bugün

her allahın günü uykumu bölüyor vallahi, özgürlüğümüz kısıtlanıyor. Ezan okumaya hakkınız yok. Şekinde devam eden serzeniş.
Müslüman nüfusun ağır bastığı bir yerde maalesef mecbursunuz. Cevabını hak eden sorudur.
Mecbursun beğenmiyorsan uğurlar ola.
dinin varlığından hoşnut olmayan insan tipinin söylemi.
görsel
Evet. Orada durdukça mecbursun. Islam ülkesi orası. Duymak istemiyorsan güneydoğu Asya ve uzakdoğuya gel.

Ezan okuyanın götünü kesiyorlar buralarda.

Hadi gel.
(bkz: ya sev ya terk et)

(bkz: mecbursun)

öptüm kib bay şeklinde de yanıtlanabilecek sorudur.
bana çok gereksiz ve art niyetli gelen serzeniş.bir ateist olarak hiçbir zaman ezan sesinden rahatsız olmamışımdır. çocukluktan beri aşina olduğumuz bu sesin bu kadar rahatsız edici olduğunu düşünmüyorum, bu şikayetin her zaman art niyetli olduğunu düşünmüşümdür.
Mecbursun canım. Eleştiriyorsun eyvallah bari mantıklı şeyler söyle. insanların inançlarına hakaret etmek de en az inanmayanları manipüle etmek kadar kötü. Saygı duymadan saygı beklemek olmuyor. Yabancı ülkelerde de ateistler biz her sabah kilisenin çan sesini duymak istemiyoruz diyorlar mıdır? Hiç sanmam. Sen inanmıyorsun diye inananları salak,bağnaz olarak adlandıramazsın. Onların değerlerini aşağılayamazsın. Eleştiri yapacaksan da saygı çerçevesinde yapacaksın ki karşıdaki de sana saygı duysun.
Öyle ben inanmıyorum saçma sapan şeylere deyip inancımı aşağılarsan benden de sana saygı duymamı beklemeyeceksin.
tahrik ettirmeye yönelik bir başlık. ben peki her yerde içki içenleri, karı kızları öpen laf atanları, orasını burasını açan bayanları, görmek zorunda mıyım ya da namaz kılanları, kapalıları, dua edenleri görmek zorunda mıyım şeklinde saçma sapan yerlere çektirebilecek başlık. Yaşıyorsan hoşgörü göstereceksin hoşgörü gösterebiliyorsan da yaşacaksın bu kadar basit.
ramazanda davul sesi duymaya mecbur muyum ?
Komik geliyor ama yaZ geceleri camı açık yatan evi de caminin dibinde olan biri iyi söver yani sabah da işe gidecekse. Her sabah uykusu bölünür. Dinde zorlama yoktur lafına ters bir durum bence o nedenle buna bir önlem alır adaletli bir yönetici fakat başımızdakiler inadına volümü artırırlar

(bkz: gerçek islam bu deyil)
mecbursun.

daha uzun yazmak isterdim ama olmadı.
Ortadoğuda din ve vicdan hürriyeti olmadığı için, herkes namaza kalkmak zorunda olduğu için, inanç dayatması kültürün bir parçası olduğu için, , ezan ve cami siyasal bir simge olduğu için zorundasın evet.

Camiler kışla
Mü'minler asker
Minareler süngü
Kubbeler miğfer

Diye şiiri bile var bunun.
rahatsız olanlar duyamaz olsun inşallah.
rahatsız edilmemek hakları var elbette.
Geçmişten günümüze bu şekilde gelmiş neden ağlıyorsunuz ki? Mesela bu sabah ezan sesine uyanıp sabah namazını kıldım ben. Duymasaydım sizin gibi yani domuz gibi gerilip uyuyacaktım. Dediğim gibi ezan geçmişten günümüze bu topraklarda zaten vardı. Beğenmiyorsan şayet yunanistan batıda Ermenistan doğuda yallah memleketine.
yanınızda kilise olsa onun çan sesinden rahatsız olmazsınız ama! sizin derdiniz günde 5 kere yüksek sesle rahatsız edilmek değil, sizin derdiniz islam...
Ezan sanki daha dün gelmiş gibi bu ne tavır yahu ! Komiksiniz..
Başlığın rezilliği...
Ezan niçin var namaz vaktini haber vermek için.. eskiden telefon falan yokmuş mantıklı bi uygulamaymış peki şimdi çağdışı kalmış durumda.. herkeste ha dandik ha pahalı telefon var.. Bi zahmet namaz vaktini söyleyen uygulama indirsin öğrensin şüphesiz..
Mecbursun arkadaşım.
Sonuçta müslüman bir ülkede yaşıyoruz daha doğal bir şey olamaz .
Küba'ya giidebilirsin.