bugün

Veya başka ülkeye?
3 senemizin kaldığı eylemdir. 2024 ün başında istanbulu terk edeceğiz inşaallah.

(bkz: istanbul sen mi büyüksün ben mi)

ulan totalde maksimum 10 milyon insanı kaldırabilecek şehirde şu anda suriyeliler ile beraber 20 milyon insan var. ne nefes alacak alan kaldı ne yaşayacak alan ne de zevk alınacak bir hayat. türkiye cumhuriyetinin en büyük şehrinde türkçe dili 2.3. "en çok konuşulan dil" haline geldi neredeyse. 1.sıra için arapça ve kürtçe yarışıyor. trafik zaten ebesinin örekesi gibi. yürüyerek yarım saatte gittiğin yolu araba ile 20-25 dakikada gidebiliyorsun..
izmire taşınma kararı aldım ama önce iş bulmam gerekiyor.

izmirde zor biraz.
bunu ben yaptım ve yapmaya devam edeceğim
başka ülkeye gitmek isteyip gidemeyenler var(Ailemi götürmeyi başaramamış birisi olarak ben) . Maalesef ki burası bizim toprağımız diye bir söz var. Hayır göremedikten sonra...
her şey ayrı yazılır.
terketmek değil terk etmek.
şehire olmaz şehre olmalıydı.
böyle taşınma olmaz.

yolda kazım koyuncu'dan ayrılık şarkısı dinleyerek biraz daha hüzün katılabilir. hoş olur öyle.
Teoride kolay, pratikte zordur.
tam yapacak izmir e yerleşecektim pandemi cıktı kız arkadaşımda izmirde idi terketti ve evlendi.

hedef kayseri yaza gidecem çünkü yaşadığım şehir uğursuz geliyor kötü anılarım ve insanlardan uzaklaşmak istiyorum sadece. hayaller almanya ama yapacak birşey yok nasip.
Başka şehir az gelir.
Mars' a taşınasım var.
in cin top oynasa, ben de izlesem...
Sen her şeyi terkedersin etmesine de, her şey seni terk eder mi; işte orasını hiç bilemem?!..

(bkz: geçmişinden asla kaçamazsın)

(bkz: nereye gidersen git mâzî hep aklındadır)
En çok istediğim faaliyettir. Yalova, Bursa gibi yerlere gidip akademiye orada devam etmek, trafiksiz az insansız bir hayat istiyorum.
Ege'ye gelmeyin de nereye giderseniz gidin. 34 plakanin varligi bile trafigi huzursuz ediyor. Salak salak selektorler, hatali sollamalar, agresif arac kullanimi. Neymis efendim tatile gelmis. Sicayim senin tatiline de tatil kafana da.
Gelmeyin ulan ayilar.