bugün

bir kaç kendini bilmezin, ''şöyle yapmıştır, böyle demiştir'' demesiyle peşindeki 2 milyar insanın hakkındaki fikirlerini değiştirmeyeceği ve o 2 milyar insanın yolunda her türlü öleceği yüce insan.

sen misin 9 yaşında kızla evlendi dedin diye benim onun hakkındaki fikirlerimi değiştirecek e be insan!? yanında mıydın evlenirken? nikah şekerlerini sen mi hazırladın ki?

gülünç olmayın. değerlere saygılı olun ve mahkemeye ansızın verilmeyin!
arabistan polisinin şirk olmasın diye ziyaretçilerini mezarına zorla yan çevirdiği peygamberdir.

evet, suudlar şirk konusunda bu kadar hassas takılırken dünyayı dolaşan sakalı ve hırkası önünde sıraya girilmekte ve sevenleri bunlara delicesine "hürmet" etmektedir.

ama daha da tuhafı ben islâm'a göre şirk olduğu gayet ortada olan bu durumu ifade ettiğim için özel mesajlarla eleştiriliyorum. ben o sevgiyi anlayamazmışım. evet anlayamam, zaten öyle bir iddiam da yok. ama öğrendiğim, bana zorla öğretilenler doğrultusunda gördüğüm şey bunun şirk olduğudur.

müslümanlar bundan şüphe duymuyorsa bana ne? ben bunun şirk olduğunu biliyorum.
vahhabi suudların yaptığı uygulamalar bazı yazarlarca örnek gösterilerek nasıl saygı duymamız gerektiği konusunda tavsiyelere maruz kaldığımız en sevgili. arkadaşlara ehl-i sünnet vel cemaat nedir, ne değildir araştırmalarını tavsiye ediyoruz.
aynaya bakmaya bile yüzü olmayan insanların şuursuzca iftira attıkları güzel insan.
--spoiler--
mûsâ, sînâ dağında yahudîliğin esâsı olan on emir'i alır ancak aşağıya inmesi gecikince halkdan bâzıları altın bir buzağı yapıp ona tapmak isterler. bunun üzerine sinirlenen mûsâ, on emir tabletlerini kırar. halkın pişmanlığı üzerine kısa bir zaman sonra tekrar on emir tabletlerini tanrı'dan alır. altından bir ahit sandığı yapılır ve on emir tabletleri bunun içine yerleştirilir. ayrıca ibâdet etmek için seyyar bir çadır tapınak yapılır ve yahudiler, kırk yıl boyunca çadır tapınak olan mişkan'da ibâdet ederler ve orada kurban keserler. çölde geçen bu süre içerisinde tanrıdan yeni emir ve yasaklar gelir. mûsevilik tam olarak şekillenmeye başlar. çölde nüfus sayımı yapılır, kabîleler belirlenir ve vaad edilmiş topraklar'da nerelere hangi kabîlenin yerleşecekleri kararlaştırılır.
--spoiler--

(bkz: musa peygamber)
bir aralar diyar diyar dolaşan bir hekimin nasihatlari söylediklerine ters düşünce; hekimi çağırtıp "benim ümmetim hasta olmaz çek git buralardan" diyip bilime olan bakışını sergilemiş; 1 milyar insanın tanımadan taptığı, uğruna annesini babasını feda edeceği biri.
hadis uzmanı ya da siyer âlimi değilim; ama şöyle bir arap ata sözünü akla getirmiş resul:

--spoiler--

köpeklerin havlaması bulutlara zarar vermez
--spoiler--
Gelmiş gecmiş en mükemmel insan. son peygamber (s.a.v.).
gelmiş geçmiş ve gelecek en mükemmel ve akıllı insan.

kolay değil;

bir gün dağa çık. dağdan gel ve dünyayı değiştir. birden peygamber ol!

