bugün

başrollerinde denzel washington ve ray allen'ın oynadığı spike lee filmi. konusunu anlatıp spoiler yapmayım ama özetle yetenekli bi basketbolcu olan jesus'ın okul seçimi esnasında başından geçenler anlatılıyo. ayrıca ray allen da oldukça başarılı oynamış. bu yaz cnbc-e'de yayınlaşmı galiba.
stephon marburynin hayatı anlatılmıs burada.
yetenekli oyuncuların başarılı olmak sadece sahadaki rakipleriyle değil, aynı zamanda alacağı parayı dört gözle bekleyen akraba ve arkadaş çevresiyle de mücadele etmesi gerektiğinin hatırlatıldığı süper film. ayrıca ray allen çok iyi oynamıştır.
basketbol oynamak uğruna zorlu engeller aşan bir gencin hikayesini anlatan film. müziklerine dikkat!
(bkz: gelmis gecmis en iyi basketbolcular)
sanırım bir basketbol aşığı olup fazlasıyla öznel baktığımdan ama, izlediğim en iyi 5 filmden biridir bu film. 20-30 defa izlemiş her izleyişimde de gaza gelip saatlerce basketbol oynamışımdır, öyle efektif bir filmdir gaza getirme açısından. denzel mükemmel, ray allen harika.. her izlediğimde, zerre hazzetmediğim rick fox dallamasını bile sevdiriyor bu film bana 1 buçuk saatliğine.. ayrıca public enemy'nin filme aynı isimli albümü indirilip loop a alınıp ezberlenmelidir. özellikle he got game şarkısı mükemmeldir. ha bir de, olayı tam araştırmaya üşendim fakat sanılanın aksine filmde marbury'nin hayatının anlatıldığını düşünmüyorum. o da coney island çıkışlı fakir bir ailenin çocuğu olan bir basketbolcu ama filmde jesus shuttlesworth ün marbury buradan çıkmayı başardı ben niye beceremiyim şeklindeki cümlesi biyografi teorisini çürütüyor sanırım.
izlenebilir az sayidaki basketbol filmlerinden biri. digerleri icin;

(bkz: Rebound The Legend of Earl The Goat Manigault) *
(bkz: blue chips) *
(bkz: finding forrester) *

hatirtlatma üstüne gelen edit

(bkz: white men can t jump) *

tabii bunlar benim izlediklerim arasindan sectiklerim. tavsiyelere acigizidir *