bugün

harry gibi gözlük kullanmayın; bir büyüsünü öğrenin de kurtulun o meretten.* *
hava atacağım diye okula araba ile gelmeyin en son turuncu bir çocuk okula araba ile gelmeye kalkıştı. o araba hala okul bahçesindeki ağacın tepesinde.
* seçmen şapka sizi yerleştirdiğinde sevinin. "hufflepuff ne yaaaa ben gryffindor istiyodum böhüüüü" diye ağlamayın.

* snape'le takışmayın olum. "nereden geldim şu okula" diye ağlarsınız.

* bölüm başkanınızın dersinde elinizden gelenin en iyisini yapın. sizi kayırır ileride işinize yarar.

* şamarcı söğüt'ün yanında fazla dolanmayın kendinizi hastane kanadında bulabilirsiniz.

* hermione tarzı bi inek arkadaşınız mutlaka olsun.

* harry potter 'a özenip maceradan maceraya atlamaya çalışmayın. o seçilmiş çocuk sen değilsin, otur oturduğun yerde dersine çalış.
Koridorun sonunda bile görseniz ayaklarınız götünüze vura vura peeves ten kaçın. yanınızda bi turuncu kafa ve inek bi kız varsa cünüp cünüp dolaşmayın.
Sınıf başkanları banyosunda daltaşak yıkanmayın. Mörtıl öper sonra.
harry pottera verdiğim inanılmaz ayar hikayesini okuyun. size çok yardımcı olacaktır.
http://www.baykusyuvasi.c...-verdigim-inanilmaz-ayar/
şamarcı söğüte bulaşmayın.
karanlık ormana girmek zaten yasak olur da girerseniz de fazla derinlere gitmeyin malum örümcekler.
kantinciyle samimiyet kurmaya çalışmayın. hiç cool durmuyorsunuz...
Çapulcu haritası elinize geçerse bana özel mesaj atın şifresini vereyim. Herkes öğrendi artık "Yemin ederim ki bir yaramazlık peşindeyim." şifresini. Oturduk ravenclawlılarla özel şifre koydurduk. Ama hala Snape bakmaya kalkarsa koca burnunu uzak tutmasını söylüyor harita, anlayacağınız snape'e kaptırmayın başınız belaya girer.

Şaka dükkanında osuruk bombası yok bunu da kafanıza sokun ha bir de balyumrukta macun, ayva tatlısı falan aramayın boşuna yeni tatlara açık olun.

Son olarak Hogsmeade'deki yerlilerin karısına kızına göz dikmeyin.
(bkz: yazar burada bana seslenmiş)
baykuşu inci sözlükteki dedelerden alın. ucuza kapatırsınız.
boş gitmeyecen abi bi'kere dolu gidecen, biri asayla atar mı yaptı, dayayacan alnının çatısına berettayı, sonra sokar artık o asayı.. sinirlendim yine bak.
Abdestli gezin. Bakın Harry e abdestsiz gezdiginden başı boktan çıkmıyo.
çok çalışın malum yaz okulu yok. iş imkanları da kısıtlı. snape ile iyi anlaşmaya bakın, gıcık olup sizi dersten bırakabilir. çıkıp da "büyücüler ile bulanıklar kardeştir, aksini düşünen kalleştir" gibi eylemler yapmaya kalkmayın, zira çoğunluk faşisttir.
bursluları eziyorlar, gitmeyin.
- severus snape adında bir hoca var, ürkütücü bir görüntüye sahip. ona ters gitmeyin.
- birilerini korumak için tanımadığınız insanlara bulaşmayın, malum orası büyü okulu ve her bok çıkabilir.
- safkanlarla ağız kavgasına girmeyin.. onlar zengin oluyor, attırırlar vallaha okuldan.
- ben mezun olmadan önce dumbledor diye bir müdürümüz vardı. harry o zaman birinci sınıftaydı. o da iyiydi bak ama ölmüş geçenlerde duydum.. onun öğrettiklerinden şaşmayın.
- büyücü de olsanız insansınız, maggleları ezmeyin.
Karanlık sanatlara karşı savunmada öğretilenleri boş verin. 2 nas 1 felak okuyun cin min kalmaz.
harry potter diye bir eleman var. müdürün bile gözdesi piç. onun yüzünden sizi kimse takmayacak okulda.*
hogwarts ın az ilerisinde boş bi mekan var karıyla kızla orda buluşun.
patronus yapmayı hemen öğrenin mevzularda işe yarar.
sakın merdivenlerde oturmayın çünkü yerleri değişiyo.
sağda solda fantezi yapmadan önce resimleri ters çevirin yoksa dedikodu malzemesi olursunuz.
asa çok önemli kıyın paraya asa alın.
müdürün tepesini attırmayın ebenize atlar.
turnuvalara katılmayın ölürsünüz.
bunu dışında kızları çok iyi.her yıl geleneksel hogwarts abazan yürüşü vardır.
bide severus snape e dikkat edin çok kazık soruyo.
*ilk günden hemen ortak salonda gördüğünüz tüm kızları facebook'tan eklemeyin.
*slytherin kızları serttir ama tutkulu aşk yaşarsınız.
*che 111 dersini iyi harf notuyla geçin ileride iksir dersini bağlıyor. okul uzar, haberiniz olmaz.
yasak orman diye bir yer varmış bi gidip görelim mi diyen arkadaşın ağzına kürekle vurun.

hocalar genelde çalışkanları seviyor çalışın yani. severus snape diye gıcık bir hoca var ne yaparsanız yapın gözüne batmamaya çalışın.

abazan erkeklere sesleniyorum. kızların yatakhanesine erkekler girmeye çalışınca merdivenler kaydırağa dönüyor, biz denedik rezil olduk siz denemeyin.

bir de asa alırken sıfır almaya dikkat edin sonra sıkıntı oluyor. ben 2. el almıştım 2,3 kez kendimi vurdum.

hadi hayırlı olsun gençler. eğlenmenize bakın okulunuzda.
kanlı barondan uzan durun.
sırlar odasına açılan tuvalette sigara içmeyin.
Asayı götünüze sokun.
Yasak ormana tek başınıza gitmeyin, korkunç bir yer.
Helena'yı (ravenclaw binasının hayaleti) rahatsız etmeyin içine kapanıktır.
Seçmen şapkayı yönlendirmeyin o sizin için en doğru binayı seçecektir.
Asayı ollivander'dan almayın, eskisi gibi değil artık çok bozdu. Eski sehpaların bacaklarından asa yapıp mürver diye yutturuyormuş.