladığım dizidir. dünyanın en güzel ve ünlü dizilerinden biri bitmek üzere. gerçekten çok üzücü. keşke hiç bitmese.. ama bi yandan da bitmek zorunda mecburen. hadi artık altyazıcılar..

edit: çok fazla acele etmiştim daha amerika izlememiş.* 8/7c'de amerika'da.. dayanamayıp ingilizce izleyecem bu gidişle saat 03:00'te.
bugün son bölümü ile veda edecek efsane...
9 yıl, dile kolay.
o bitince diğer hepsi ona benzeyecek işte, her gördüğümüz sitcom karakterini, arkadaşlık ilişkileri temalı dizi ve filmleri onlarla kıyaslayacağız. ama hiçbiri onların yerini tutmayacak tabi.
son bölümü izlemeye içi el vermiyor insanın.
bölümleri 20 dakika ama 40 dakikalık bölüm tadında. kolay kolay başka hiç bir dizide bu tadı bulamam herhalde.
son 2 sezondur haybeye izleyenleri hayal kırıklığına uğratmış dizi.

dizi 7. sezonda bitti hatta o bile diğer 6 sezon kadar iyi değildi.
kendini entel ve lümpen göstermeye çalışan asosyal ergenlerin izleyip feyz almaya çalıştığı dizi. ulan tv karşısında sitcom mu izlenir. aç game of thrones, vikings falan izle. kan da aksın sikinde kalksın. bu ne amk. kafamız sikildi yıllardır mosby'de mosby. sanırsın ki tüm ülke ted mosby amk.