ardından milyonlarca, milyarlarca nesiller boyu mürit!
arabistanda yaşamış olan, arab adetlerini eski dinler ve sümerlerin inanışları ve dahi ibadet şekilleriyle harmanlamış olan kişidir. haremiyle meşhurdur! haremindeki kadınlar ile ilgili inen ayetler okunasıdır ki islamiyetten uzaklaşılsın.*
yahudi soyundan gelmeyen tek peygambermiş. bu da bu akşama uygun olsun .
en çok onun zamanında yaşamak istediğim bir yüce insan.
Bugün anlaşılamayan yüce insan hiçbir zaman insanları dinlerinden ırklarından dolayı hor görmemiş aşağılamamış kalender bir insandır. Fakat bugün kendini müslüman sanan Allah aşkıyla, Muahmmed aşkıyla yanıyoruz diyenler hala mehzeb ve ırk ayrımı yapmaktadır örneğin aleviler şöyle, şiiler böyle diye uzar gider.Bu insanlar müslümanlıklarından utansınlar din, dil, ırk ayrımı yapan müslüman olamaz.
sözlükte muhammedin haremini ve haremindeki kadınlarla birlikte olmak için sıra düzenleyen ayetleri ve bu sıraların genç olan kızların lehine, bir gecede inen ayetlerle birden bire nasıl değiştiğini bilenlerin olup olmadığını bana düşündürten kişi.
bilmemenin ayıp değil komik olduğu bir platformdayız sevgili yazarcıklarım.* her zaman demişimdir, balık vermektense tutmayı öğretirim..

turan dursun - din bu 1
turan dursun - din bu 2
turan dursun - din bu 3

ilhan arsel - kuran eleştirisi
ilhan arsel - şeriat ve kadın
ilhan arsel - şeriattan kıssalar 1-2

server tanilli - islam çağımıza yanıt verebilir mi

komik duruma düşmeyin, okuyun canlarım cananlarım..burada muhammed başlığı altında ego masturbasyonu yapman komik olduğun gerçeğini değiştirmez.*
(bkz: cehalet sen nelere kadirsin)
Karılarından Aişe, Muhammed'e şöyle diyor:

"ma era rabbeke illa yüsariu hevake" (Bkz. Buhari, e's-Sahih, Kitabu't-Tefsir/33/7,Kitabu'n-Nikah/29;Diyanet yayınlarından Tecrid, hadis no:1721;Müslim, e's-Sahih, Kitabu'r-Rıda/49,hadis no:1464;ibn Mace Sünen, Kitabu'No:-Nikah/57, hadis No: 200; Ahmed ibn Hanbel,6/134,158)

Nedir bu sözün Türkçesi?

"Vallahi Rabbinin, senin arzunu hemen yerine getirdiğini görüyorum." (Ahmed Davudoğlu, Sahih-i Müslim Terceme ve Şerhi. 7/402)

burada bahsedilen durumu özetleyeyim madem çok meraklı yazarcıklarımız var: durum şundan ibarettir ki muhammed haremindeki kadınlardan biraz yaşlıca olan ile birlikte olmak zorundadır o gece ama birden ayet gelir ve çıtır olan ayşenin yanına gider, ayşe de bu lafı eder..afiyet olsun canlarım cananlarım..
Muhammed'in kadın seçimi, cinsel alandaki isteği, hadisteki sözcüğü ile hevası, adalete baskın geliyor ve sıra Muhammed'in isteği doğrultusunda, ayetle bozuluyor. Ahzap suresinin 51. Ayeti şu sözlerle başlıyor:

-"(Ey Muhammed!) Onlardan (yani karılarından) dilediğini geriye bırakır, dilediğini öne alabilirsin..."

Ne demek bu?

Hadis ve yorumlara göre şu demek:

-"Ey Muhammed! Artık nöbet, sıra zorunlu değil senin için. Nöbeti, sırası gelse bile, dilediğin karınla cinsel birleşmeyi erteleyebilir, ondan önce dilediğin karınla yatabilirsin."

hödöt : afiyet olsun..
Sözün özü: Kuran'ın tanrısı, Muhammed'in, karılarıyla olan cinsel ilişki düzenindeki işini kolaylaştırıyor. ilişkiyi sıraya koyma zorunluğunu kaldırıyor. "Hangi karınla ne zaman yatmak istersen özgürsün" diyor.

işte bunun üzerine Aişe dayanamayıp o sözü söylüyor:

-"Görüyorum ki senin Efendi Tanrı'n, senin şeyinin keyfini ..."

