bugün

entry'ler (826)

bakiyim vallahi gerizekali

entrylerini de alıp gitmiştir.

sevişirken erkeğini tırmalayan kadın

(bkz: çizmeyin diyorum çiziyorlar)

yarım

klibe rastladım bir yerde, gerçekten beklemediğim kadar iyiydi. gece'nin müziği tam olarak tarzım olmasa da klibin de etkisiyle sonuna kadar izledim, dinledim. şarkının anlattığıyla güzel bir bağ kurmuşlar, az zamana çok duygu sığdırmışlar; tam kısa film tarzı klip. başarılı, tebrikler gece!

ice dance

Edward Scissorhands'in en güzel sahnelerinden birinde-edward kardan melek yaparken, Kim kar taneleri altında dans eder- çalan Danny Elfman bestesi. Büyülü bir melodi.

Youtube üzerinden parçanın tamamını dinlemek için;
http://ulu.so/ubj5cy

Bahsi geçen sahne için;
http://ulu.so/u9a9m4

unirock festival 2011

Ailemizin organizasyonu yahu, bir yabancıya açıklamayı okutsan gözlerini kısar ve "Türkler!" diye fısıldar.

Açıklamadan bazı bölümler;
"Unirock için yerli/yabancı sanatçılara ödenecek para bir nevi namus borcudur." (Adamsın Abim!*)

"Festivalde sahne alması planlanan ve aynı zamanda Opeth ve Katatonia'nin ajansına bağlı olan Between The Buried and Me grubunu da Unirock olarak biz iptal ediyoruz." (Abimler gurur yapmış!)
"-kovuldunuz!
+siz beni kovamazsınız, ben istifa ediyorum." mentalitesinde bir iş olmuş.

"Değerli Unirock Dostları" diye başlayan açıklamanın tamamını okumak için;
http://ulu.so/uh6yzo

Daha önce organizasyonda profesyonellik filan aramışım ama ben saçmalamışım, Unirock abimden özür diliyorum.*
(bkz: (#12755141))

Durum gittikçe de ilginç bir hal alıyor.
Ne ise, izlemeye devam edelim.

unirock festival

Opeth ve Katatonia konserlerinin iptal olduğunu açıklayan festival.

Açıklama dediysem de fazla bir şey beklemeyiniz, "duyuru" kelimesi daha uygun olur.

"Opeth ve Katatonia iptal olmuştur. Detaylı açıklama ve yeni gruplar yakında buradan duyuralacaktır."

Gerçekten ilginç bir profesyonellik anlayışı var. Festivalin başlamasına bir aydan az bir süre kalmışken, aylar önce açıkladığın 2 headlinerın gelmeyeceğini açıklıyorsun. Aylarca onlar için bilet alan adamlar var -benden söylemesi şu an çok sinirli adamlar onlar- ve sen onlara açıklama yapmayı daha sonraya erteleyebiliyorsun.

Gerçekten ilginç, izlemeye devam edelim.

bikini

havalar ısındığı zaman ortaya çıkan; ortaya çıktığı zaman -bazı- sevgili sohbetlerini kızıştıran giysi.

istikrarlı bir şekilde aynı diyalogları farklı ama hep yayık ağızlardan duymuşuzdur.
-bikini giyemezsin! (neden?)
+yaa aşkıım, nedeeen? (ama böyle sorunca oldu mu?)

ne bileyim, bu denli sorun yaratması, bu denli rahatsızlık verici olması ilginç geliyor bana. ne pis şeymişsin sen "bikini".

neden rahatsız oluyorlar? iç çamaşarı gibiymiş. evet ama gibi. iç çamaşırı değil, gibi. hiçbir zaman bir seks objesi olarak gelmedi bana. baktım, ne güzel kızmış dedim. ama kumlara da gömülmedim, dünyanın merkezine inmedim(selam kızlar!*)

şaka bir yana, bilinçle ilgili bir durum bu sanırım. plajda çıplaklık o kadar normal ki dikkat çekmiyor. ben de öyle bir malım ki heralde plajda herkes çıplak, biri giyinik olsa onun yanına damlarım. hani damlamadım da damlarım gibi geliyor, öyle de malım.

diyeceğim o ki, siz rahat rahat giyin bikininizi. benim bakacağım varsa gocukların içine hapsetseniz de kendinizi nafile. öyle de bakarım. yani bakmadım da bakarım gibi.

