bugün

hayat bi ara sahneydi, bi ara sinema oldu, şimdi de fakülte olarak karşımıza çıkıyor sevgili sözlük severler! ne hayatmış baba, hepimize girmiş.
diğer insanları baba parası yiyip üstü açık cabrio arabalarında maltepe sahilinde tur atan zibidiler yerine koyanların kafasını gözünü patlatma isteğiyle eşdeğerdir.

(bkz: yetişin kavga var)
Kendilerince çok iş bitirici tiplerdir.
agiz burun dagitma seklinde uygulamak istedigim dövme teknigidir. ben bu basligi acan arkadasa tesekkür ediyorum. yav kac yildir icimde bi kin var bu tiplere karsi ama nedir, nedendir bilmiyordum. bugün anladim. o salak cümlecik. " ben hayat okulunu..."

bisktrgit g.t

ulan ben anadolu lisesi okuyorum sonra universiteye gidiyorum olmadi yurtdisina cikiyorum orda devam ediyorum universiteme. bunun yaninda tassakli islerde calisiyorum, staj yapiyorum filan. öte yandan ailevi problemler diz boyu. baba bi kafadan caliyo anne bir kafadan. kardesler sana rest cekmis neden bilmiyosun. sevgili filan söylemiyorum bile, bi iliski yasayamammissin söyle dogru düzgün. dayi telefon ediyor bu annenin hali nolcak diye. babama cemkiriyorum, "siktir" cekiliyorum. kendileri icn bircok fedakarlik yaptigim, arkadas bildiklerim 3 kurus icin satiyorlar beni. cok hoslandigim, tamam lan budur dedigim kiz "ben seni arkadas olarak görüyordum" diyor. (kiz ozaman ne o cilveler)

ama ben okulumda basariya ulasiyorum, iyi bir ise sahibim, tüm zorluklari yeniyorum. yillardir baktigim annemi himayeme aliyorum. yalan da olsa mutluyum.

sonra geliyor bi g.tveren, ki kendisi orta okuldan terk (sanki ben dedim terk et diye), msn de kizlara sikisek mi yaziyor. facebooku söylemiyorum bile. askerde komutanindan dayak yemis, ezilmis. elleri nasir tutmus insaatlarda calisarak. ama haftaligi da kerhanede yiyor. ana babasini memlekette birakmis hic biseye saymiyor. ve bana gelip diyorki;

"ben hayat okulunda okudum yegenim, senin gibi kravat takip gezmiyoz biz, concon"
insallah o okudugun hayat okulundan diploma alamayasin yavsak.

not: yazar dogulu bir kardesimizdir. cogu arkadasi akrabasi zaten insaatcidir. ama yazarin hedefi bu lafi israrla söyleyen belli bir kitledir. yazar ayrica lisede harclik cikarmak icin fayans dizmistir. özellikle mutfakta cok iyidir. öper sizi hasretle.
aynı zamanda ekmek takımı tutuyordur.
(bkz: severek izliyoruz)
genelde bunu diyen insanlar üniversite mezunu bile değildir. her cümlesinin sonunda anunkoyim kelimesi geçer.
aynı zamanda ekmek takımı tutuyordur.
(bkz: severek izliyoruz)
katıla katıla gülmek.
ulan am paparası, sen hayat fakültesinde okuyosun da biz uzay fakültesinden dikey geçiş yapmaya mı uğraşıyoruz şeklinde cevap verilebilir.
(bkz: anti klişe timi)
kendisine bu beyanattan sonra sağlam bir dayak atılırsa, muhtemelen söylediği şey yüzünden daha önce böyle bir tepkiyle karşılaşmamış olacağı için, okuduğunu zannettiği fakültede yeni bir ders alma fırsatı doğar.

(bkz: dayak nedir neden atılır)
(bkz: budaklı meşe odunu yoluyla karakter kazandırma sanatı)