bugün

italyan mutfağı kadar çeşitli, asya mutfağı kadar sade ve lezzetli ve bir o kadar da muhtaç olduğumuz mübarek nimet.
insanın midesini rahatlatır.
Kilo ardirir.
Azıcık süt ve tereyağı koyup ezince dünyadaki en güzel yiyeceklerden biri olan 'püre'ye dönüşen, bu haliyle ise tatsız tuzsuz olan ve diyareye iyi geldiği söylenen yiyecek.

Hoff amma uzun tanım yaptım hee *
Salatası makbuldur.
tuzlayıp yemesini çok sevdiğim yiyecektir. piyazı da bi o kadar güzel olur.
en sağlam karb kaynaklarından biridir.
eğer köy patatesi ise benim için haşlanmış olması yeterlidir. tuz ekler yerim mis.
harika bir besin kaynağı ..
(img:#1535429)
Köy patatesi ise tadından yenmez.
guzinede yapılanı makbuldür.
Yanına doğra domatesi, soğanı, üstüne az biraz zeytinyağı, isteğe göre serpiştir pul biberi.

Harika olan yiyecektir.
Kumpirin ana malzemesi olmazsa olmazıdır. Saglıklı ve diyet yapanlar için tavsiye edilir.
Bizim için bi tane haşlanmış patates vardır.

O da budur; (bkz: haslanmispatates)

izindeyiz.

Mecburi tanım: patates yemeği çeşitleri.
delikanlı adam közde pişirir yer . bu da yiğidoların milli yemeği.
görsel
Patatesin suda kaynatılarak yapılan hali. ishal problemi yaşayanlar tarafından tüketildiğinde rahatsızlığın giderilmesini sağlar.
Patatesin en faydalı, en sağlıklı halidir. Özellikle kabuğuyla birlikte yapılan haşlamada patatesi kabuğuyla yemek bir çok hastalığa şifadır.
Patatesi kabuğuyla birlikte haşladığımızda, patates besin değerini kaybetmiyor. Kabuksuz haşlandığında, haşlama suyuna tüm besin değerini ve nişastasının büyük bir bölümünü verdiği için, haşlanan patatesler saman gibi oluyorlar ne yazık ki. Lezzet konusunda da ciddi bir kayıp oluyor.
Sıcakken biraz tuzlayıp yerseniz fena olmaz.
kabukları soyulup patates haşlandıktan sonra tencerede kalan patatesin suyu oldukça lezzetlidir. hatta haşlanmış patatesten daha lezzetlidir. ben suyunu da sıcakken bardağa döküp içerim.