bugün

başarıları nedir merak edilen insanlardır. o kadar dikkat ettiğimiz halde virüs bizim sülalenin içinden geçti aq.
Asosyal ve korkaktır. Yazık, savaş falan çıksa mezar kazıp içine girer bunlar. Hahaha.
düzenli alkol alanlar, kendimden biliyorum.
o ben oluyorum. eyyyyy 2020 sen mi büyüksün ben mi.
aktif olarak ise gidip geldim hala hastalanmadim.
sanirim toplu tasima kullanmamak olabilir.
onun disinda devlet daireleri marketlere surekli gittim.
ozel olarak bir sey yapmadim saklanmadim.zaten kisisel olarak temiz bir adamim.
2020 yılını sağ olarak atlatacağız alaş.
virüsün ilk başladığı gündeki ciddiyetle mesafeye ve maskeye dikkat ettiğim için benimdir. tedbir virüsten küçük değildir.

ccc fahrettin baba ccc
kurallara uyuyorum maskeyi hep takıyorum millet maske çenede sosyal mesafeye uymuyor ciddiye almıyor. ama en önemlisi hayır duası almam sadaka vermem.

iyilik yaptığım için millet bana sen salaksın paranı zamanını harcıyorsun diyordu. eeee ne ekersen onu biçersin. kurallara uy tevekkül et gerisini yaradana bırak.

kaç kez ölüm, kaza yaralanmadan kurtuldum mucize gibi hayret ederim.
Fakir insanlardır. Yani sen açlıktan sosyalleşme, sonra bana bulaşmadı yeaa diye hava at. Canım sen 1963'ten beri fakirlikten evini terk edemedin ki, nasıl bulaşacak virüs sana?

Bana da bulaşmadı ama benim fakirlikten değil. Ürkütücü bir görüntüm var. Virüs bana bakıp risk almak istemedi muhtemelen.
Her gün o avm senin bu avm benim geziyorum,

Dışarıdan yemek söylüyorum, sosyal mesafe falan hak getire,

Lakin hala yakalanmadım.

Virüs denk getirirse fena silkenecek insandır.
Koronovirüs testi pozitif çıkan biriyle yakın temaslıydım 14 gün gönüllü karantina sonunda herhangi bir belirti göstermedim. Muhtemelen yakalanmadım veya belirtisiz atlattım.
Haftalardır fiiliasyon merkezinde çalışıyorum. Merakla bekliyorum sıramı
nasipte varsa, bu kadar.
işin sırrı ne dezenfektan, ne sabun, ne mesafe. Tamamen Şans.
Oğlum bu ülkede koronadan önce de bala göte yaşıyorduk zaten yav
Kendi içinde önlemlerini alır hijyenine temizliğine mesafene dikkat edersen elinden geldiğince yakalanmazsiniz allahın izniyle. Bağışıklığı güçlü tutmak içinde besin takviyelerinizi iyi seçmeniz gerekir.
evden olabildiğince az çıkmak ve çıkıldığında da sanki kırmızı bültenle aranıyormuşçasına maske + eldiven + mesafe üçlüsüne uyup eve gelindiğinde kıyafetleri direk yıkamak. ve bunu istisnasız yapmak.
Benim bu. Tamamen şans diyenlere katılıyorum. Zira aynı sağlık kuruluşunda çalıştığım arkadaşım da ben de covid belirtileri gösteriyorken, onun testi pozitif benimki negatif çıktı. Üstelik o benden daha iyi durumdaydı. O yüzden, şans. Tamamen şans.
sırtta anlamsız bi ağrı var. yakalandık galiba. belli olur bi iki güne.
eğer belirtisiz atlatmamışsam bu benim.

avm'ye de gittim, düğüne de gittim, tatile de gittim. toplu taşıma kullanıyorum, hatta şehirlerarası yolculuk bile yaptım, evet otobüsle. mesafeye falan da çok dikkat etmiyorum. sadece temizliğe çok önem veriyorum. yani anlayacağınız, salgın öncesi hayatımın %90'ını aynen koruyorum.

televizyonlardaki uzmanlara göre benim çoktan ölmüş olmam gerekiyordu.
Tedbiri elden bırakmayan ama aynı zamanda da talihli sayılması gereken insanlardır.

Belirti vermeden atlatmış olabilirim bilemiyorum.
Ama ilk günden beridir önlemlere harfiyen uyduğumu biliyorum.
Maskeyse maske, sosyal mesafeyse sosyal mesafe, hijyense hijyen.
Tatil yaptım, seyahat ettim ama meselâ seyahatte çift maske taktım, dezenfektanı, kolonyayı, ha babam de babam kullandım.
Az sayıda olsa da avm' ye de gittim, işimi halledip fişek gibi çıktım ama, öyle laylaylom yapmadım.
Birkaç arkadaşımla dışarıda görüşüyorum, açık alanlarda... balık istifi cafelerde değil.

Evime konuk kabul etmedim, bazı zorunlu hallerde ise balkonda oturduk, içeride değil.
Dışarıdan eve gelince, duş almaya, ağız gargarası yapmaya dikkat ettim.
Multivitamin kullanıyorum en başından beridir, kefiri, zencefili, zerdeçalı, bitki çaylarını ve bolca su içmeyi hayatımın olmazsa olmazı haline getirdim.
Yürüyüş yapmayı, yogayı hiç bırakmadım.

Şu ana kadar corona olmadığımı düşünüyorum, ama her an olabilirim tabii ki, bunun farkındayım, yaygın deyimle çember epeyce daraldı.
Corona olmaktan değil, ağır seyretmesinden korkuyorum.
Olur da yakalanırsam, hafif atlatmak adına elimden geleni yapıyorum. Umarım işe yarar.
Hepimize sağlık diliyorum sözlük...
Test sonucu yanlış çıkmış insanlar.

Test sonucu negatif diye o teste yüzde yüz güvenen saflar.

Testi negatif çıkıp üç gün sonra ölen var.
sigaranın ucundaki korun yanma derecesi 600-700 derece civarında. içinize çekilen duman da bir hayli sıcak. dolayısıyla, virüsün ölmesine sebep olduğu düşünülüyor. keza, özellikle yüksek alkol derecesine sahip içki içenler de aslında dezenfektan içiyor gibi virüsü öldürüyor. kendi gözlemlerime göre de hastaneye kaldırılan ve çok ağır yaşayan çoğu kişi sigara ve alkol kullanımına sahip olmayan insanlardı. yani, sigara içenlerin koronaya karşı daha dayanıksız olduğu bilgisi baya yalan olabilir. bunların hepsi sadece çıkarım. kesin bilgi olduklarını söyleyemem. ama mantıksal çerçeve içerisinde gayet mantığa yatan düşünceler.
Ben
Bi de yarım ciğerle yaşıyorum.
Inanilmasi güc ama ben. Nasil basardim bilmiyorum. Aha buldum ben normalde de saat 20:00 den sonra sokaga çıkmıyorum.
Ben ve enişteniz. Öyle tedbir falanda yok.