bugün

küçükken çoğumuzun yaptığı bir olaydır. sınıftan ya da mahalleden bir arkadaşın doğum günü vardır, zamanın koşullarından dolayı hediye de alınamaz. anne eskiden kalma buruşuk bir hediye paketine bir atlet ve bir çorap koyar (bu çorap çoğu zaman bir patiktir), arkadaşa verilmek üzere gönderilir. çoğu zaman utana sıkıla verilir. (bkz: 80 lerin sonunda 90 ların başında çocuk olmak)
hala bazen bayramlarda karşılaşılan naif davranış.
genelde asker çıkarma diye tabir edilen ziyarette yapılan harekettir.
bir de bunun, hasta ziyaretine giderken petit beurre bisküvi götürme versiyonu vardır.
düşünülmeden alınan hediyeye örnektir. buna ek olarak kazak, pantolon, kitap, toka, vs gibi şeylerde eklenebilir. yani "ben sana hediye almayı unutmadım, ama günün anlam ve önemine göre bir şey almayı akıl edemedim" demektir. doğal taşlarla takı dizaynı yapan birine gidip bilmem ne bijuteriden çakma doğal taşlı yüzük almakla aynıdır.
Askere alınan hediye olması muhtemeldir. 5 çift çorap atlet don vs bunlar asker için önemli şeyler.
Nedense çok samimi bulduğum, yüzümde tebessüm belirmesine sebep olan olaydır. Güzeldir efendim bunlar, ihtiyaca yönelik hediyelerdir, sıcaktır, candır.
samimidir. temel ihtiyacın ne olduğunu bilen insana özgü düşünceli davranıştır. atlet ve çorabın yanına bir de don ekleyenleri vardır ki tadından yenmez.
bayramlarda aile büyüklerinin vermeside kuvvetle muhtemeldir ama çok mutlu eder.
Çomar adetidir.
Hapishanede ki kocaya verilebilir.
Büyükannelere mahsus bir hediye çeşididir.
Eski nesil büyükannelere tabii ki...
Hasta ziyaretlerinin olmazsa olmazıymış bir zamanlar. Yanına da havlu ya da kolonya...
samimi olmadığım insanlara yaptığımdır.
Bir çok insanın yaptığıdır. Aslında birine bunları hediye etmedim şimdiye kadar ama bana hediye edenleri hiç unutmuyorum.

Bu donu o vermişti.
Bu çorabı şu gibi aklıma geliyor kullanırken. Genelde banyodan sonra olduğunu varsayarsak bunu bilerek yapma ihtimalleri rahatsız edici.

Yine de mutlu oldum bak görünce.
Başkasının verdiği çorabı giymek de mutluluk sebebi.
atlet ve çorbabı hediye vasfı ile vermek demektir. bence bunlar da hediye olabilirler.
güzel hediye ben kabul ederim. ev bark geçindiren adamım. sonuçta seve seve buna para veriyoruz. boxer da koyun yanına tadından yenmez.
seher yıldızı bile çok pahalandı bence gayet makul bir hediye. karşı cins değilse don da eklenebilir.
Bazı bölgelerde hatırı sayılır davetlilere düğün davetiyesi olarak verilir.
köylüm sen misin ?
bana hic verilmedi.zaten atlet giymem kisin tisort giyerim yerine.

renk olarak siyah beden olarak large olursa sevinirim.
Bizim çocukluk ve gençliğimiz de, böyle şeyler vardı. Ha şimdi olur mu, sanki biraz abes kaçar gibi.
''kaç yıl yatarı var aganın?''
bu devirde neyi bedavaya getirebilirseniz kar.
Kuşkusuz atlet neyse de çorap sevindirir. Annem doğum yıldönümümde 20 tane çorap almıştı.