bugün

hayatımı karartan o an..
hırt tarih hocam+
ben-

+düşün şimdi jumpluf sen çalışmışsın etmişsin boğaz içini kazanmışsın herşey çok güzel harika arkadaş ortamı edinmişsin barlar discolar ayrı bi eve çıkmışsın sonra mezun olmuşsun öğretmen olmuşsun..ne güzel olurdu değil mi?
-olmaz mı be hocam daha ne isterdim ki hem belki..
+tamam artık uyanabilirsin.. hehehe rüya görüoydun sen aslında böyle bişey mümkün değil ki hani rüyadan uyanabilirsin demek istedim yani
-sağolun hocam anlamamıştım.

tamam yazınca komik değil ama yaşarken çok gerizekalıca bi durumdu.

bi de yine aynı salak hocam:

+okuyorum soruyu.. aşağıdakilerden hangisi aşağıdadır? ehehehe..

bi de bi de

+ülkenin işgalden kurtulması yurtta sevinçle kutlandı.kızım seval sen yurtta kalıyorsun gerçekten yurtta sevinçle karşılandı mı??

kız gülse mi ağlasamı ne tepki vereceğine karar veremedi yazık.
öğrenci: aaa hocam bakın ne güzel dolu yağıyor.
hoca: yok evladım dolu değil bu, boş.
öğrenci: olur mu hocam siz iyi göremiyorsunuz. aslında arçelik yağıyor.
-Corçlar ve corciyeler.
+Sınıf hocanın saçmalığı karşısında iptal.
Hoca-ibocum nasılsın?
Hoca-HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH
ibo - :s :((
+ Hocam x i yanlış yere yazdınız.
- Bırakın turşuyu ben sayatım!
ahmet kalk tahtaya yuvarlak bir daire çiz evladım ehehe.
eski fen öğretmenimiz sürekli saçma sapan espriler yapar dururdu.misal; what is this? it is a pensıl (bkz: ingilizce espriler)
+ çocuklar bu soruda x e değer vericez nasıl yapıcaz şimdi söyleyin.
- x e 1 veririm hödö hede çıkar.öyle bulurum.
+ hayır x e değer ver diyorum sana( tahtaya gider ve x i eliyle sevmeye çalışır)
matematik hocası soruyu sorar
öğrenci: hocam atmış mı?
hoca: neyi atmış?
sınıf: ıyyyyhhhh

aynı hoca farklı soru
öğrenci: yedi mi?
hoca: neyi yedi?
sınıf: böööö...

hoca: Türklerin kullandıkları takvimler nelerdir?
öğrenci: hocam sırayla mı söyliyeyim?
hoca: yok masayla..
kitapsızlar dışarı.
sokaktaki adam yapınca komik olan esprilerdir. ama hocalara yakışmıyor işte!
hocamızın ders esnasında üç kere hapşıran arkadaşımıza bakarak "çok yaşa çarpı üç." demesi.
hoca tahtaya soru yazar ve sıralar arasında dolaşmaya başlar. bir öğrenciye sorar "noldu kalemin oynamıyo?" ve sorduğu soruya cevabı yapıştırır "dur şarkı söyleyeyim de oynasın." akabinde ellerini çırparak kaleme doğru şarkı söylemeye başlar. bizzat kendim yaşadım, evet.
ilkokulda 1 sınıftayım. daha taze bebeğim yeni ynei alışmaya çalışıyorum okul hayatına hatta hayata. sayıları öğreniyoruz tek tek yazıyoruz. 7 sayısını öğrendik. cümle içerisinde kurmaya çalışıyoruz. 7 yaşıma girdim diye bir cümle yazdım. başkada aklıma gelmez. 7 seni 7, 7 yemeğini 7 diğe bir espri yapar ve güler hoca kahkahalarla. o an espri yeteneğimi geliştirmeye karar verip tiyatrocu olmuştum.
son derse gelinmiştir ve ne olsun ? ders coğrafya dır. her zamanki gibi süper saçma espirili öğretmenimiz derse girer, aradan bir 20 dk geçer ve herkes börtmüş durumdadır, öğretmen de sınıfı canlandırmak için ;

tahtaya bir dağ çizer dağın üstüne " ağrı dağı " yazar ve dağdan bir çizgi geçirir sonrada bize sorar ;

-bu nedir çocuklar ?
+nedir hocam ?
-ağrı kesici, hehehehehe. *
(herkes içinden)
+allah belanı versin.
- hocam serbest miyiz?
hoca:hayır grokoremensiniz.
-*
bir ingilizce dersi sırasında, hoca bir cümle seçip bir arkadaşa türkçesini söylemesini istemiştir.

- hocam diyo ki falan filan..
+ kızım diyo boya markası ama, reklam yapmayalım.. *
sevgili hocam eline bi a4 kağıt aldı ve ortasına 77 yazdı...
tuttu ve kağıdı 77'nin ortasndan yırttı.

- naaptım şimdi ben çocuklar?
- .. bilmem naptınız?
- sevenleri ayırdım.
- öööö....
öğrencilerin salakça ayar çabalarıyla, saçmalıkları örtülen esprilerdir.

hoca falan değilim, hatta öğrenciyim. ama bir şey dikkatimi çekti. mesela "bir aylık bebeğe tecavüz edilmesi" diye bir başlık açarsın sen. tecavüz eden senmişsin gibi eksi yağdırırlar. herhangi bir olumlu şey yaptığında da basarlar eksileri. ama hocaların saçma sapan esprileri, annenin arkadaşının götü gibi başlıklar açarsanız, daima artı oylanırsınız. ne de olsa mal bu insanlar, espri yapamazlar, bi' bok bilmezler. di mi?

hoca iyi espri yapamıyor olabilir de, mal gibi ayar verme çabanızı sözlüğe yansıtmasanız bari. bütün entryleri okudum yemin ederim, kafadan 75 tanesinde öğrenci sıçmış hocadan beter. susun bari gülün geçin. ayarınızı yesinler. ilkokul çocuğu yapmaz lan bunu.
lisede tarih hocamızın yaptığı bir espri:
-sınavda hepinize 100 verecem ama astarını istemeyin.*
küçükken sınıfta kalırsanız bütüz yaz burdasınız gibi malca şeylerdir.
"nolur yapma bunu hocam" diye yalvarmak gerekir. beyin siken şakalardır. sabah yapıldığında hiç çekilmez.
-Sezen aksu'nun dayısının adı nedir çocuklar?
+Nedir hocam?
-Farkın'dayım' ahaha.
hocaya sınav öncesi sınavla ilgili sorular sorulur
+ hocam sınava yönelik ipucu verirmisiniz ?
- (önlüğünü kontrol ederek) tüh ya kıyafette sökük yok ip ucu veremem.

öğrenci grubu zorla hocanın evine gitmeyi ister ve hocam ya size çaya gelelim istiyoruz der.öğretmen gelin benim evin yanından çay geçiyor der.
biraz beyin fırtınası yapalım ancak camları kapayın ceyran olmasın.