bugün

zordur.
beyin ve yüreğin bunu kaldırabilmesi gerçekten zordur. o kadar başarılıysanız çok daha zordur çünkü nasıl olur da acizane bir durumla özdeşleşirsiniz, ama oluyor olabiliyor.

sözleri sarfedemiyorum artık kelimeler içi boş teneke gibi geliyor.
Son zamanlarda, Hiçbir şeyden zevk alamamaya başladım. insanların ordan oraya koşuşturması, yaşanacak en güzel günleri bir şeyler elde etmek uğruna heba etmek, hayata karşı sürekli mücadele etmek zorunda olmak.. o kadar anlamsız ve saçma geliyor ki bana. Başımı alıp, kimsenin olmadığı doğayla iç içe, yaşayabileceğim ıssız bir adada yaşama isteği zihnimi esir almış durumda. Bıktım.. vallahi bıktım.. bu hayattan ve içerisindeki her şeyden.. biri çekip alsa da kurtulsam artık..
30 'dan sonra benimde içinde bulunduğum durumdur.
Aşırı sıcak, yüksek zamlar, tekrar eden durumların getirdiği bıkkınlık, zeka seviyesinin düşmesi sonucu ülkenin düzeleceğinden ümitsizlik gibi sebeplerden dolayı yaşanan dram. Bitse de gitsek ya da bir şey olsa da her şey düzelmeye başlasa.
Yüzüklerin efendisi kralın dönüşü yaşanır mı be? Orklardan bıktık.
Son zamanlarda yaşanan hödü şüphesiz.. herşey boş ve anlamsız saçma geliyo.
Tutkuyla bağlı olunan bir şeyin olmamasından kaynaklıdır.
Bisikleti deniyorum. Anlık bir mutluluk ve özgürlük veriyor. Hayatı daha güzelleştirecek iyi insanlarla tanışmak bizi daha mutlu edecektir sanırım. Biraz da tövbe istiğfar edelim. Yavaşlatalım hayatı. Hızına yetişmeye çalışırken kendi ritmimizi kaybediyoruz. Kıran giresice dünya!
Gerçekten sıkıcı; fakat yine de yaşamak her şeye değer. Türkiye'de bile olsa... Kendinizi iffet'in yerine koyun ve sıkışmış kafanızı camdan kurtarmaya uğraşmayın. Cemil'in işi bitince nasılsa bırakır.
Adanada Götü boklu pastanede 1 bardak çay 15 tl.

Bir bardak çayın götü boklu pastanede bile 15 tl olduğu yerde mekanda alkol içmek ne kadardır tahmin edemiyorum. Bira 70 tl olmuştur heralde mekanda.

Böyle bir ülkede hayattan zevk almak mümkün mü?
Türkiye'de yaşayıp hayattan zevk almak kolay iş değil.
Benimle tanışmayan insan söylemi. Hayatın zevki benimle çıkar. Arz ederim.
Vaktin geldiğini gösterir.
hayat süprizlerle dolu derlerya. yalanlarına sokim onların.
Tam alıcaz her gün bi sik çıkıyor amk yerinde.
istediğinizi elde edin, elde ettiğinizi de isteyin. mutluluk bir varılacak bir hedef değil, yaşam yolculuğunun ta kendisidir.
güzel bir kadınla sevişin, şehveti, bedenleri hissetmeyi, arzulanmayı dibine kadar yaşayın. eğer artık ondan da zevk almıyorsanız o zaman kafanıza sıkın.
uzun zamandır yaşadığımdır. bitse de gitsek.
onlarca sebebi olabilir. acılar tazedir, hayat belki gözünün ferini söndürmüştür. bir tokatta dik durmuş da sürekli tokatlanınca yere yapışmışsındır olabilir. olabilir de değil, olur. düşmeyen mi var? * kalkmaya bile yeltenmemek sorun.
bazısı korkak ben de öyleyim, olsun. korksam da kalkarım, bir uzun gün denize bakarım. suda karabatakları takip etmek, en birinci zevkimdir; nereden batıp nereden çıkacakları belli olmaz. onlara hiç bakmasaydım bilemezdim. hayattan zevk almayı hiç öğrenmiyor bazısı da. çok yazık. dert keder zamanla silikleşiyor ama insan hayatı bir can sıkıntısına dönüştürürse bir tek zamanı hissediyor, başka hiç. sanki zamanın içinde yaşamıyor da onu üstünden akıtıyor nehir gerçeği gibi. çok yazık.
pandemiden itibaren benim de içinde bulunduğum durumdur. hayır hastalık beni çok etkilemedi en azından zevk alamamamın tek nedeni pandemi değil ancak genel manada baktığımda çevremdeki kimseyi eskisi gibi mutlu göremiyorum 2019 kışından beri. bu illet başladığından beri şahsi olarak bakıyorum da ne sağlığım ne mutluluğum ne huzurum yerinde değil. üniversite bitti işe güce karıştım eyvallah ama duygusal ilişkilerde bir türlü dikiş tutturamadım, arkadaş çevrem değişti yeni arkadaş çevresi çok çekici gelmiyor, zorunlu hizmet için yaşadığım yer gerçekten kötü geliyor, sigarayı bırakmak istiyorum bir türlü tamamen bırakamıyorum, ülkenin ekonomisi ortada adam akıllı para biriktiremiyorum, sağlık problemleri yaşıyorum, mental olarak kendimi iyi hissetmiyorum, yeni hobiler edinsem de onlardan da maksimum doyumu yakalayamıyorum… bu liste o kadar uzar gider ki hepsini saymama gerek yok. yaklaşık 3 senedir kendimi eskisi gibi mutlu bulamıyorum hayattan gerçekten zevk alamıyorum.

sayın erikson sence de artık kimlik bunalımı ve karmaşası evresini geçmiş olmam gerekmiyor mu?
sevilen şeylerden bile zevk alamamaktır.
depresyonda olunduğuna işarettir.
Uzun süredir içinde bulunduğum durum.
depresyonda olan kişinin yaşadığı durum.
Kız falan bulcan işte durmadan, hayatın başka türlü de bi anlamı yok zaten.
Hayatın monotona bağladığı zamanlardır.