bugün

internetten alış yapıp veriş yapmaktan aciz internet sitesi.
internetten alışverişin yeni yeni oturmaya başladığı bir zamanda kilometre taşı olmuştur.

fazla söze gerek yoktur.
''Böyle alışveriş sitesi olmaz olsun,verdiğimiz sipariş 9 gün oldu hala gelecek güya'' cümlesini duyuran alışveriş sitesi.
her sektörde olduğu gibi internette alışverişe de burnunu sokan aydın doğan'ın sahibi olduğu birçok kategoride ürünün satıldığı site.
internet üzerinden alışveriş deyince akla ilk gelen sitelerden, alacağınız bir ürün hakkında araştırma yapmak için birebirdir, müşteri yorumlarını bulabilirsiniz.
ürünlerin altında yazılı olan kullanıcı yorumlarının büyük kısmının hikaye olduğu sanal alışveriş sitesi. bilmem kaç karakter yorum girerseniz puan veriyor, indirimli alışveriş yapıyorsunuz. bunun için her gördüğünüz "şimdiye kadar yaşamıyormuşum, x inanılmaz bir ürün, arkadaşlarım bende görüp 15836 tane sipariş ettiler. piyasa fiyatının yarısından daha uygun burada, teşekkürler hepsiburada" geyiklerine kanmayınız!
her türlü ürün barındıran internet sitesi. ayrıca alış veriş imkanı da sunuyor.
olmayan ürünü stokta varmış gibi gösteren, ''tedarik sürecinde'' masalıyla müşterisini yaklaşık 10 gün oyalayan ve bir de adresi idrak edemeyip ürünü farklı bir yere gönderen alışveriş sitesi.

sonucunda elimize ulaşsa ne olur ki? elbette ulaşacak. o ürün zamanında gelince anlamlı. acelesi olmayanların uğrak mekanı olabilir burası.
logitech mx revolution mouse'mu neredeyse 5 aydır kullanamıyorum. evet sen git bir fareye 180 lira ver bozulunca da garanti için onlar seni başka yere paslasın başka yerin pasladığı yer de seni hepsiburada.com'a. ama yinede alışverişlere devam ettiğim alışveriş sitesi.
stokta olan bir ürünü, süper hızlı gönderi olarak gösterip sipariş verildiği gün içerisinde, 3 gün sonra kargoya veren internetten alışveriş yapılmasını sağlayan site.
stokta var etiketli ürünü, üreticiden tedarik ediliyor diyerek sövdüren site. üstelik olumsuz yorum yazınca yayınlamıyorlar. eleştirirken ürünü eleştirebiliyorsunuz, siteyi eleştirince siliniyor.
buradaki yorumları okuyup, 5 gün de bekleyip ürünümü elde edemediğim ve sipariş iptal butonuna çekinmeden bastığım bir site. paramı yatırır yatırmaz teknosaya gideceğim! 1 günde yatırma da sıçayım ağzına..
10'a yakın alışverişimde ürünü en fazla 3. gün içerisinde bana* ulaştıran (24 saat dolmadan göndermişliği de vardır, 16'da istemiştim***, ertesi gün 14'te elimdeydi siparişim) buna karşılık onlarca şikayet yazısı okuyup herkese önermekten korktuğum alışveriş sitesidir. ben mi şanslıyım, yoksa bana yaptıkları normal, diğer kişilerde mi kötü şans var anlayamadım.
son zamanlarda tedarik sürecini iyice uzatan site. doğan holdingden olduğu için kullanmamak gerkiyor insanın içinden ama başka alternatifi de yok maalesef.
sloganı daha önceleri '' hepsidurada.com hepsiburada.com'' iken artık ''hepsidurada.com hepsiburada.com hepsiburada.com'' dur. *
cabani marka ayakkabılarına hasta olduğum halde sipariş vermediğim site. müşteri yorumlarının çoğunun sahte olduğunu, site sahipleri tarafından yazıldığını düşünüyorum.
birkaç defa alışveriş yaptığım ve sonucunda hiç hüsran yaşamadığım site. indirimleri takip etmekte yarar var. zira çoğu ürün piyasa düzeyinde ama indirime girdiğinde güzel şeyler bulunabilir.
doğan grubundan nefret etsem de bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadığım sitedir.
hayatımın hatasını burdaki yorumları okumadan sipariş vererek yaptığım rezalet site. aydın doğan gibi adamın yaptığı işde ancak bu kadar olur zaten...

16 ekimde verdiğim sipariş 11 gün geçmesine rağmen elime ulaşmadı. 1 hafta boyunca ürün üreticiden bekleniyor yazıyordu. 1 haftadırda ürününüz kutulanıp kargoya teslim edilecektir yazıyor. a.q. kutusunun içine sanki eyfel kulesini koyacak ibneler alt tarafı bi süpürgeyi bir haftadır kutuluyamayan rezil bir firma. ayrıca telefonla ulaşıp bilgi alınabilecek yada sövüp rahatlanabilecek bir müşteri hizmetleri olmayan alışveriş sitesi. yazılan şikayet maillerinede otomatik cevap gönderen site. adamlara küfür ettim yine aynı maili gönderdiler. böyle yüzsüzlük olmaz. sikeyim sizin yapacağınız sevkiyatı diye yazı yazdım adamlar cevap olarak şikayetinizi değerlendirmeye aldık özür diliyoruz diye yazdılar.
bir daha sipariş vereni cümle alem siksin dedirten alışveriş sitesi....

edit: verdiğim siparişi tam 15 gün sonra ümraniyeden kartala sevk ederek beni kahr eden sitedir.

(bkz: allah belanızı versin)
ürün yorumlarının çoğunun tıraş olduğu site. aydın doğan işin içindeyse zaten orda doğruluk olmaz. üyeler sırf puan kazanmak için olumlu şeyler yazıyorlar.
ismiyle çelişen sitedir. hangi ürünü baksam "stokta bulunmuyor" uyarısı var.
28 ekim 2009 gecesi verdiğim siparişi, 29 ekim 2009da yani cumhuriyet bayramında paketleyip kargoya vermişlerdir. resmi tatilde de çalişiyorlar anlaşılan. şaşırdım doğrusu.
yaptığım onlarca alışverişi sorunsuz olarak teslim eden site.son alışverişimde kargoyu kendileri ödeyerek yaptıkları jest beni benden almıştır.
piyasada hiç bulamadıysanız aradığınız ürünü ve burada bulduysanız ancak alışveriş yapmanız gereken sitedir. Malları geç tedarik ederler, kutu içeriğinde sorun çıkarsa doğru düzgün ilgilenmezler vs vs. bilgisayar konusunda gidin exa'dan, vatandan alışveriş yapın.

mesele 1000 müşterinin 999unun mallarını adam gibi teslim etmek değil hepsini adam gibi teslim etmektir.
ürünün resimlerine bakarken bu resim sizi tatmin ettimi diye soru soran alışveriş sitesi.