bugün

olsa kullanırım, olmasa laf etmem türünde bir sostur.
türklerin yüz yil bulunmasa aramayacagi sos. fransizlar ise onsuz yapamaz. ama kremli hardal sosuna batirilmis filetonun tadini alan gercekten bayilir bu sosa. en azindan ben bayildim.
(bkz: bir yağmur masalı/#11488081)
türkiye'de rock deyince bişilerin kıpırdanmasına neden olmuş bu adamların günümüzde bu kadar kıymetsiz bi yere konulması gerçekten üzücü. kıymet vermemeyi bırak, kimse böyle bi grubun varlığından haberdar bile diil.

grubun bazı eserleri;

(bkz: beni anlayamazsın)
(bkz: lanet olsun)
(bkz: bırak beni)
dijon bölgesine ait olanlar ya da o şekilde üretilenler artık marketlerde rahatlıkla bulunabilmektedir.
en güzeli mc donald's'dakidir.
şimdi bir hardal vardır bir de tadı hardala benzeyen ama gerçekte hardal olmayan soslar vardır. mutlaka dikkat ediniz ilk defa hardal yiyecekseniz veya bilmediğiniz yerde yiyecekseniz kesinlikle hardalınız acı hardalmıdır diye sorun, o zaten çok acı veya biz kendimiz yapıyoruz diyecektir. eğer bu cevabı veriyorsa mutlaka az koymasını isteyin.

ben yemeklerde acı biber seven ejderha modunda takılan birisi olarak konuşuyorum * taksim bambi de bir sosisli yiyeyim dedim ve hardal koymasını istedim hayatımda ilk defa gerçek hardal yiyiyormuşum meğer o an anladım...

ilk ısırıkta birisi kafa attı sandım gözlerim karardı ve ben burnumu tutuyordum o esnada * yahu bu nedir böyle hiç acıman yok mu neden ilkaz etmiyorsun ki be adam . ondan sonra paşa paşa 3 defa üst üste uyararak az koymasını istiyorsunuz yine bile gözleriniz yaşara yaşara afiyet oluyor.
olmazsa olmazım. her şeyde kullanırım. kullanın.
hardal sevilmesi gereken sosların başında gelir. balık hariç her türlü et ile tüketebilirsiniz, tavsiyedir. * ayrıca egeliler bilir ege yöresinde hardal otu haşlanır, üzerine zeytinyağı, limon ve tuz ilave edilerek yenir. ben sevmem orası ayrı ama seveni de bir hayli çoktur. * *
evde yapmak da mümkün ama en az iki gün beklersin.
hemoroid azdırıcı bol baharatlı sos.

ayrıca türkiyenin gelmiş geçmiş en sağlam rock gruplarındandı. erkin korayın yeraltı dörtlüsü'nün son kadrosu ve sanırım 25. saat adlı henüz hakkında fazla bilgi edinilmesi zor olan bir başka türk rock müzik grubunun elemanları ile kurulmuştur.

(bkz: progressive rock)
ballı hardallı sos diye bir şey varmış sözlük. müthiş bir şey ya. ev de de yapılıyor bildiğin hardalı bildiğin balla karıştır ye. özellikle patates kızartmasıyla çok güzel oluyor.
sucukla iyi giden hede.
kendisi duyarlı yazarlardan.
emir kipi, hard al! o kadar! şayet soft alırsan gözünü oyarım. ülen alırken bile rahat yok adama, ne olacak ki soft alsak de mi ama?
daha önce hiç tatmadım, tattıysaydam hatırlamadığım sos. özellikle sosisli sandviçte kullanılması hoş olur diye biliyorum. ketçap ile mayonezin karışımı gibi bir düşünce uyandırır bende hep.
yüzyıllardır sofraları süsleyen bir bitkidir aslında. hafif acımsı bir tadı olmakla birlikte, kolesterol değeri yoktur. çoğunlukla etin yanında tüketilir. orhan veli'nin "hardalname" adında şiiri vardır bir de:

"Ne budala şeymişim meğer,
Senelerden beri anlamamışım
Hardalın cemiyet hayatındaki mevkiini
"Hardalsız yaşanmaz"
Bunu Abidin de söylüyordu geçenlerde
Daha büyük hakikatlere
Ermiş olanlara

Biliyorum, lazım değil ama hardal
Allah kimseyi hardaldan etmesin."
baharatçılarda satılan hardal tozu ile yapılabilir. tıkanık burunlar için birebirdir.
türk progressive rock grubu hardal'ın halihazırda 3 albümü bulunmaktadır.

- Nasıl? Ne Zaman? (1980)

- Bir Yağmur Masalı
- Unuttum
- Sen Gittin Diye
- Nasıl? Ne Zaman?
- Zor
- Ne Kadar Zaman Geçti?
- Lanet Olsun
- Başka
- Gece Vakti
- yalnızım
- Ne Kaldı?

- Nereden Nereye (1983)

- Babalar Küçük Çocuklarına Söylesin
- Birgün Mavi Birgün Yeşil
- Uyandı
- Gece Vakti
- Bırak Beni
- Sen Olmasaydın
- Ben Diye
- Nerden Nereye
- Beni Anlayamazsın
- Bu Sabah
- Doğmak istemedim

- Yeniden Doğuş (1999)

- Leyla
- Siyah Şarkı
- Eğer
- Ve Sadece Eğer
- Sevginin
- Gitme
- Ve Bir Zaman
- Mektup
- Yuruyorum Dalgalar Üstünde
- Pulluk (Bir Modern Hymnos)
- Yeniden Doğuş
- Post Çantata
Burger Kıng'de istediğiniz takdirde ücretsiz olarak verilir. Et menü aldığınızda hamburgeri hardala batırarak yemeniz tavsiye edilir.
eski bir progressive psychedelic türk rock grubu. kenarda kalmış bir hazine.
etle özellikle hamburger yerken çok güzel giden bir sostur.
hamburgeri hamburger yapan şeydir, vazgeçilmez lezzet.
en iyi hardal türk hardal çiçeklerinden yapılır fakat türkler tam olarak hardalı yapmasını bilmezler. fransızlar bu konuda iyidirler.

son dönemlerde hardal yapımına ağırlı verilmesi sonucu kalite gün geçtikçe artmaktadır.

bu konuda tat öncülük yapmıştır.
ketçap ve mayonez bir çift iken hardal yalnızdır. onunla bi sos ayni gidemez. sade sekilde yenildiginde tadı acıdır. ama hamburger, sandiviç gibi fast food türü yiyeceklere az miktarda döküldüğünde 10 numara 5 yıldız olur.