bugün

Kimsenin elinden alamayacağınız ender haklardan biridir.
Uzun zamandır bıraktığım olay.
Ne bende bu güç ne de bunu sağlayacak bir dünya var.
insan, âlemde hayâl ettiği müddetçe yaşar.
Yahya Kemal BEYATLI.
Çok sevdiğim bir söz var;
"Karanlığa sövüp sayacağına, kalkıp bir mum yakmayı dene" diye.
Bu sözün temelinde her ne kadar çabalamanın önemine vurgu yapılsa da, o motivasyonu yakalayabilmenin dahi hayal kurabilmekten geçtiğine inananlardanım.
Zira bir yandan hayal kurarken, diğer yandan kendine sürekli "yapamazsın, kendine gel, haddini bil" şeklinde ihtar çeken bir bünyenin, içeriği ne olursa olsun kurduğu hayalin peşinden gitmediği müddetçe kendini layık görmediği ancak temelde ulaşabileceği hiçbir noktaya ulaşamayacağı düşüncesindeyim.
insan önce kendini özgürleştirmeli, hayal kurabilme özgürlüğünü ve hakkını sonuna kadar kullanabilmeli, kendini bundan mahrum görmemeli ve sonu hayal kırıklığı olsa dahi bunu edinilmiş yeni bir tecrübe olarak görmeli ve hayalinin peşinden gitmekten vazgeçmemelidir.
Sonuç olarak;
Kurduğunuz hayallerden ve başkalarına kurdurduğunuz düşlerden, verdiğiniz ümitlerden asla vazgeçmeyin, vazgeçmeyin ki belki de bir insanın elinde kalan tek yaşama umudu olan hayal kurabilme özgürlüğünü elinden alıp kimseyi umutsuzluğa terk etmeyin.
hayal kurmak kurduğun hayalıda hayata gecirmek lazım.
parayla değil ya kur hayali ister padişah ol ister popçu ister süper güçleri olan biri. anlık olsada mutlu ol. taki gerçeklerle yüzleşene kadar. iskambil kağıdından yapılmış kule gibi bir ufak esintide yıkılsın.
Hayal dünyam çok geniş. Çoğu zaman saçma lakin hayal kurmayı çok seviyorum. Bu güzel veya saçma hayallerimi paylaştığım da çoğu zaman saçmalık olarak tepki alıyorum.

Hayal adı üzerinde hayal. Hedef değil hayalim tabi ki uçuk olacak. Düzgün hayallerimde ise çoğu insana basit gelecek şeyler buna bile tepki yiyorum.
hayal kurmak bedava felan değildir,yıkıldığı an ödersin bedelini
bir durum. allah gerçekleşmeyecek şeylerin hayalini kurdurmaz diye bir düşünce vardı. ne zaman hatırlasam umudum yeşerirdi.
Her insanın uyumadan önce yaptığı.
Neler girmez ki o hayallere.
yaş ilerledikçe, neredeyse imkansız hale gelmekte

hayali bos bos kurarsaniz bir işe yaramaz.
Çabalamak lazim
olmayacak bi hayale kapilmakta sacmadir.
Bazen yorar insanı.

Pembe düşünürseniz gözlükleriniz sizi mutlu eder.
Hayal etmek ile arasında tatlı bir fark olan eylem. Hayal etmek, önceden yaşanmış bir şeyi veya mevcut koşullarda muhtemelen yaşanacak bir şeyi düşünmek iken hayal kurmak herhangi bir söz konusuluğu veya halihazırda yeter nedeni olmayan bir şeyi tasarlamaktır.
büyüdükçe yapılması zorlaşan eylem.
Mesela ben çocukken kendim kullanacağım bir uçağımın olmasına, onunla tropikal adalara gitmeyi falan hayal ederdim.
insanı insan yapan şeydir. Metafizikle bağlantı kurduğun kadar insansın yoksa aynı rutinleri tekrar eden bir et yığını olmaktan ne farkın kalır ki?
en sevdiğim eylem hiç yoksa hayallerde buluşuyorum sevdiceğimle.
insan, âlemde hayâl ettiği müddetçe yaşar.
Yahya Kemal BEYATLI.
En sevdiğim eylemdir. Genelde gece müzik dinlerken hayal kurarım. Bazı geceler hayal kurmaktan uyuyamadığım olmuştur.
insanlar hayal kurunca kutlu olur hiç yoksa hayallerinde mutlu olur ben hayallerde bile mutsuzum.
Bir.iş yapmam gerekiyorsa sıkıcı bir iş onu daha eğlenceli hale getirmek için hayal kurarım...iş yaparken nasıl oluyor demeyin gayet güzel oluyor...
Hayal kurmak yerine eskilere geri donup geçmişimi yaşamayı tercih ediyorum. Hayallerimden hayır gelmedi hiç ve içimde bir dolu ukteyle geberip gideceğim.
Hayal kurmak... Ciddi anlamda yasanmisliklarla alakalıdır. Hayatin yüzleriyle tanistikca bu yetinizi kaybetmeye başlıyorsunuz. Yani deneyim denilen şey tatsız bir şey. Daha doğrusu tatsız bir yanı var yaşananlardan geriye kalanın. Çok realist olmaya başlıyorsunuz bir kere. Elinize gelmeden olmuş gibi ya da olacak gibi bakamiyorsunuz hiç bir seye. Ben çok hayal kurardım, yattığımda, yürürken vs ama şuan öyle bir şey yok. Yaptığım tek şey onumdekini yapıyorum ve gün ne getirirse onu yasiyorum. ileriye dönük yaptıklarım bugünü kurtarmak, bugünü geçirmek için.
Hala hayal kurabiliyorsaniz henüz çok genç yahut hayatın gerçekleriyle yeterince yuzlesmemissiniz demektir, kıymetini bilin.
genelde olaylar kurduğumuz hayallerin tam tersinde gelişmekte. kendimden biliyorum bende öyle oluyor.
Normalde hayalperest biriydim ve hayal kurmaktan keyif alan biriyken hayatımdaki insanlar ve yaşadığım olaylardan sonra karakterimin aksine realist biri olmaya başladım korkuyorum. Hayal kurmak bana anlamsız gelmeye başladı zaman kaybı olarak görmeye başladım.