bugün

honda'nın ss sınıfında 250cc lik motorudur.
ekşinin aksine sözlüğümüzde rağbet görmemiş motor.
arkadaş ben motordan anlamam, hayatımda hiç motor da kullanmadım ancak az önce sahibinden.com da 2016 modeliyle karşılaştım. bu motora aşık oldum. lan bu ne böyle. bu ne güzel bir tasarım, bu ne güzel bir renk uyumu. ciddi ciddi şu an motor ehliyeti alıp bunun sahibi olmak istiyorum. her ne kadar küçük de bir göt korkum olsa da.

görsel
2015 ve önceki modellerinde önde ortada tek bir far olan motor yerini 2016 da fotoğrafta eklediğim gibi ikili fara dönüştürüp bazı ufak tasarımsal detaylarla Gönüller'i yeniden fethetmiştir. 2015 ve öncesi tek silindir, 2016 ve sanırım bundan sonraki devamı çift silindir olarak üretime devam edilecektir.

istanbul trafiğinden bunalan birisi olarak en kısa zamanda arabamı satıp motor ehliyeti alarak motora geçiş yapacağım motor modelidir kendisi. Özellikle kırmızı rengi uzun zamandır hayallerimi süslüyor. Umarım her şey planladığım gibi giderse bu yaza almış olacağım. Eğer alırsam bu entryi editleyeceğim.
görsel
220 zor 180 falan yaparsın.
maks. hızın 220km olduğunu hiç sanmadığım honda modeli.
500r den aşağısı acemiler için olan motosiklet.
Vites göstergesi olmayan, tek silindir olması sebebiyle biraz titrek, bir de 1. Vitesle 2. Vites arasında tork/hız farkının biraz can sıktığı motorsiklet. Stok lastikleri irc yol tutuş konusunda tatmin etmeyebilir. Sıkışık trafikte pek de kıvrak değildir. Getir’in Dominos’un scooterlarına filan biraz imrenerek baktırır.

Tabi bunların hepsi zamanla farkına varılacak şeylerdir. Aşkın gözü kördür. Üç kuruş fazla olsun kırmızı olsundur.