bugün

Anonim ortaklıklar tarafından çıkarılan ve anonim ortaklığın sermayesine belirli bir katılma payını temsil eden, yasal şekil şartlarına uygun olarak düzenlenmiş kıymetli evraktır. Hisse senedinin üzerinde yazılı miktara senedin "nominal" veya "itibari" değeri, piyasada alınıp satıldığı değer ise "rayiç"fiyatı denilmektedir.
aksiyon kelimesinin de yerine kullanılabildiği menkul kıymet.
sermayesi hisselere bölünmüş ortaklar tarafından çıkarılmış, ortak sermaye üzerinde tek ve bölünemez bir hak sağlayan, sahiplerinin mali sorumluluklarının üstüne yazılı değerle sınırlı olduğu menkul değerdir.
Anonim şirketlerin halka açık sermayelerini temsil eden kıymetli evraktır.Yatırımcısına şirket karından pay alma,rüçhan hakkı,şirket yönetimine katılım,oy kullanma hakkı ,tasfiyeden pay alma hakkı gibi birtakım haklar tanır.
bu mefhum için şöyle derler "hisse senediniz söz konusu olduğunda, satışların yukarı çıkması iyidir, daha yukarı çıkması daha iyidir, daima yukarı çıkması ise en iyisidir"
Hisse Senedi, bir anonim şirketin eşit paylara bölünmüş sermayesinin, bir payını temsil eden kıymetli evraktır. Anonim şirketlerin halka açık olan yüzdelerini temsil eden hisse senetlerinin iMKB’de alım-satımı yapılmaktadır.
hisse senetleri risk seviyesi yüksek olmasına karşın diğer yatırım araçlarına göre daha yüksek getiri sağlama özelliğine sahiptir.
bu yatırım aracıyla, hissedarı olduğunuz şirketin dağıttığı kâr payından ve sermaye artırımlarında uygulanan önceliklerden yararlanırsınız.
dilediğiniz zaman satıp nakde dönüştürebilirsiniz.
size ortaklık hakkı sağlayan kağıt parçası.
küçük paralarla "anlık" para kazanmak için uygun bir yatırım aracı değildir. ancak ve ancak sağlam bir manipülasyon tüyosu almanız gerekir. ki yine küçük bir para ile çok büyük paralar kazanma şansınız mevcut değil.

güzel bir yatırım aracıdır. imkb 30 dan falan güzel hisselerin (bkz: isctr) yil icinde en dusuge yakin degerlerinde alıp ardınıza bakmamalısınız. hem banka ortağı olmuş oluyorsunuz.
hisse senedi borsa piyasasında geçen terimdir.
yatırım yapan kişiler borsayı yakından takip etmek isterler. borsa sermaye piyasası, varant, hisse senedi ve daha bir çok konuda yardım alabileceğiniz hisse senedi ile merak ettiğiniz ne varsa öğrenebileceğiniz site olan http://www.osmanlimenkul.com.tr sitesi ziyaret edebilirsiniz.
piyasa terimi. anlayanlardan yardım bekliyorum.
500 tl yatırım yapmayı düşünüyorum. arçelik veya coca cola hissesini almak istiyorum. konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşların, özelime yazmalarını bekliyorum.
(bkz: temel analiz)
(bkz: teknik analiz)
Hisse senedi; şirketlerin ortaklarına paylarını belgelemek için verdikleri kıymetli evraklardır. Şirketin eşdeğer parçalarından birisidir. Yatırımcılar ise halka arz edilen hisseleri borsadan alıp satarak şirkete ortak olurlar. Elbette bu ortaklık, diğerlerinden farklı olarak sadece belli başlı hakları verir.

Şirketler, yeni projeler gibi sebeplerden doğan nakit ihtiyaçlarını karşılamak için hisselerini borsaya kaydettirir. Yatırımcılar da bunları alarak şirkete nakit kazandırırken, yatırımcı şirketin büyümesinden payını alır.

Tüm hisse senetlerini 7/24 buradan canlı olarak takip edebilirsiniz: https://piyasa.paratic.com/hisse-senetleri/
bizim insanımızın para nasıl kazanılır gibi ritüelleri bilmediği için altın döviz yüzünden pek anlamadığı gerçek yatırım aracıdır. borsada yatırım yapacak zevatlar atıyorum 20 bin tl gibi küçük parayla oynayacak garanti kağıtlardan oynayacak o parayı en az 3 yıl unutacak 3 yıl sonra 20 bin tl si 150 bin tl bekkide üstü olmazsa ne derseniz diyin. thy kağıtlarım vardı 15 yıl önce yüzlerce yavruladı o zamanlar satmıştım şidi dursa en az 3 milyon olmuştu amk yaptığım işte bi bok kazanamadık? demek ki sabır acıdır meyvesi tatlıdır manifestosu her şey için geçerliymiş. pazartesi tüpraş alıcam amk 50 bin tl düşürdüm kaybettim diyip 3 yıl satmıcam.
dayım villa kaybetmiş borsadan...
(bkz: menkul kıymet)
Sabırlı yatırımcının uzun vadede her zaman yüzünü güldürür.
Sattıktan sonra %10 yaptı aq. Şansıma tüküreyim.