bugün

entry'ler (21)

mustafa kemalin kafa kesmekten bahsetmesi

"Kafa kesme" ifadesinin deyim olarak kullanılmış olabileceğini düşündüren durumdur.

güzel kızlara kötü davranmak

Geçmişte, güzel kız kategorisine konulmuş birisinden yenilen darbeden kaynaklanıyor olabilir.

ateistlerin çocukları ellerinden alınmalıdır

Bu saçma bir düşünce lan? Dışarıdan kendinize bir bakın kardeşim. Nasıl göründüğünüze bir bakın Ya da durun bakmayın, ben söyleyeyim size: "O da benim şekerimi geri kussun.." diyen ilkokul öğrencisinin zeka seviyesine sahip görünüyorsunuz. Kendinize gelin biraz ve davanızı nasıl savunmanız gerektiğini bilin.

her sabah ezan sesi duymaya mecbur muyum

Müslüman nüfusun ağır bastığı bir yerde maalesef mecbursunuz. Cevabını hak eden sorudur.

ölmeden önce dinlenmesi gereken şarkılar

iron Maiden - Fear of the Dark

kendini seksi sanan köyün kezbanı

Anlatım bozukluğu içeren bir başlıkla belirtilen kızdır. Kendini seksi sanan köy?

bir kez yapmadan ölünmemesi gereken şeyler

Hayatın uçkurdan ibaret olmadığını anlamak.

kaslı zeki çevik zengin uzun boylu zeki erkek

Bir çeşit erkek prototipinin numunesidir.. Fabrikada üretilmiş izlenimi verir. insansın abi, fiziksel açıdan da psikolojik açıdan da eksilerin ve artıların olacak bunlar doğal olan şeyler. Bu arada zeki sözcüğünün iki defa tekrarlanmış olmasına dikkatinizi çekmek isterim. O diğerlerinden daha önemli yani.

arkadaşın sevgilisinden hoşlanmak

Birazcık olgunluğu olan insan bilir ki mesele hissedilenler, akıldan geçenler değildir. Bunlar bir insanı yargılamak için hele hele şerefsiz diye nitelemek için hiç mi hiç yeterli değildir. insanı elinde olmayan nedenlerden ötürü şerefsizlikle suçlamaya hakkınız yok. Ha eğer arkadaşının sevgilisinden hoşlandığı halde kendi isteğiyle o şahsı elde etmeye çalışır ve insanlığa, dostluğa sığmayacak davranışlar gerçekleştirirse o zaman vurun kahpeye.

tanrısal anlatım şirk koşmaktır

Bir olayı kurgusal açıdan ele alıp işleyen kimse o olayları gerçekten yaşattığını ya da betimlediği nesneleri yarattığını iddia etmedikçe şirke düşmez. Şirk Allah'ın yerine ondan başkasını koymak ise, önce burada onun yerine başka bir şeyin konulup konulmadığını araştırmak gerekmez mi? Bir konuyu anlatırken örnekleme amacıyla kurgu yapan kimse, roman yazan sanatçı, resim yapan ressam yaratıcının yerine kimi koyuyor? Ya da öyle bir gayesi mi var? Hayır. Hiçbir şeyi yoktan var etmiyor. Var olan yaşantıyı, düşünceyi, duyguyu edebi bir dille kağıda döküyor. Yalan söylemiyor, bir şeyleri yaşıyormuş gibi hissettirmeyi amaçlıyor. Ha yalan söylemek demişken. Sizin mantıktan gidersek yalan söylemek de şirktir. Zira olmayan şeyler olmuş gibi anlatılmaktadır. Hiçbir kaynakta yalan söylemenin şirk olduğu gibi bir ifade geçmediği halde siz değerli beyinlere göre öyledir. Bravo lan, aforoz ettiniz herkesi. Artık hepimiz cehennemliğiz.

kadınlardan tiksinme nedenleri

Sizin onları anlamak ve mutlu etmek için kafanızı yorup kendinizden tavizler vermenizin, dönem dönem, Jack Sparrow'un ismet inönü gibi davranması kadar saçmalaşabilen beklentilerine ve tavırlarına anlayışla ve sabırla yaklaşmanızın ödülü olarak başkasını size tercih etmeleridir.

okulda öğrenilmiş en unutulmaz bilgi

Çocuğumu açık öğretimde okutmanın ona en büyük iyilik olacağı.

islamda aşk

islâm dininin katkısıyla şu hayattan bir şey öğrendiysem o da aşkı hayatın merkezine koymamak gerektiğidir. Sevgi, sadakat, saygı ve tahammül dörtlüsü, adına her ne derseniz deyin, insanı ve aileyi mutlu kılmak için yeterlidir. Maddiyatı bir köşeye bıraktığımızda tabii ki.

sanat cinselliğin estetizme kavuşmuş halidir

Sanat kavramını batının tekelinde gören anlayışın varacağı bir genellemedir. Daha açık izah etmek gerekirse zihniyeti batıya göre, batı merkezli şekillenmiş olup doğuyu aksatan bir insan böyle düşünür. Ama kim bir Mesnevi'nin, bir Atabet'ül Hakayık'ın -haşa- cinsel istek sonucu oluştuğunu iddia edebilir?

sevilen kitap cümleleri

Cümle sayılmayacak ama:
Zerdüşt'ün boğazına bir adam bıçak dayar. ikisi biraz sessizce bekledikten sonra adam konuşur:
"Korkmuyor musun?"
"Neyden?" diye sorar Zerdüşt.
Adam bir bıçağa, bir de Zerdüşt'e bakar ve "Ölümden!" der.
"Hayır," diye cevaplar Zerdüşt. "ama senin o boş gözlerinden korkuyorum."

ilk buluşmaya taytla gelen sevgili

Şahsen benim gözümde bir artı kaybetse de hala bir şansı olan sevgilidir.

kitap okumanın faydaları

Beyni çalıştırır. Özellikle geneli ağır cümle yapısına sahip kitapları okumak zaman ve çaba istese de zekayı sivrileştirir.
Okuduklarınızla gerçek hayatta karşılaştıklarınız arasında bağlantılar kurarsınız.
Genel kültür olur. Eğer bunu önemseyen biriyseniz girdiğiniz ortamlarda insanların size hayran olmalarına sebebiyet verebilir.
Kendi hatalarınızı, yanlış fikirlerinizi görür ve insanları da daha iyi tahlil edersiniz.
Kitapta okunan bir bilgiyle başka bir yerde karşılaşınca "Ben bunu biliyorum!" demenin nadide keyfini yaşamış olursunuz.
Ve bunu söylemek zorunda kaldığım için üzgünüm ama sınava katkısı olur.

evde maymun yerine bir ateist beslemek

Başlığı açan kişinin ateistlere takmış olduğunu ve ateistlerle ilgili diğer konuları da onun açmış olmasının muhtemel olduğunu düşündüren durumdur.

gecenin şarkısı

iron Maiden - No More Tears. Benim gibi ilginç müzik zevkine sahip olan ve sahip olduğu bu güzide zevki bilinçaltında güzel bir şekilde kodlandırmış olanlar için güzel bir parça.

inkar edeceğim diye komik duruma düşen ateist

Sürekli din konusunu açan ateisttir. Saygı duyulması gerektiği gibi fazla da ciddiye alınmamalıdır. Zira inanacak olan ne yapar eder inanır, inanmayacak olana -kur'anda dendiği gibi- melekler alemini de gösterseniz inanmaz.