bugün

sınıfın birçoğu ödev yapmamıştır. öğretmen ise ödevlere bakmayı unutmuştur. tam o sırada bu çocuk atlar ve hocam ödev vardı ödevlere bakmadınız der. (bkz: amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar)
dayak yeme sebebi hatırlatıcıdır.
klasik inek öğrenci tribidir. sınıfın %90'ının ödevi yapmamış olduğunu bildiği halde kendisi yaptığı için bu hatırlatma yapmayı kendine borç bilir. ama ders çıkışı sonrası başına geleceklerden haberi yoktur tabi.
ödevi ve hocanın unuttuğu sınavı hatırlatan öğrenci aynı öğrencidir.
öss hazırlık yılı olan lise 3'de * herkes dersleri gevşetip öss kasarken, sınıfa uyumsuz ve bilhassa kendimizi kötü hissetmemiz için yırtık çoraptan çıkan parmak gibi çıkan, ağzı burnu kırılası, saçı başı yolunası, gözleri oyulası bir öğrencinin öğretmenin tolöransını delen cümlesidir. bu cümle öyle bir cümledir ki; duyulduğu an sınıfın tamamına yakınında bir titreme hissi oluşturur, kol ve bilimum vücut tüyleri elektriklenir. bunların bir de üniversite modelleri vardır ki, lise modellerinin hızla evrilip yeni bir gıcıklık türü oluşturmuş olanlarıdır. onlar için artık yapılacak birşey yoktur. muhtemelen iş hayatında da patronun ve/veya müdürlerin baş yalakası ve ispiyoncusu olacaktır. kısacası karakter yoksunu kimseler de denilebilinir.
üniversitede bile bunu yapan * var. neyin peşindeler anlamıyorum.
var olan ödevi yapmış , ve karşılığını almak isteyen öğrencidir . genel olarak bakarsan her sınıfta 1 tane bilemedin en fazla 2 tane bulunur bunlardan* . tabiki bu tipe karşı bir sınıf dolusu da düşmanları mevcuttur.
sınıf ahalisi tarafından hakaret kabul edilen sözdür.
böylelerini ıslak sopayla döveceksin. hatta öyle bi vuracaksın ki; amele sümüğü gibi yapışacak duvara. köpek eniği gibi zırım zırım ağlayacak.
"öncelikle kalem, defter gibi ders araçlarını sana fırlatırım, ardından seni rencide edecek hatta insanlığından utandıracak, hakaretten küfre giden (sinir oranına göre uzun veya kısa olan) yolda emin adımlarla ilerlerim, bununla yetinmeyip, yetinemeyip parendeler atarak biraz önce bahsi geçen yolu fiziksel olarak katettikten sonra döner tekmeyle ağzının tam ortasına çakmak suretiyle şiddeti bünyene yayar, kendini kaybetme aşamasına gelindiğinde tekniksiz ağız burun dalarım. belki saçını çekip seni çimdiklemeyi de ihmal etmem" dercesine bir bakış atılır.
Kafasına ders notu atılası burnuna kalem traş sokulası kişidir.
hocam kontrol etmeyecek misiniz le tamamlanası cümle.
"ulan siz dün akşam portakal yiyip atari oynarken ben eşşek gibi ödevimi yaptım. alın size kapak!" düşüncesinde olan öğrencidir.

lakin ben de merak ederim "akşam portakal yiyip atari oynamak varken neden bir çocuk eşşek gibi ödev yapar?"

çocuksun lan sen yapma nolcak a.k! bugün yapamadığını haftaya yapsan kaybedeceğin ne? altı üstü güneş doğudan doğar, yazları geceler daha uzun sürer. mal.

(Edit: ulan bir kişi de çıkıp demedi ki "yazın değil kışın geceler daha uzun sürer." tembeller nasıl belli oluyo * )
Bu insanlara tek sözüm (bkz: oğlum bak git)
Aylardir odevini yapmamis fakat ilk kez ogun odevini yapip gelmis ve ondan onceki tum yapmayislarinin intikamini alircasina piskin piskin siritarak sarfedilen cumle.
Odevi yapmayan cocuk soyleyince daha bi guzel olan soz.
bunu diyen öğrenci bizden değildir.
(bkz: huur çucuğu)
Yüz binleri çileden çıkaran cümle. Gözler bir anda bunu söyleyen kişiye çevrilir ve tenefüste alınacak intikam senaryoları zihinlerde canlanır.
Lisede ibneleşen insan tipidir.
Kafasını tahta silgisi niyetine kullanmak istediğim öğrenci sözü.
inek uyuzumsu öğrenci ifadesi belirtkesidir. Akabinde parçalanmak istenilir efendim.
O öğrenci hep bendim.
Zamanında ben de söylerdim bu cümleyi. Söyleme diyenlerin kıvranışlarını göre göre zevkle söyledim hem de. *

Şaka şaka, olur da linç edilirsem diye korkarak söylerdim.
akıllı ogrencidir dayak yeme riskini goze almıs ama ogretmenin gozunde yukselmisdir onemli olan budur.