şebnem ferah

Bu akşamki Bon Jovi konseri öncesi sahne almayacak sanatçıdır. Kaybı nedeniyle Şebnem Ferah konseri iptal edilmiştir.

birbirine benzeyen ünlüler

Geçenlerde Jay Leno'nun televizyon programında Fatih Erkoç'u gördüm. Gayet tabi hemen anladım bir terslik olduğunu.* Meğerse programdaki Steve Earle imiş.
Fotoğrafları için;
görsel

serdar ortaç ın haritadan silinmesi

(bkz: hey uusers leave that singer alone)*

serdar ortaç ve another brick in the wall

Öncelikle Serdarcığımla aynı havayı soluyan bir insan olarak Pink Floyd'dan özür dilemeyi görev addederim. Ama adamsın Serdar, bu kadar özgün bir cover hiç dinlememiştim. *
"Buralara, buralara, buralara... Vi dont niid no ecükeyşın-keyşın-keyşın!"

holy diver

Killswitch Engage coverı çok başarılı olan Dio şarkısı.
Şarkıyı iyi coverlamalarını geçtim, klip de bildiğiniz "başarılı bir cover" olmuş.*
Buradan izleyebilirsiniz;
http://www.youtube.com/watch?v=NR7dG_m3MsI

shot to hell

2006 çıkışlı Black Label Society albümü.

Tracklisti şu şekildedir.
1. concrete jungle
2. black mass reverends
3. blacked out world
4. the last goodbye
5. give yourself to me
6. nothing's the same
7. hell is high
8. new religion
9. sick of it all
10. faith is blind
11. blood is thicker than water
12. devil's dime
13. lead me to your door

firewind

heavy metal tabanlı* müzik yapan grup. gerçekten başarılılar.
dinlerken bize çok da yabancı olmayan melodiler duyuyoruz, bu da firewind'in bir yunan grubu olmasından kaynaklı sanırım.
Grup üyelerine göz attığımızda,
Apollo Papathanasio - Grubun daha önceki vokalistleriyle aynı tarz vokale sahip ve onlardan aşağı kalır yanı yok.
Petros Christodoylidis - Genelde düz bass yürüyüşleri kullanıyorlar, gus g. gibi bir gitaristi takip etmekte başarılı.
Gus G. - Genç gitaristler arasından parlayan bir isim. Tuşeleri kaliteli, müzik bilgisi iyi, tonları başarılı. Aynı zamanda Ozzy Osbourne'a da çalıyor.
Michael Ehré - Başarılı davul partisyonları yazan baterist, sahne duruşu iyi.
Bob Katsionis - Bu adam deyim yerindeyse "joker" gibi bir şey. Kayıtlarda ritim gitarı da solo gitarı da Gus G. çalıyor ama konserlerde klavyenin yanında ritim gitarları da Bob üstleniyor. Konser performansı kesinlikle çok iyi. Grubun aşağıdaki konser videosunda bir elinde klavye, bir elinde gitar solo atmışlığı vardır.

Firewind - The Fire and The Fury
http://www.youtube.com/watch?v=G-EIDTPg9xs

blood is thicker than water

black label society'nin başarılı balladlarından bir tanesidir. shot to hell albümünde bulunur.

here comes the rain
another day, another storm
i've been down, down, down
for oh, so long

i'll walk this mile
and i'll ask no quarter
for in the end

they try to break me but i refuse to die
they try to break me but i refuse to cry

here comes the rain
another day, another storm

i'll walk this mile
and i'll ask no quarter
for in the end

ygs 2011 matbaa baskını

Bugün sabah saatlerinde Ygs 2011 sınav kitapçıklarının basıldığı Meteksan Matbaası'na Başsavcı Vekili Şadan Sakınan'ın talimatı ile inceleme başlatıldı.
Öyle basılır mı abi?! Ayıp denen bir şey var yani, habersiz habersiz gidiyorlar. Hayır, daha 1 ay olmuş şifre iddiası ortaya atılalı. Sen hemen ne diye inanıyorsun? Hadi inandın, tamam da ne diye habersiz gidip şaşırtıyorsun ki insanları? Allah allah.
Allah gençlere sabır versin, başka da bir şey demiyorum.
Kaynak: ntv

superterrorizer

Zakk Wylde'ın girişinde "Limp Bizkit sucks dick!" diye bağırdığı şarkı. **

sold my soul

black label society şarkısı. yapılmış en iyi balladlardandır. dinlerken gerçekten duygu sandalına biner ve hiçbir şeyi umursamadan açılırsınız. şarkı bittiğinde ise bir sandalla okyanusun ortasındasınızdır.

mimar sinan

yakın zamanda muhteşem yüzyıl dizisine katılması gereken karakter. Dönemin en önemli kişilerinden ve Kanuni'nin baş mimarı sonuçta.

alpay erdem

16 Nisan Cumartesi, eskişehir shakespeare cafede hasta ruh isimli gösterisini sergileyecek olan komik.