bugün

dünyamızın güneşten uzaklaşmaya başlamasıdır...
yazın bitmeye başladığını ve sonbaharın geldiğini farkettiren hadisedir.artık üste hırkalar alınmaya başlar.aksi takdirde sıcak diye cıbıl cıbıl çıktığınız günün sonunda tir tir titreyerek dönersiniz eve.sabah ve geceler çok soğuk mirim.
yazı bitiremeyen birinin, bir anda şoklanmasıdır : 'aa kış diye birşey varmış'
1-2 gün içinde gerçekleştiği için duvara çarpma hissi uynadırabilir bünyede. ben de istiyodum ama bi anda rüzgar vurunca nooluyoruz lan oldum.
iyidir. sıcağa alışıp mayışan bünyeye ilaç gibidir. ancak dışarıda fazla takılıp hasta olma riski de olduğundan ne olur ne olmaz deyip sıkı giyinmekte fayda vardır.
izmirde bu aralar yavaş yavaş hissedilmektedir. bu sogukluk geçen seneye göre daha geç hissedilmiştir. seneye belki ekim sonu gibi soğukları hissedeceğiz. *
yapış yapış, bitmek bilmeyen bir yaz dönemi sonrası sebepsiz yere tebessüm etme sebebidir. insan rüzgardan içi ürperdi diye mutlu olur mu be sözlük?
öyle bıkmışım işte sıcaktan. bildiğin survivor çektik istanbulda efem, öyle böyle değil.
(bkz: vantilatörle yaşamak)
şu sıralar istanbul'da hissedilendir. kış güzeldir aslında, vıcık vıcık vaziyette oraya buraya koşturmaktansa kış daha elzemdir. hem montumu özlemişin yahu. * gelsin bekliyoruz.
Kıçımıza girecek doğal gaz faturalarını düşünüp, kültür fizik egzersizlerine başlamaktır.
son 2 gündür yaşanan durum. arkadaş önceden havalar kademe kademe soğur ya da ısınırdı şimdi bir gün önce hava 30 derece ertesi gün hop 15 derece. dengesi iyice bozuldu. bir gün önce yaprakları yeşil olan çınar bugün yaprak döktü. vay arkadaş. ne ilkbahar kaldı ne sonbahar. evet.
mersin sıcağında buharlaştığımızdan mütevellit bir nevi panzehir görevi gören hava olayı. öldüm elinde mersin, öldüm.
Insani uzun kollu ve paçali elbiseler giymeye zorlar.
elin buz gibi götün karpuz gibi esprilerini duymaya hazır olun.
çok sevinilecek bir şey değil ama geceleri bile çok sıcak olduğundan ütü yapmak çok zorlaşıyordu.

ütü yapmanın kolaylaşması ve zevkli hale gelmesi demektir.
sabahları yataktan kalkmayı daha da zorlaştıran durumdur.
Feto ülkeyi derin dondurucuya attı şimdide amk.
Nemden bunalanları mutlu eden olaydır.

Sonbahar ve kışı sevmediğim için sevmediğim hava tipi.
dış mihraklar kazak giymemizi istiyorlar sanırım!

şaka bir yana iyice kafayı yedik. olm her sene yazın en az 2-3 gün böyle soğuk-serin zamanlar yaşanır, bir yağmur atar, bu senenin de zamanı gelmiş belli ki. ilginç olan durum ise bu durumun ilginç gelmesi. gerçi ülkenin durumu belli, dedim ya hakikaten kafayı yedik komple.
Haarp geliyor emine üşümedin mi
Sen bu işin sonunu düşünmrdin mi.

ilginç
feto buraya doğru üflüyor.zaaaaa
Her sene bu zaman aralığında soğuyor zaten bu ülkenin belirli kesimleri arkadaşlar.
Malsınız tamam da bari bu kadar belli etmeyin.
havanın bu kadar soğuk olmasının direk fetö ile ilgilenirilmesi ilginç, napacak adam ülkeyi derin dondurucuya mı atacak?

deprem falan da yok, hayır herkes ne çok aksiyon filmi izlemiş.
Kisin gelisinin habercisi. Hep kış olsa keşke.
oh be dediğim durumdur. mis mis.
en sevdiğim mevsim kıştır benim dün koca sahil de bomboştu kimse yoktu birkaç sevişen türbo vardı ama yapacak bir şey yok.