bugün

Hazreti farsca bir kelimedir. Yalavaç muhammed demek daha doğru yalavaç türkçe peygamber demektir
hazret: huzurda, huzurunuzda demektir. Yani sadece peygamber için değil senin için bile kullanılabilir. Hazreti sogukta kalinca usuyen penguenciğim.
O zaman ust duzey yoneticilere de hz Denilesidir.
hazret sadece kutsal kişiler için kullanılır. öyle olmasaydı osmanlı padişahları isimlerinin önlerinde kullanırdı ama sonunda kullanmayı uygun görmüşlerdir.
hazreti huzurda anlamına gelmektedir. yani çok da büyük bir saygı ifadesi değildir. çoğu insan hz. kullanırken anlamını dahi bilmez. *
Diyanet işleri Bakara Suresi/136 ayet meali

Deyin ki: “Biz Allah’a, bize indirilene (Kur’an’a), ibrahim, ismail, ishak, Yakub ve Yakuboğullarına indirilene, Mûsâ ve isa’ya verilen (Tevrat ve incil) ile bütün diğer peygamberlere Rab’lerinden verilene iman ettik. Onlardan hiçbirini diğerinden ayırt etmeyiz ve biz ona teslim olmuş kimseleriz.”

Nerede hazret..?

kuran'a göre inananların "muhammed" demeleri gerekir.

Zaten alemlerin yaratıcısı ve her şeyin hakimi olan allah'a "allah" deyip
elçisine "hz. muhammed sallahuaalalksksksı efendimiz" demek büyük bir çelişkidir.
muhammed' e hz demek saygı belirtisidir. biz saygı duymak zorunda değiliz. muhamed' e muhammed demek bir şey ifade etmez, hakaret de değildir. senin için peygamber olabilir, bana göre sıradan bir insandır.
adı muhammed olduğu içindir. idris berkay orçun falan mı denmeliydi ?
asla kendisi gibi olamayacağınız insanlara kara çaladurun siz.
islam peygamberine yapılan şererfsizliktir. net...
9 yaşındaki bir çocuğa koynuna alan 50 lik adama aslında ben başka türlü hitap ederdimde, neyse.
ben mami diyorum ve kafam çok rahat dostlar inanır mısınız...

hadi herkes sırayla.
Ne diyek mahmut mu diyek adamın adı muhammed.