bugün

alive or just breathing? albumunde bulunan my last serenade parcasiyla gariptir ama gonlumde yer kazanmis, 2000* yili cikisli amerikali metal gruplarindan biri. gozlemleyebildigim kadariyla muziklerini bateri agirlikli olarak yapiyorlar. pas gecmeden dinlenmelidir.
kusursuz bir metalcore grubudur. parca icinde surekli degisen dinamik riffler, emo-vari melankolik melodik altyapi, brutalden cleane sasirtici bicimde gecen saldirgan vokaller.

metalcore'in dogasi geregi, melodik isvec death metal etkilesimli melodik ve hizli gitarlar ile amerikan hardcore etkilesimli sounda sahiptir.

solistleri jesse leach ikinci albumleri alive or just breathing albumunun yayinlanmasindan 2 hafta sonra gruptan ayrildi. (simdi seamless isimli alternative rock grubunda soyluyor). simdiki solistleri, jesse leach'den hicde geri kalmayan scream-brutal ile clean vokalleri buyuk ustalikla icra eden siyahi solist howard jonest'dir.

grup bugunlerde, 2006 nisanda cikacak olan as daylight dies isimli albumunu duyurmustur.

grup uyeleri:
- Adam Dutkiewicz - guitar
- Joel Stroetzel - guitar
- Mike D'Antonio - bass
- Howard Jones - vocals
- Justin Foley - drums

albumleri
Killswitch Engage - 2002
Alive or Just Breathing - 2003
The End of Heartache - 2004

http://www.killswitchengage.com
wwe icin yaptiklari this fire burns tadindan yenmez.
yeni albümleri as daylight dies, the end of heartache'ten daha iyi olmus kanimca. ayrica adam dutkiewicz manyagin teki, tam bir "born to rock, drink and fuck" adami. bir röportajlarinda da sadece eglence icin müzik yaptiklarini, simdiye kadar kazandiklari paranin neredeyse tamamini ekipman ve tur icin harcadiklarini söylemis.
life to lifeless,end of heartache,my last serenade parçalarını şiddetle tavsiye ettiğim süper manyak grup. *
metalcore budur.
dünyanın en güzel holy diver cover ını yapmıştır. ben bugün bunu gördüm.
solistinin sesini bir türlü beğenemediğim grup.
süper aşmış yarmış bir holy diver cover ı vardır fazla dinlenmemelidir aksi takdirde insanı dio nun kınden soğutur ama insan yinede dinliyor.
(bkz: this fire burns)
şahane bir metalcore grubu. ilk iki albümleri sonraki 3 üne göre daha serttir. Bunda solistin değişmesinin büyük etkisi vardır. Zira eski solist jesse leach brutal vokalde howard jones'tan daha iyiyken Howard'ın clean vokalleri şarkılara duygu katar. Bir de ilginçtir ki bu adamların grupla aynı isimde iki tane albümleri bulunur.

albümleri

killswitch engage - 2000
alive or just breathing - 2002
the end of heartache - 2004
as daylight dies - 2006
killswitch engage - 2009
the arms of sorrow parçasıyla beni benden alan muhteşem grup ayrıca god of war için yazmış oldukları my obsession parçalarıda dinlenesidir.
zenci bir vokale sahip muhteşem işler çıkaran harika olan süper grup.
konserlerde zorlanmadan scream ve brutal yapabilen bir vokale sahip grup.
howard jonesile yollarını ayırmış, yanlış yapmış grup. Yeni vokal eskidende vokal olan jesse leachtir.
my curse isimli parçalarıyla tanıdığım metalcoreun vücut bulmuş halidir. kuruluşu oldukça alengirli olan grup benim için 2000li yıllarda çıkmış en sağlam grup sıfatını taşımaktadır. holy diver coverını dinlememiş bir insan herhangi bir şarkının herhangi bir coverına mükemmel diyebilir, haksızdır. hoşgörünüz. tüm zamanların en gaz parçaları diye bi liste yapılacak olsa en az, bakın en az bir albüm çıkartacak kadar şarkıları girer bu heriflerin. dinlerken kalbinizin atışını riffler belirler. öyle kuvvetli damarlarınızda hissedersiniz killswitchi.

bir de şey var. bu adamların sahne performansı o kemik gruplara çok çok yakın. o tadı alıyorsunuz yani.

ve sevgili howard, senin cleanini az dinlemedik ama jesse'i ve brutalini de çok özlemiştik yahu.

şimdi gidip "THIS IS MY LAST SERENADEEE" diye bağırarak kitaplığımı falan devireceğim. ortalığı dağıtacağım.
yaptıkları this fire burns dinlenir.
vokal değişimiyle eski vokali geri getirdiler ve gözümde gerilediler. kse yi kse yapan benim için howard bey di.
2013 çıkışlı (bkz: Disarm the Descent) albümleri malum ortamlara düşmüş grup.
Holy diver coveri ile yardirmis gruptur.
Riff'lerine hayran olduğum grup. Howard Jones'ta çok iyiydi maalesef gitti. Severek dinliyoruz.
Amerikan melodik metalcore grubudur. Roadrunner Records müzik şirketine bağlıdır. Bugüne kadar 6 stüdyo albümü ve 1 DVD yayınlamışlardır.
2004' te çıkardıkları The End of Heartache albümüyle ünlenen grup, bu albümle birçok ödülün de sahibi olmuştur.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Killswitch_Engage
son albümleri atonement ile afedersiniz ortalığın amına koyan amerikan metalcore grubu.

özellikle albümdeki the signal fire adlı parçada eski vokalleri howard jones'a da yer vermişler. oldukça güzel olmuş, ben çok beğendim.