bugün

Edgar, Shamus ve Anthony ödüllerinin üçünü birden kazanan ilk yazar olma unvanına sahip, türkiyede Başka Şansın Yok, Kimseye Söyleme, Karanlık Fotoğraf adlı kitapları yayınlanan sürükleyici romanların yazarı.
super, muhtesem, sahane yazar. polisiye roman sevenler kesinlikle okumalilar.
kurgu ustası yazardır. Olayların karmaşıklığına kendini kaptırıp sonunda hüsrana uğratan kitabı yoktur. Polisiye yazar, çalakalem değildir, olaylar genellikle iki karakterin - will ve myron- çevresinde döner. edebi yönü kuvvetli olmasa da kurgusu nedeniyle dahi okunabilecek kitaplar yazar.
her kitabında kendine biraz daha hayran bırakan bir yazar.

(bkz: oyunbozan)
(bkz: karanlık fotoğraf)
(bkz: orman)
mizah yeteneğine hayran kaldığım yazar. oyunbozan ve asla vazgeçmeyi 4 günde bitirdim. her an karşınıza çıkan süprizlerle kitabı elinizden bırakmamınızı sağlıyor.

ayrıca her kitabının kapağında dan brown'a ait bir söz mevcuttur.
(bkz: asla vazgeçme)
(bkz: kayıp)
'kimseye söyleme' isimli kitabı, beyaz perdeye aynı isimle uyarlanmıştır.
kimseye söyleme kitabanı kendi bestsellerdeki listemde bir numaraya koyduğum yazar. müthiş bir kurgu kabiliyetine sahiptir. ama kimseye söyleme kitabının filmi çok boktandır o ayrı.
myron bolitor serisi okunmaya değer. gerçi daha 1. ve 10. kitaplar çevrildi ama o da iyi.
(bkz: asla vazgeçme)
(bkz: oyunbozan), (bkz: kayıp)
Nickimin sebebi usta yazar. Bu yazardan henüz bir kitap okumamışsanız , çok şey kaybetmişsinizdir(tabi polisiye sevenler ) oyunbozan romanıyla kendısine hayran kalmıştım, o romanı bir günde bitirdim o kadar sürükleyiciydi. Romanda benı en çok etkileyen karakter ise myron bolitar'dı eskı basketçi ve şimdiki spor menajeridir bolitar. En iyi arkadaşı will'dir. Onla olan diyalngları hem çok komik hem de akılcıdır.

Neyse entry'yı sonlandırırken bugün de hiç okumadığım asla vazgeçme adlı romanına başlayacağımı söyleyeyim. Merak edıyodum o kıtabını ,, bugün bakacaz oyunbozan mı asla vazgeçme mı daha çok etkıleyecek beni.
(bkz: asla vazgeçme) çok sürükleyici, bir solukta bitirilebilecek bir kitap.
okuyanı meraktan çatlatan yazar. asla vazgeçme karanlık fotoğraf başka şansın yok en iyi kitaplarındandır. *
kitaplarında adı geçen her bir karakterin mutlaka önemli bir rolü olan yazar. mesela saçma denilebilecek bir yerde bir karakter çıkar. bakarsınız ki ileriki sayfalarda yine aynı karakter önemli bur rolde karşınızda.
ayrıca kurgunun vd senaryonun dibini görmüştür bu yazar kanımca.

myron bolitar serisi fenadır. myron bolitar ve arkadaşı win'in birlikte olaylara nasıl dalışlarını anlatır. bu iki arkadaş bence her insanın hayalindeki arkadasligi yaşamaktadırlar. ben onlara günümüz sherlock holmes ve dr. watson'u diyorum (bu benzetme daha önce yapıldı mı ki...)
ayrıca bu ikilinin diyalogları da acayip komiktir. kitabın çok ciddi bi yerinde bile myron ya da win bi laf söyler ve kitabı bırakıp dakikalarca gulersiniz.

neyse, şu sıralar türkiyede çıkan son kitabı olan geri dönüş'ü okuyorum. daha kitabın başındayım ve myron bolitar yine döktürüyor laflarıyla.
Çok kitap okurum ve Stephen King i bişey sananlara duyurulur birde Harlan Coben e bakın. Stephen King nasıl sıkıcı anlatıyorsa Harlan Coben bi o kadar akıcı ve zekice ele alıyor herşeyi. Dünyadaki sayılı zeki adamlardan biri.
her romanının sonunda hayretler içerisinde bırakıyor bizi bu adam. her romanının sonunu bir yarım saat sindiremeyip "nasıl ya?" diye düşünmüşlüğüm vardır.
gerçekten kaliteli bir yazar. kitapçıda herhangi bir kitabını gördüğüm an tereddütsüz alırım.
sürükleyici, hiç sıkmayan kitaplar yazan yazar. lakin artık konusunu biraz değiştirmelidir. her kitapta bir akraba kaybolur myron bolitar ve win peşine düşerler. artık birileri kaybolmasın.
şu sıralar elimden düşüremediğim kitabın harika yazarıdır. Asla vazgeçme ...
Şu sıralar elimden düşüremediğim kitabın, harika yazarıdır. Asla vazgeçme ...
tırt bir romancı.
hangi kitabını alırsam alayım. büyüleniyorum adeta. oyunbozan 'ı ve Geçmişle dans 'ı yaklaşık iki günde bitirmiştim. kafamı kaldıramıyorum elime alırsam.
oldukça sade, betimlemeden uzak, ne karakterleri ne de olayın geçtiği bölgeleri iyi anlatabilen Amerikalı yazar. Okuyana katkısı yoktur. Özellikle iskandinav kökenli yazarların çırağı olamaz. Ancak kitap okumaya yeni başlayanlar için harika bir fırsat sunar. Kitapları 2 günde çabucak biter "oha ben kitap okuyabiliyorum" hissi yaratır.
Polisiye romanlar yazan yazardir. Oyun bozan ve asla vazgecme kitaplarini okumus biri olarak tavsiye ediyorum. Guzel yani pisman olmassiniz ve sizi sıkmaz.
kendine has bir üslubu olan abd'li yazar.

herhangi bir kitabından rastgele 1 sayfa seçilip okunsa "coben bu kesin" dedirtir. özellikle myron bolitar'lı romanlarında neredeyse olayların gidişatı hep aynıdır, hatta bazı esprileri "önceki kitaplardan hatırlamazlar belki lan" diyerek tekrar tekrar yaptığını bilirim. bilirim çünkü bunları hafızanıza iyi kazır, çoğu kitabı genel hatlarıyla aklınızdan uçup gidecek denli edebi yönden zayıf olsa da kendine has anlatımıyla yer edinir hafızanızda. matrak adamdır vesselam.
Bana göre gelmiş geçmiş en iyi yazardır. Okuruyla oyun oynamaz ya da gereksiz şaşırtma amaçlı hiç umulmayan katil çıkmaz. Kitapların finalleri dört dörtlüktür. Karakter tanıtımlarında bile sıkılmazsınız ve en iyisi karakterleri gerçek hayattan seçilmedir. Nickimden de anlaşıldığı üzere beni karakterine bağımlı hale getiren yazardır.
yanılmıyorsam kitapları genelde martı yayınevi'nden çıkan süper yazar. ama türkçe'ye çok az kitabı çevrilmiş, o canımı sıkıyor. ya 2 ya 3 tane kitabı kaldı okumadığım. sonra ne yarrak yiycem acaba.