Aişe, bu durumu daha sonra, Ahzap'ın 51. Ayeti gelince anladığını; 50. Ayet geldiğindeyse bunu pek anlayamadığını ve o nedenle, 50.ayette, Peygambere kendini (hem de mehirsiz olarak) verebilecek kadından söz edilince şu tepkiyi gösterdiğini belirtiyor:

-"Olacak şey mi? Bir kadın utanmaz mı ki, kendini bir erkeğe armağan etsin?" (Tecrid, hadis no:1721)

hödöt: afiyet bal şeker olsun emi canımın içi..
genelde direk böyle ayet adı vermezdim ama yazarcıklarımın merakı beni balık tutmayı öğret idealimden geçici bir süre direk balık vermeye yöneltmiştir...

tanım : ikna kabiliyeti yüksek insan..zamanının en etkili kişisidir...

bödöt : eksile eksile, anca eksilersin canım benim...sakın okuma böyle şeyleri, koyun gibi inan sen..

(bkz: cehalet sen nelere kadirsin)

dödöt : evladım çok mu zor, sana kaynakları da veriyoruz işte, eksilemekle vakit kaybedeceğine git al oku..sana yaptığım iyiliği aydınlanınca anlayacak ve benden özür dileyeceksin..
kainatın sultanıdır.
ebu cehil ve onun soyundan ve onun fikrinden gelenlerin karalama çabalarının hiç bir zaman tükenmeyeceği resuldur. ama rahat olmak lazımdır ölüm ateiste de, müslümana da, museviye de bir gün mutlaka gelmektedir. o andan itibaren herkes inandıklarının veya inanmadıklarının gerçek olup olmadığını görecektir.

rahat olunuz kardeşler. sabredin en fazla 60-70 yıl. sabredin...
hanımları ile olan cinsel ilişki sırasına uyma mecburiyeti yüzünden bir dönem hakikaten bunalmıştır. derken birden ay tanrısı sevgili peygamberimizi bu sıkıntıdan kurtarmıştır:

"Onlardan dilediğini geri bırakır, dilediğini yanına alırsın. Sırasını geri bıraktığın kadınlardan dilediğini yanına almanda da sana bir günah yoktur..." (ahzab/51)

bu ayetten sonra yüzü suyu hürmetine galaksi yaratılan kıymetlimiz peygamberimiz sırayı boşlamış, canı hangi hanımını çekiyorsa onunla beraber olmaya başlamış ve arzu ettiği genç eşlerine kuşlar gibi özgürce kanat çırpmıştır.

ama bununla yetinmemiştir. sonrasında evlatlığı zeyd bin harise'nin karısı yani gelini zeynep ile evlenebilmek için gökten aniden ayetler de indirmiştir. zeyd bin harise, ki peygamberin evlatlığıdır, efendimizin oğlu olduktan sonra adı da Zeyd bin Muhammed (muhammed'in oğlu) olarak değişmiştir. ahzab suresinin ilgili ayetlerinin gelmesi üzerine zeyd hanımı zeynep'i mecburen boşamış ve peygamber efendimiz de gelini zeynep'i nikahına alabilmiştir. zeynep gelini iken karısı olmuştur. hey maşallah.

birader olur mu böyle şey, bu ne len, niye böyle olmuştur diye soran elbet goministtir, yahudidir, faşiktir, hatta dinsiz ve imansızdır. böyle olmuştur çünkü her işte bir hayır vardır. kader kısmet böyledir. hem biz sinek kadar aklımızla bu evreni anlayamayız. işte o yüzden gerçek bir müslüman olarak dizimizi kırıp oturmalı ve dinimizi, inançlarımızı ve peygamber efendimizin yaşamını sorgulamamalıyız. bize dayatılana inanmalı, abuk sabuk sorularla imanımızı zayıflatmamalı, huzur içinde yaşamalı ve cennette bizim için bekleyen g-stringli hurileri gücendirmemeliyiz.

