bugün

Bir dio başyapıtı. Alıp götürür, hareketlendirir.
klibi dark souls' u andıran dio parçası.
Durduk yere bir anda akla gelen dio şarkısı.
efsane dio şarkısı. ne güzel geldin öyle aklıma.
bu saatte birden aklıma gelen ve beni evde holii dayvaa naralarıyla elimde kılıç varmış gibi gezdirmiş rahmetli dio abimizin eseri.
dunya'ya bir dio daha gelmeyecegini herkese monte ederce kanitladigi dio parcasi. yok abi, gecislerden vurgulara, inislerden cikislara hasta ediyor adami. dio gibi yardirma istegi uyandiriyor bunyede. sonra tam da jump jump kismindayken siz, once yuruyen hatun muhtemelen çap çap olarak algilayip uzerine aliniyor tip tip bakiyor. hayir ne geldiyse aklina çap çaptan.

https://youtube.com/watch?v=bkysjcs5vFU

edit: ulan tam da simdi musterinin server datasini tasimaya gidiyorum simdi. adam ride the tiger dediginde ben ben degilim artik! bi sikinti acmasak basimiza bari.
Şarkıya ne zaman gireceğini bildiğim halde her seferinde yerimden sıçratan mükemmel bir dio parçası.
rainbow in the dark gibi bir efsaneyi, don t talk to strangers gibi aşmış bir eseri, shame on the night gibi bir şahaneyi ve isim babası olmuş müthiş şarkıyı barındıran nefis bir albümdür.
dio'nun ölümsüz eseri.
Coverları aynı tadı vermez.
Ayrıca albüm olarakta benim dio'yu en başarılı bulduğum albümdür.
murray'in kapağında bir papazı öldürmekle meşgul olduğu müthiş dio albümü..

(img:#299228)

içinde albüme ismini veren bir parça var ki, sürrealizmin dibine vurarak "harbiden ne içtiniz bunları yazarken" dedirtir..

sanırsam din-uyuşturucu arasında metafor kurmakta.
dionun holy diver ve diamonds adlı albümlerine ait olan ve bassı çok net duyulan efsane bir şarkıdır.
http://www.youtube.com/watch?v=bkysjcs5vFU
dio tarafından 63 yaşında bile mükemmel seslendirilen şarkıdır. ayrıca killswitch engage'in brutal ve scream ögeleriyle tatlandırığı bir cover'ı vardır.
hayatında ilk defa duyan ve kendisini "hard metalci" olarak tabir eden arkadaşım tarafından zil sesi yapılan; benim sinirlerimi hoplatıp, dio'nun kemiklerinin sızlamasına neden olan şarkıdır.
Dio'lu black sabbath parçası.
loop a alınıp dinlenilecek parça, çok sağlamdır.
killswitch engage versiyonunun klibinde gerek kuzey avrupa kültürünün gerek ronny james dio'nun klibinin tiye alındığı ögelerin çoklukla bulundurulduğu parça.
Killswitch Engage coverı çok başarılı olan Dio şarkısı.
Şarkıyı iyi coverlamalarını geçtim, klip de bildiğiniz "başarılı bir cover" olmuş.*
Buradan izleyebilirsiniz;
http://www.youtube.com/watch?v=NR7dG_m3MsI
killswitch engagein coverını pek beğendiğim , dio nun klibineyse pek güldüğüm şarkıdır.
1983 yılında çıkan albüme ismini veren muhteşem dio şarkısı.
ronnie james dio'nun harika sesiyle yine mükemmelliği yakalamış bir parçadır. ölümsüzlüğün kanıtıdır adeta. vücüt toprak olur ama ruh bu şarkılarda yaşamaya devam eder. ruhun şad olsun ronnie.*
dio'nun unutulmaz parçasıdır. dinlemeye doyamaz insan. * *
dinledikçe gözleri yaşartan dio türküsüdür.

killswitch engage şarkıyı gayet güzel kavırlamakla birlikte çektiği kliple de dio'ya saygı duruşunda bulunmuştur.
büyük şahsiyet ronnie james dio'nun dio grubuyla çıkardığı ilk albümünün adıdır ayrıca. şu şarkılar vardır:

-Stand Up and Shout
-Holy Diver
-Gypsy
-Caught in the Middle
-Don't Talk to Strangers
-Straight Through the Heart
-Invisible
-Rainbow in the Dark
-Shame on the Night
ozzy osbourne un mr. crowley parçası ile birlikte cover yapan birçok metalband in repertuarlarında yer verdikleri parçaların başında gelir. bir çeşit tribute yapılır bu parçalar söylenerek bu abilere. selam olsun sizlere üstadlarımız gibisinden her metal grup bu iki şarkıyı ya da en azından bir tanesini illa ki sahnede söyler. hastasıyız. söylesinler pek tabii..
killswitch engage coverında ana riffin aşırı gaz biçimde çalındığı ve zenci abimizin * vokal nağmeleriyle alıp götürdüğü müthiş dio parçasıdır. bir kez dinlersiniz birşey olmaz ancak etrafta "holi dayvır..." diye gezdirmesi muhtemeldir.