bugün

hobi edinmek isteyenlere hobi tavsiyeleridir.
barfiks çekmek.
ahşap boyama, kolay transfer uygulamaları, seramik boyama, ebru sanatı vb

hepsinin ürünlerini satıyorum üretimci olarak, bol bol böyle hobi edinin canım müşterilerim benim.
yapboz yapın ufaktan başlayın yüzlükten sonrasında yavaş yavaş. Sabretmeyi ve azminizi katkı sağlar.
sözlükte başlık açmayi oğrenmek olabilir.

tavsiyeye gelince

https://www.uludagsozluk.com/e/36098926/
Hobi tavsiye ediyorum diyemem ama sevdiğiniz bir konu bulun.

Ben mesela ikinci dünya savaşı fetişizmi içindeyim. Model uçak alıp yapabilirim ya da kuzey Afrikada bir savaşı canlandırabilirim.

Daha pratik hobiler var müzik gibi. Hem paraya tahvil edilebilir hem de arkadaşlar edinebilirsiniz.
Fotoğraf çekin. Doğanın güzelliğini ve anılarınızı ölümsüzleştirin.
su kabağı oymacılığı.
paraşüt ipinden bileklik örmek. google'a sorun.
(bkz: origami)

bişeyler üretebileceğiniz veya sanat icra edebileceğiniz işler olursa daha huzurlu hissedebilirsiniz.
Balık tutmak. Maliyeti belki 250 tl, verdiği huzur paha biçilemez.
bisiklet sürün.
görsel

Taş boyama.
Beni benden alan yeni hobim.
Renklerle oynamak, ruha bu kadar mı iyi gelir?
Evet gelir.
dijital ortamda iş görecek bir yazılım öğrenin. çok ağır olmayacak şekilde bir şeylerde ilerleyin adobe olur veya başka bir şey.
dil öğrenin ya da benim whatsap gruplarıma gelin.
Papercraft.

Basit anlatımla, kağıttan maketler yapmak.

Önce beğendiğiniz modellerin pdflerini internetten bulup renkli yazıcıdan çıktılarını alıyorsunuz. sonra adım adım nasıl yapacağınızı anlatan pdf'ten bakarak kesip, biçip, yapıştırarak yapmaya başlıyorsunuz maketlerinizi.

Ihtiyacınız olan şeyler de oldukça az. maket bıçağı/kretuar, yapıştırıcı (uhu olabilir) ve kesme matı. Biraz da sabır tabii.

Örneklerini internetten kolayca bulabilirsiniz.

Canon
https://creativepark.cano...es/CAT-ST01-0071/top.html

Yamaha'nın da vardı ancak kapanmış site.
kitap ayracı koleksiyonu yapıyorum. ayraçları kendiniz de yapabilirsiniz hobi olarak.
benim hep istediğim ama ertelediğim şeyler olabilir mesela. ilginiz olan bir dans kursu veya enstrüman kursu, yemek kursu, çizim veya fotoğrafçılık kursu, tiyatro gibi...
kedi köpek doyurun, huzur bulursunuz.
Ata binme, dövüş sporları, dağcılık, off road...
Seramik, çini, heykel gibi şeyler. Uretim sureci cok keyifli.

görsel
benim de puzzle yapmak tavsiyesiyle gireceğim başlıktır. gerçekten meditasyon etkisi olduğunu söyleyebilirim. nereden bulaştım nasıl hayatıma girdi hatırlamıyorum ama gerçekten iş yerinde, dışarıdaki sosyal hayatımda yaşadığım sıkıntılar üzerime geldikçe kendime sürekli "akşam olsa da eve gidip odama kapanıp puzzle ıma dalsam" diyerek güç buluyorum resmen. güzel bir müzik ve buz gibi bira eşliğinde siz de bu şekilde arınma seansı gerçekleştirebilirsiniz. maliyet olarak da çok zorlamaz.

önemli not: kedisi olanlara mutlaka ve mutlaka puzzle halısı satın almasını tavsiye ederim *