bugün

maddi manevi zart zurt. lafa bak. kardeşim adam doğuda dağlarda geziyor şehit düşüyor pkk ile çatışıyor vuruluyor mayına basıyor bacakları kopuyor ömrü boyunca tekerlekli sandalyeye mahkum kalıyor ama gıkı çıkmıyor. bu insanların hiç birine 18 trilyon verilmiyor. çünkü asker meslek olarak asker işi bu. buda basketbolcu işi bu. 4 gün önce altın madalya aldı güreşçimiz 1. oldu onada versene 1.5 trilyon. hem kimin parasını kime veriyorlar ? tayyip erdoğan cebinden mi veriyor o parayı senin benim paramı veriyor. dünya ikincisi değil birincisi oldurtmak. adamın işi bu. bu vatan için canını veren insanların çoluğuna çocuğuna yetim maaşı bağlanıyor ayda 200 lira. 200 lira ile 2 çocuk 1 kadın nasıl geçinir ? ona versene 1.5 trilyon.

burada anlatmak istediğim hidayetin işini yaptığıdır. ilkkez bir başarı kazanıldığında ödül 1.5 trilyonsa yelkenli yarışlarında dünya birincisi olan bir takımımız var ilk defa oldular geçen hürriyetin hafta sonu ekinde ufak bir satırda tesadüfen okudum ki teknelerini de ispanya kralından rica ile yarı fiyatına alabilmişler.

her işini yapana 1.5 trilyon bence oldukça yüksek bir rakam. söz konusu benim ödediğim vergilerden verilen meblağ ise karşıyım.
dağda askerlerin ölümüne sebep olmak ya da yetim maaşının 200 lira olması değildir.

arkadaşım hasta mısın nesin, hidayet türkoğlu ne yapsın bunlara? sana 1.5 trilyon verseler yetimlere mi dağıtacaksın sanki? bırakın bu ayakları yahu, klavye başında kansere çözüm üretmek, terörü bitirmek kolay zaten. bak ben de basıyorum boşluk tuşuna falan, hiçbir sorun kalmıyor dünyada.
--spoiler--
Millilerin, final maçı öncesi kendilerine vaadedilen kişi başı 1.5 milyon TL'yi "Yetmez ama evet" sözleriyle kabul etmeleri gülüşmelere yol açarken...
--spoiler--
*
Yalnızca kendi fikrinin beyanı değildir elbette..

(bkz: Adam kaptan beyler)
kimsenin aldığı parada gözü yoktur. analarının ak sütü gibi helaldir. 40 dakkalık maçları bize tüm sorunları unutturmuştur. dünyanın en mutlu ulusu yapmıştır.
ama sorun isteyiş tarzıdır. sana para vermiyeceğiz demediler ki. tamam kaptansın oyüzden arkadaşların için istedin diyelim. sanki onlara 1 milyon yetmiyor.

neyse helal olsun.
ülkeye böyle önemli bir başarı kazandırmış bir ekibin kaptanına yapılmaması gereken bir yakıştırma.bu ülkede hiçbir şey yapmadan dünyalar kadar para götüren insanları görmezden gelip büyük bir başarıyı ödüllendirmek ve sporu teşvik etmek amaçlı verilen para neden insanların gözüne bu kadar batar, bizi tüm dünyada başarıyla temsil eden önemli bir sporcu latife amaçlı söylediği belli olan iki cümle için nasıl bu denli eleştiri alır anlamak mümkün değil.
mamadou niang a yıllık 5.75 milyon euro verilirken itiraz etmeyen bünyeler niyeyse milli takımımız sporcusuna kazandığı başarıdan dolayı prim verildiğinde değişik tepkiler veriyorlar. anlamak güç tabi..

not= eksi veren arkadaşlar gidin niang ı zengin edin siz.. siktir et hidayeti di mi.. zaten hidayet adam olsa amerikayı da yenerdik.. tey allahım..
Milyonlarca kişiyi ekran başına kitleyip büyük bir heyecan yaratan,milyonlarca kişinin enerjisini tek bir yönde birleştiren,maçın sonunda;günlerden perşembe olduğunu sanarken cuma olduğunu öğrenmemiz'deki gibi bir sevinç yaratan(havalara uçuran,hoplatan,zıplatan,yanımızdaki adamı tanımadığımız halde 40 yıldır dostumuzmuş gibi içten sarılmamızı sağlayan, dışarı çıkıp iki el ateş etmemize sebep olan vs.) kişinin-kişilerin aldığı parayı hak etmesidir.

