bugün

Niyeyse bir tek kürtçülerin şikayet ettiği aslında olmayan durum.
ırkçılıktan çok milliyetçidir. sebebi ise defalarca toprak bütünlüğü ve tam bağımsızlığı tehdit edilmiştir.
şöyle özetlenebilir. (bkz: benim bokum ballı bokum)
her alman ın, her ingiliz in, her fransız ın, her rus un, her kürt ün.....her papua yeni gine linin biraz ırkçı olması kadar normaldir. bide bazı soysuzlar var. onlar sıçtığım bok değiller.
vatanını ve milletini sevmek ırkçılık olmuş. bölücülük yapmak, askeri ve polisi şehit etmek, masum vatandaşları öldürmek ise halkların kardeşliği ve barış. he yavrum he.
söyleyenin ırkçı olduğunu gösterir.
aksi durumda "türk" diye birşey olamazdı.

ne mutlu türküm diyene...
yıllardır hangi ideolojiye maruz kaldığının daha iyi anlaşılabilmesi için menderes ve ardılı ampül partilerinin incelenmesi gereken aziz millete atılmış iftira.
türkler ırkçılığı başka bir boyuta taşıdı, türklükle övünene artık kötü gözle bakar olduk. türküm demeye utanıyorum moduna geldik; geliyoruz.

ırkçı değiliz, aksine fazlasıyla değiliz. ve hani diğer yurttaşlarımız da sürekli bizi eziyorsunuz, biz piç miyiz modundalar. ucundan daha fazla koparmak için. adam çıkmış biz özerklik istiyoruz diyor da kimse höst demiyor.
acayip bir hal aldı iyice.

ben ırkçılıktan nefret ediyorum ama ırkçılık yapıyorsunuz deyip daha da, daha da şey koparalım mantığındaki çingeneliğin de aşağı kalır yanı yok.

ırkçı dediğin almanlardır, ingilizlerdir, hatta ruslar ve fransızlardır. ama türkiye'de şu an ırkçılık yok bana göre.
illa ki bazı sorunlar var ama tüm suç türklerin değil.
Kürtler bunu eksileyecek ama olsun.ırkçılık değil milliyetçilik dir bu. Bir tek pkk lı i... şikayeti.
ırkçılığın doruk noktaya çıktıyı bir ülkede yasıyoruz oda kürt ırkçılığıdır. biz türkler ırkçı olsaydık hiç bir kürdün işlettği cafede çay içmez onların dolmuşlarına binmez onların para kazanacakları şeylere para harcamaz doğuda kullanılan kaçak elektiriğin parasını vermez vana yardım göndermezdik. kendini aydın sanan fasizme karsı duran elit kesin uyanaın artık düzeltiliyosunuz.
ya türk değilim ya da gizli ırkçıyım şeklinde cevap verdiğim genelleme.
rum'a, ermeni'ye, kürt'e, ingiliz'e, fransız'a yani alayına düşman yetiştirildiği içindir.
amk ilkokulda bi giriyoruz herkes bize düşmandı edebiyatından ta üniversitede inkılap tarihi dersine kadar.
he amk bütün dünya milletleri bize düşman hepsinin bizim topraklarımızda gözü var, biz hep asker doğalım amk!
ilk okulda malazgirt savaşı ile başlayan eleştiri olmadan hep destansı bir şekilde anlatılan; sürekli herkes ile savaşan tek dostu kendi gibi gösterilen tarih ve eğitim anlayışının sebebiyet verdiği durum.
" vatanını ve milletini sevmek ırkçılık olmuş. bölücülük yapmak, askeri ve polisi şehit etmek, masum vatandaşları öldürmek ise halkların kardeşliği ve barış. he yavrum he" agzına saglık, hep hırsız haklı zaten.
(bkz: genelleme yapanların IQ seviyeleri düşüktür)
Türk'üm demek ırkçılıksa ; arap çakması; anaları gayri müslüm kardeş katili osmanlıya ecdat deyip övünmek ne demek merak konusu.
sadece türk olarak değil bütün dünya için geçerli genellemedir. Her millette az da olsa ırkçılık vardır. Ve bu insanoğlunun genetigınde olan bir sorundur. Gerek savaşlar, gerek katliamlar, gerekse de iki kişinin arasında olan problemler eninde sonunda milletlere mal edilmiştir. Para kazanan üç kişi için milyonlar birbirini öldürmüş, yine milyonlar sınır çizmişlerdir.
türklerin insan olması kaynaklıdır. her insanda menfi milliyetçilik damarı az veya çok vardır.
ekonomik göstergelerin biraz irdelenmesi halinde istatistik kurumunun kuruluşundan bu yana doğu illerinin bu ülkeye kattıkları ve götürdükleri ortadadır. kürt yoğunluklu bölgelerin ekonomiye ve reel büyümeye katkılarının toplamı batıdaki izmir, istanbul kocaeli gibi illerin herhangi birine dahi yaklaşamamaktadır ki bu karşılaştırmaya türk ordusunun pkk ile mücadele için katlanmak zorunda olduğu meblağ dail edilmemiştir. sonuç olarak ortada apaçık duran gerçek kürt kardeşlerimizin aklının bağımsızlık, kendi devletini kurma vs... gibi saçmalıklarla bulandırıldığı ve artık sağlıklı düşünemediklerini ortaya koymaktadır. bu durumu tersine çevirebilmek için yapılan onca çabaya ve masrafa rağmen kürt bölgelerinde herhangi bi gelişme de gözlemlenememektedir. sonuç olarak bu ülkenin gelişmesine katkı sağlayamayan daha da kötüsü sürekli ülkemizi bokun içine çekmeye çalışan bu guruhun katlanması gereken ezalar ve cefalar olacaktır, türk milliyetçiliği bu günler için var.
herkesin kendisi gibi sığ ve malca düşüncelere sahip sanan yazarın iftirasıdır.
bölücü barzoların türklere attığı iftiradır.

keşke ırkçı olup hepinizi önce zikip, sonra kesselerdi.
verilen tarih dersleri yüzündendir.
milli marşında 'kahraman ırkım' sözünün geçtiği bir ülkede normaldir.
Benim gururla " ne mutlu kürtüm, farsım diyene" dememe sebebiyet veren gerçek.