bugün

kimim kimsemdi ah gözlerin, gidecek yeri yok kimsenin.
bi yüriyim gideyim ya.
şeytan ayrıntıda gizlidir
mütemadiyen
abbooo
yok artık
hacı
şekerim...
Yüreğin, kadını erkeği yoktur. Bir mert olanı vardır, bir de namert olanı... (bkz: Nazım Hikmet Ran)
papaz pilav yemez. (ne demek acaba)
insan geride bıraktıklarını özler, sahip olduğundan sıkılır, ulaşamadığına tutulur.. Ve ulaşılmaz olan hep aşk olur...
(bkz: Seneca)
Omzuna yaslandım, ne yapıyorsun dedi, "salağa yatıyorum" dedim.
Aşka da tanrıya inanır gibi inanmak gerek. sorgusuz sualsiz...
bu dünyada adalet yok.herkes kör herkes sağır. kimse kimseyi dinlemiyor duymuyor .benim isyanım buna işte. sonra herkes bana serseri diyor. serseri olan dünya. ben değilim.

(bkz: öyle bir geçer zaman ki mete) *
"to be or not to be"

(bkz: william shakespeare)
küskünlüğüm hayata değil "içindeki insanlara".. bıkkınlığım ise, onların suratına bakmak zorunda kalmam aslında.
elinden geleni yaptıktan sonra. sıra ayağından geleni yapmakta;gitmek gibi mesela. *
Aldırmayın yüreğinizdeki kramplara,mahzun hatıralara. Rüzgarlarla koştunuz ya...
Zamanı durdurabilsem ne ben kalsam ne sen gitsen....
uzun da geceler,
dilim yari heceler
yar, yar benim olsa.
güzeldim de galiba bunu nasıl söylesem:
eline sağlık tanrım leyla çok güzel olmuş
tanrım eline sağlık dünya da güzel olmuş
keşke biraz ölmesem.

(bkz: ibrahim tenekeci)
''terör yoksulların savaşıdır, savaş zenginlerin terörüdür.''
ve gittin! tüm çiçekler üzerime döktüler renklerini. ve tekrar tekrar gittin sonra, ben şimdi en çok gidişini bekler oldum ..
Sen giderken beni kaybederek gittin, oysa sen giderken ben herşeyimi kaybettim. git desemde kal.. yada ellerimide götür ..
ben seni çok sevdim,hata okadar çok sevdim ki gitdigin günü bile çok sevdim.

(aşk dan dolayı saçmalanmış ola bilir ama.güzel söz)neyse ben gidiyimde bir çay koyum.
Kapitalizm gölgesini satamadığı ağacı keser.
Kime ne zarar verirsen ver; daha büyüğünü, kendine vermedesin! a.h.
senin bana ' seni seviyorum ' demen, kerhane camında yazan ' cumadayım ' yazısı gibiydi ..
hiç kimse "ne kadar güzel mezar, keşke benim olsa" demez.
uykusuz, rüyasız bana gelince hayat neden masalsız?