bugün

yavşak bir karaktere sahip olmayı gerektirir.
Zordur.
bazen yoruyor beni ama genel anlamda güzel.*
öyle bir şey olmayacaktır. çünkü eşeğin kuyruğunu kessen, biri kısa kesmişsin der, diğeri uzun.
Herkesin sevdiği insan göt insandır.
sempatik birisi olmaktır. biraz güleryüz, konuşkanlık, girişkenlik ve özgüven ile ortaya çıkar.
korkulması gereken durumdur. insanın kendine dışarıdan bakıp çekidüzen vermesi, etrafını incelemesi gereklidir.
genelde sizi seven kişileri , herkes adı altında tanımladığınız için öyle gözüken durumdur. işin biraz psikolojik boyutu tabii.
yani şöyle; yaptığınız doğru bir iş, doğru bir tane olduğundan, doğru yapılanın normalde herkesçe sevilen bir şey olacağından ötürü , öyle olabilir gibi gözüküyor. ama öyle olmuyor işte bilemedim.
ya zaten sevmeyeninizin olacak olması kötü bir şey değil ki, tam tersine herkes tarafından sevilmek işkillenecek bir şey aslında.
Böyle bir şey neredeyse imkansız. Özellikle bir gurup var ise imkansız olmuştur.
Beni bi tek teyzeler topluluğu Seviyo diyolar ki seni torunuma alıcam bende diyom bi siktirin gidin teyze yani iç sesim öle diyo doğruyu söylemek gerekirse çok da terslemiyom yarın bi gün evde kalırsak yedekte bulunsun hesabı.
imkansızdır. illa ki çevrende fitne fesat biri olacaktır.
Herkes tarafından sevilmek Mümkün değildir. Zaten Herkes tarafından sevilmeye gerek yoktur.
Her devrin adamı olduğunuza işarettir.
içinizde her biçime girebilecek bir boşluk taşıdığınızı, ben'inizin başkaları tarafından yontulmasına izin verdiğinizi gösterir.
herkese iyi davranan etrafına gülücekler saçan insanlardır bunlar. herkesle sohbet etmeye de çalışırlar.
hep merk ettiğim hissiyat. Hiç sevilmedim yani toplumda. iş yerinde. Sevenler nadirdir beni.
bir müssese
herkesi memnun etmek için uğraşırsa ; batar.

insan da böyledir. herkes tarafından seviliyorsa batmıştır.
başka izahı yok.

görsel
etrafınıza çok ciddi maddi manevi çıkar sağladığınıza delalettir. bu kadar çeşit insanın ortak sevgisi ancak "çıkara" olur.
Peygamberler bilene herkes tarafından sevilmez.
Herkes tarafından sevilen insanı en yakınındakiler sevmez. Bence öncelik belirlemesi yapması şart.
yağcı yalaka bir tip olduğunuzun ispatıdır.
zannedildiği kadar güzel değildir.
kendinizi bir anda anlamsız bir kıskançlığın içerisinde bulabilirsiniz.
Normal, sıradan, sıkıcı, monoton bir hayata sahiptim. Herkes gibi.. neredeyse hiçbir şey anlamlı değildi. Kimse de beni umursamazdı zaten. Bir uyumayı severdim, bir de karpuzlu şeker yemeği.

Sonra hayatıma biri girdi, çok iyi anlaştık onunla. Hatta kendisi mektup arkadaşım oluyor. Varlığı fazlasıyla mutlu ediyordu beni. Bir sefer, beni beklerken bir şiir yazmış. Okuyunca öylesine sevindim ki, o an gördüğüm herkese kendisinin bana şiir yazdığını söyledim tüm heyecanımla!

Sanki bir şeyler, değişiyor gibiydi..

Şiiri okuduğum anda hücrelerime işleyen mutluluk, bu zamana dek hiç azalmadı. Aksine, arttı. Her geçen gün biraz daha..

Yeni şeyler keşfettim, insanlar beni sevmeye ve umursamaya başladı, kendime olan sevgim fazlasıyla arttı, her şeyden lezzet alıyorum, dünyama renk geldi. Benim ufak, naif dünyam birden parladı! Ahenkli bir biçimde sanki kendisini yeniden kuruyor gibi.

Hediyeler alıyorum bir sürü, ilk onun bana hediye yollamasıyla başladı. Neredeyse her gün en az 1 hediye alıyorum. Mahçup hissetmekten öleceğim sandım bir ara.

Kendimi ve yapmak istediğim şeyleri keşfettim. Bu öylesine değerli ve zor bir şey ki.. ölene kadar yapamayan var. Ve bana kalırsa özünde herkesin aradığı temel şeyler arasında bunlar.

Sayın yazarlar, mutlu oldum ben! Haram mı, günah mı bilmiyorum... Siz hepiniz mutsuzsunuz, çevremdeki insanlar mutsuz, kimi görsem mutsuz.. Evrendeki dengeyi bozuyor olabilirim ancak, mutluyum! Çok mutluyum!

Son zamanlarda da çevremde bu durumu gören insanlar bana "herkes seni seviyor" diyor. Hayır, beni herkes sevmiyor. Beni, o seviyor. Ve o nasıl harika biriyse hayatımı değiştirdi. Bir dönüm noktası...

Beni hiç bırakmamasını istiyorum, lakin bu isteğim hep böyle insanlar beni sevsin, hediyeler alsın falan diye değil. Bu isteğim, ne olursa olsun o varken hayat çok güzel olduğu için. Netice de ciddi olumsuzluklar da olmadı değil o varken. Ama biliyorum, üzülmem gerektiği yerde sonuna kadar üzülmem gerekiyor ki mutluluklarım hep çok değerli olsun.

Uzun lafın kısası, kendisine burdan teşekkür etmek istiyorum. iyi ki varsın, seni gerçekten çok seviyorum.

Edit; imla
Benim bu. Sevmeyen bir kaç denyo çıksa bile, beni takip ettiklerini biliyorum.
Çevremdeki böyle insanlara her zaman temkinli yaklaştım. iyi insan olabilirler, dost olamazlar. Sırrımı paylaşmam.