Evet basitlik budur.
verilen para halkın parası olduğuna göre bu primin verilip verilmeyeceği halka sorulup referandum edilmelidir.
benim ihtiyacım yok, ama arkadaşlarım desteği hak ediyor dese tartışılmayacak konu.
(bkz: milli takımda oynayarak para kazanmak)
(bkz: sapla samanı karıştırmak)
40 dakikalık maç kazanılsa bana ne kazanılmasa bana ne, vatandaşın önünde ülke sorunları, açlık sınırına gelindiği gerçeği ve bir türlü kökü kazılamayan koskocaman bir pkk terörü dururken, ülke gençleri bu teröre birer birer kurban edilirken.

ve ben şimdi, milletimin götünü bekleyecem diye şehit düşenlerin ailelerine verilen üç kuruş para fitil fitil burunlarından getirilirken, birilerinin basketbol zevki için sebil edilen 1.5 trilyon para, analarının ak sütü gibi helal olsun basketçilere diyeceğim ha? alnımda gerizekalı mı yazıyor ki diyeyim.
diyenlere de yazıklar olsun diyorum.

vay be! 40 dakikalık maç da tüm sorunları *unutturmak ülke için boku bokuna ölmekten daha önemli olmuş günümüz *gençliği için..
madem; nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir bu durumda boş beyinlerini doldurmaya davet ediyorum boş işler peşinde olan aymazları.
hala "ülkeye önemli bir başarı kazandırmış ekip, bize dertlerimizi unutturmuş ekip" söylemleri komiktir. öbür tarafta ülke elden gidiyor, iki tane kıçı kırık madalyanın lafı mı olur..

ama sözkonusu basitlik hidayete ait değildir. Kesinlikle değildir. sözkonusu basitlik, herkesin gözüne batacak kadar açıkta duran bir çarpıklığa "neden" diye sormayan ve alternatif üretmeyen türk aydınındadır. hidayet ne yapsın, veriyorlar, alıyor...

ama türk aydını; eğlence sektörüne milyonlar dağıtan (bazı spor dalları da bu sektöre aittir), ama reel sektörü süründüren, işçiyi, emekçiyi perişan eden, düşünce ve gerçek sanat adamlarına zırnık koklatmayan iğrenç kapitalizme hayır dememekte, demeyi dahi düşünmemektedir. asıl ayıp ve basitlik budur...
bülent ecevit de milli atletimiz süreyya ayhan a kazandığı bir madalya nedeniyle kilolarca altın hibe etmişti. o madalya süreyya nın son madalyası, hatta o koşu da son koşusu oldu. şimdi devletimizden aldığı altınları kocasına emanet etmiş evinin kadınlığını yapıyordur muhtemelen.

edit: süreyya ayhan a verilen altınlar sonradan geri alınmış. iyi olmuş hak etmiyordu.
müsabakada birinci olan güreşçimiz kalkıp, banada çekin 1.5 acılı dese, kim sen haketmedin diyebilir ki??
herşey bir yana eğer genç oyuncuların tercümanı olduysa eyvallah da kendi ve onun gibi bir kaç yüksek maaşlı bu işe öncülük ettiyse vay onların haline zira hidayet zaten küçük bir miktar (onlar için küçük) para için bu sene torontoda rezil etti kendini dayanamadı zaten ayrıldı oradan. O kadar paraya rağmen hala doymadıyşa yuh denir. Ama takım kaptanı olarak gençlerin sözcülüğünü yaptıysa hidayet o ayrı. O kadar para verilir mi ,milli takımda para için oynanır mi o ayrı konu
söz konusu değildir.

herkesi hemen bir şekilde damgalamak çabasında olanların basitliği vardır.
hideyet türkoğlu deyince durup düşünmesi gereken insanların saçmalamakta sınır tanımamasıdır.

aslında kelimeleri birleştirip size cümle kurmaya değmez. he öyle hidayet ve tüm milli takım basit.
(bkz: basit bakan basit görür)
milli takım için, sesi kısılana dek tezahürat edip; onları, elleri patlayana kadar alkışlaması gerekirken tüm dünyanın gözü önünde devlet büyüklerini yuhalayan andavalların basitliğiyle kıyas edilemez bile.
bunları söyleyenlerin hidayet in sakat sakat oynadığını göz ardı etmesi de alışageldik bir durum.

aldığı bu para ile koşesinde adı yazan simit tepsisinde ki tüm simitleri tekrar alır. geldiği gecekondu semtini unutmaz oradakilere yaptığı yardımları arttırır.

sizin gibi boş boğaz insanlar görmedim. adam senelik 10 milyon dolar kazanıyor parayı kendisi için mi? istedi sanıyorsunuz. ömer aşık, semih erden gibi nba e gidecek oyuncuların alacaklarından feregat edip hatta bir kısım bonservislerini cebinden ödediklerini unutuyorsunuz. siz boş işlerle uğraşmayı çok sevdiğiniz için adamlar bedava oynamalı tabi. orada olan siz olsaydınız acaba para istemez miydiniz? bir çok yıldız sırf bu sebebten gelmediğine göre dünya kupasına belki de gelenleri övmek gerek dimi...

burası sallama mekanı nasılsa sallayın bakalım.
bu mantıkla; arda turan' ın basitliği; dağda asker ölürken o kadar para kazanıyor
hiddink' in basitliği; dağda asker ölürken o kadar para kazanıyor
johnnyturhan' ın basitliği; dağda asker ölürken boş boş yazı yazıyor

dünyanın en düz adamının açacağı başlıktır efendim.