yaşasın muhammed, yaşasın islamiyet!
islam aleminin peygamberi. şefaat kaynağımız. allah'ın tüm kainatı onun için yarattığım dediği nur. bu dünyaya veda ettiğinde yanlış bilmiyorsam borçları vardı. ve vasiyetine göre zırhı satılarak bu borç ödendi.

almak isteyene hayatı ile olduğu kadar ölümüyle de ders veren bir mübarek insan. servetler içinde yüzebilecekken ümmetinin tek bir lokmasına tenezzül etmeyen bir peygamberinin dinine inananların ise açıklanamayan servetlere kavuşması hiç mi sizi rahatsız etmez ?
inşallah demediği için allah ile tersolaşan peygamber.

Yahudiler Peygamber'in huzuruna gelip üç mesele (ruh, Ashâb-ı Kehf ve Zü'l-Karneyn) hakkında sorular sormuş. Peygamber, "inşallah" demeden, "yarın ge­lin cevabınızı vereyim" demiş. sanırım sorular sor gelmiş,günler geçmiş peygamberden ses seda yok; kurmayları da cevaplayamamış, yakınlarını da şüpheye düşürmemek için "allah irtibatı kesti benimle" demiş ve durumu kurtarmak için şöyle bir ayet yazmış:

"Hiçbir şey için, Allah'ın dilemesi dışında: "Ben yarın onu yapacağım deme" * Ancak Allah dilerse (yapacağım de). Ve unuttuğun vakit Allah'ı an ve "Umarım Rabbim beni, doğruya daha yakın olana eriştirir." de." (Kehf, 23-24)

sorulan sorulara da onlar allah katındadır manasında bir şeyler uydurmuştur.
gerçek sevgili. kalplerin tek sahibi. adı güzel kendi güzel muhammed(s.a.v.). kapitalizmin ürünü de olsa bir anlam verilen bu günde şu dünyada en çok sevdiğim insana sevgilerimi sunmaktan şeref ve onur duyuyorum. 21. yüzyılın taşlaşmış kalplerine ilaç olan o'dur. adı anılınca gözlerin dolduğu, kalplerin titrediği o'dur. biz sana layık olamıyoruz ama sen bizi o çok seviyorsun ben buna sonuna kadar inanıyorum. ey sevgililer sevgilisi sana salat ve selam olsun.
yüce insan şefkat peygamberi.uğruna kainatın yaratıldığı sevgili.
kalpleri mühürlenenlerin anlamayacağı insan.

Tevbe : 87 :" ...Kalplerine mühür vuruldu. Bundan dolayı onlar anlayışsızdırlar "
En'am :46 :" eğer Allah kulaklarınızı ve gözlerinizi alır da kalplerinize mühür vurursa..."
A'raf :101 " işte kâfirlerin kalplerini Allah böyle mühürler. "
Nahl :108 " işte onlar Allah'ın, kalplerini, kulaklarını ve gözlerini mühürlediği kimselerdir.
Bakara: 88 " Kalplerimiz perdelidir" dediler. Hayır ; küfür ve isyanları sebebiyle Allah onlara lânet etmiştir. O yüzden çok az inanırlar. "
Bakara :93 " Onlar: işittik ve isyan ettik, dediler. inkârları sebebiyle kalplerine buzağı sevgisi dolduruldu "
Yunus :74 . " Onlar daha önce yalanladıkları şeye inanacak değillerdi. işte haddi aşanların kalplerini biz böyle mühürleriz. "
Nahl : 104 " Allah'ın âyetlerine inanmayanlar yok mu, kuşkusuz Allah onları doğru yola iletmez "
Sâf :5 " Onlar yoldan sapınca, Allah da kalplerini saptırmıştı "
Mutaffifin . 14 " Onların işlemekte oldukları (kötülükler) kalplerini kirletmiştir "
Allah'u Teala insanların kendi davranışlarının sonucu olarak , kendi iradeleri ile yaptıklarının sonucu ,kendi isteklerinin sonucunda onların kalplerini mühürlemektedir...çünkü kendileri bunu istemektedir!