bugün

şaka maka gerçek olan durumdur. uzun zamandan sonra ilk defa şehrimde güzel bir gün. güneş tepemizde, etraf sımsıcak. kuşlar cıvıl cıvıl. az kaldı insanlar aşık olacak . ama ben neyleyim içimde yaşama sevinci, yanımda sevdiğim olmadıktan sonra bu güzel havaları?

zaten beni de hep bu güzel havalar mahvetti!

orhan veli sanki beni anlatmış bu şiirinde. aynıları geliyor başıma tek tek.

"Beni bu güzel havalar mahvetti,
Böyle havada istifa ettim
Evkaftaki memuriyetimden.
Tütüne böyle havada alıştım,
Böyle havada aşık oldum;
Eve ekmekle tuz götürmeyi
Böyle havalarda unuttum;
Şiir yazma hastalığım
Hep böyle havalarda nüksetti;
Beni bu güzel havalar mahvetti."
Ama elini tutup gezecek bir sevgilinin olmaması.
Unutmamalı, mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır, derler.
19 şubatta ilk cemrenin düşmesiyle birlikte daha çok görmeye başlayacağımız havalardır.

Ama her ne kadar içimi huzur doldursa da sıcak olup ağaçların çiçek açması ve ardından soğuk almasıyla ağaçların meyve vermemesine yol açtığı için pek istemediğimdir.
Tam rakı içme havası arkadaşlar. Bugün de bir değişiklik yapıp güzel havanın niyetine içeceğim.
insana yaşam sevinci katan güzel ve güneşli bir gün. Mis kokulu çiçekler, kuş cıvıltıları, insanın içini ısıtan sıcacık güneş, yeniden hayat bulan canlar. Hoşgeldin bahar.. hoşgeldin yeni umutlar..
Bugünkü griye yakın az güneşli havanın aksini ifade ettiği durum. Başka yerlerde nasıl olduğunu bilmiyorum.
Kislik lastikleri degistirmek icin erkendir. Bu gozler gecen sene mayis sonunda Ankara'da kar yagdigini da gordu.
rüzgarlı biraz. evde takıldım. turknet de var. dizi izliyorum sabahtan beridir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar