bugün

intihar ederken dinlemelik şarkılar barındıran yasemin mori albümü.

Lisedeyken nasıl bir ruh halindeysem sabahın 6'sında bu şarkılar eşliğinde koşuya çıkıyordum.
insanlardan daha zararsız canlılardır.
Bizim oturduğumuz yerde nedense kediye köpeğe bir nefret var aşılı sokak köpeklerine bile.
Sizin de biz insanlar gibi mükemmel şekilde konuştuğunuzu biliyorum. Fakat ne yazık ki, konuştuğunuz bizim lisanımız değil. Okuyorsanız beğenin hayvanlar.
ismail gülgeç'in 80'li yillarin başinda cumhuriyet gazetesinde çizmeye başladiği köşesinin adi.
bir yere gitmek istediğimiz zaman bize engel olanlara kızınca onlara hitap ettiğimiz kelime.
mesela: bırakın beni hayvanlar!
gibi.
Dünyadaki hayvanların yüzde sekseni altı ayaklıdır.
bir canlı türü.
görsel
kızıl panda diyorlarmış buna.
Yerim onları şapşikler *

görsel
dünyanın en tatlı canlılarıdır..
bir de her şeyi siyah beyaz gördükleri söylenir, benim inanmadığım dandik uydurmadan ibaret bunlar.. eğer her şeyi siyah beyaz görseydi değişik cırt renkli şeyler gösterdiğimde korkudan ölmezdi yani korkudan küçücük kalmazdı.. kesinlikle renk ayrımları var.. ister kuş ister kedi ister köpek ister başka bir şey olsun.
biraz olsun değişime açık mısınız? Biraz vaktiniz var mı?
Lütfen bu videoyu izleyin. izleyenler bana mesaj atarsa kat be kat mutlu da olurum.
Lütfen o çok kıymetli zamanınızdan biraz ayırıp bunu izleyin, ve onların da bizim gibi hissedebildiğini, sevgiye muhtaç olduklarını unutmayın.

Video linki;
http://youtu.be/8ocqCy0qEkA

Biraz zamanınız varsa lütfen bakın. Lütfen.

Tanım: insanlardan hiçbir farkları olmayan canlılar.
görsel
"Hayvanlar, karşılıksız sevgiyi ve sadakati insanlardan çok daha iyi biliyor."

Katy Perry
Allah der ki;
Hayvanlar benim sessiz kullarımdır, bu gün susuyorlar fakat Mahşerde önce onlar konuşacaklar.

Onları sevin.
hayvanlar dosttur. susup itiraz etmeden seni dinleyebilen sırdaştır. üzüldüğünde oynayabileceğin, samimi vakit geçirerek mutlu olabileceğin, sevgisini hissederek değer verebileceğin canlıdır.
bir çoğu insanın gerginliğini alabilen güzel canlılardır. bir videoyu 5-6 kere seyretmenize sebep olabilirler.
https://www.facebook.com/...80&type=2&theater
iyisiyle kötüsüyle yaratılan canlılardır. her hayvan allah tarafından insanlığa hizmet için gönderilmiştir. boş yere gelmemiştir. örneğin; bir fare bile kobay olarak ilaç için deneylerde kullanılmaktadır. allah kurbanı bile hayvandan hz. ibrahim e hz. ismail i kesmesin diye göndermiştir. günümüzde et, süt, yoğurt, peynir gibi bilumum insanların temel gıdaları hayvanlar tarafından karşılanmaktadır. ayrıca evimizin içinde veya kapımızda sevgiyle beslediğimiz canlılardır.
akıl yetisiyle kirlenmemişlerdir.
görsel

görsel

görsel

görsel

benim gözlerim doldu, yemin ederim doldu.
islâm inancına göre hayvanlar zikri bitince ölür. sayılı zikirleri vardır, zikrini bitirir bi sebeple ölürler.
finali ile hayal kırıklığına uğratan kitap. dün akşam bitirdim ama hani "ben senin yapacağın finali skeyim afedersin simon beckett" dedirtti bana. şahane bir kurgu, şahane bir hikaye, her sayfa merak uyandırıyor ve fakat finali ile sınıfta kalmıştır. maalesef!
simon beckett'in bir romanı.
nigel isimli bir asosyal psikopatın şahane kurgulanmış hikayesi. son 100 sayfadayım bitirince editlerim.
hunharca şeyler yapan insanlara verdiğimiz ilk tepkidir. bir şekilde kendimizi hayvanattan üstün gördüğümüzdendir. hayvan kelime itibari ile hayatı olan anlamına gelir ki hayvanlarda bunun çoğuludur.
bir simon beckett romanıdır. 1995 ilk basımıdır.** ve yanlış değilsem halen daha türkçeye çevrilmemiştir.
basit bir sınıflandırma yapacak olursak :

Agnotozoa - Basit hayvanlar

Omurgasızlar

Parazoa - Gerçek dokusu olmayanlar
Placozoa
Porifera - Süngerler
Eumetazoa - Gerçek dokusu olanlar
Radiata - Radial simetrili canlılar
Bilateria - Bilateral simetrili canlılar

Omurgalılar
Acrania - Kafatassızlar
Hemichordata - Yarı sırtipliler