bugün

sadece iki film çevirmiştir, en bilineni kadir inanır'la oynadığı "fırtına"dır. ayrıca yeşilçam'ın açık ara en çekici kadınıdır.
abd doğumlu olup, mesleğini hollywood'da icra etmiş olsaydı, dünya üzerinde gelmiş geçmiş en güzel 5 aktris arasında olması işten bile değildi.
1975 türkiye güzelidir. çok tatlı bir yüzü varmış zamanında şu an ne halde bilemiyoruz. yanlızca 2 filmde oynamıştır. biri tarık akanla aşk dediğin laf değildir, diğeri ise kadir inanırla fırtınadır. değişik isimlerle çeşitli 45 likler çıkarmıştır.
sadece iki filmle türk erkeğinin neredeyse tamamını kendine aşık etmiş aktrist. çevirdiği iki filmde de zengin şımarık kızı canlandırmıştır. ilk filminde tarık akan'ı ikinci filminde kadir inanır'ı baştan çıkarmıştır. sanat kariyerine müzik dalında devam etmiş bir kaç albüm çıkarmıştır. "sabır taşım" adlı parçasıyla bizleri sesine de aşık etmiştir.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Harika_De%C4%9Firmenci
rap müzik aleminde değirmen parçasından sonra değirmenci olarak da anılablen patron'u hatırlatır. http://www.youtube.com/watch?v=oo8Ddjb1RHE
çok güzel. Süper güzel. Ultra güzel.
yeşilçamdaki en güzel 20 kadından birisi bile değildir . mine mutlu, arzu okay, filiz akın, semra sar, gülsen bubikoğlu, seksenlerdeki h avşar, derya arbaş falan ezer geçer bunu . kadir inanır ile oynadığı dandik yarak gibi filmden dolayı ayrı bir nefretim var, anneannem yüzünden bu filmin tamamına maruz kalmıstım .
Güzellik çok yeterli değil bazen güzelliğin ötesinde büyü cazibe çekicilik etkileme potansiyeli bunlar her güzelde bulunmayan şeyler. Ama bu kadında aşırı bi baştan çıkarma potansiyeli hele hele çekicilik son nokta. Dünyanın en etkileyici ve çekici kadını budur.
türkiye de yaşamış en güzel kadınlardan biri.
Bu kadar güzel olup bif yonetmen kapamadigi icin galiba 2 filmde kalmis belki de kendi istememistir. Ama cok guzel oldugu asikar.
Zamanın bir parababası ile zaten takıldığı için filmlerden gelecek gelire ihtiyaç duymamış muhtemelen adamın kıskanması ile de elini ayağını çekmiş bakışları filiz akını andıran kadın.
75 türkiye güzeli ismi gibi harika bir kadın.

Sadece 2 filmde rol almış saha sonra evlenerek piyasadan çekilmiştir.

görsel
görsel
Gençliği
Çekici Akdenizli kadın prototipi. Ödünç adrenalin aldırtan cinsten. Meğerse ben sadece sarışınları beğenmezmişim.
görsel
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar