bugün

Cevirip bakmayin goruntu igrenc oluyor o fircasi falan. O sey daha cok kirletir be sur allah sur.
Türkçede 3 anlamı var
90 lı yılların el süpürgesi
Makara
inşaatlarda yükü yukarıya çekmek için kullanılan alet.
bugünkü kapağı;

görsel
kapağı;

görsel
ileri geri giderken çıkardığı gır sesiyle ismini almış temizlik aleti.
kapağı;

görsel
kapağı;

görsel
kapağı;

görsel
kapağı;

görsel
kapağı;

görsel
bu haftaki kapağı;

görsel
görsel
bu haftaki kapağı;

görsel
haftanın kapağı;

görsel
70'li yıllarda efsaneydi. bir ara dünyanın en çok satan mizah dergisiydi. almak için haftayı zor beklerdik.
haftanın kapağı;

görsel
bayat esprileriyle gırgır efsanesi hiç ettikleri gibi bir de ülkücülere köpek muamelesi çeken kapak yayınlamışlar.

görsel
görsel
halı süpürür.
70'li yıllarda efsaneydi. bir ara dünyanın en çok satan mizah dergisiydi. almak için haftayı zor beklerdik.
Fiyat performans orani cok yuksek temizleme araci.
geçen gün hayatımda ilk defa karikatür dergisi alayım dedim ama dediğim gibi ilk defa olduğu için hangisi iyidir hangisi kötüdür bilemedim, araştırmadım da. girdim markete geçtim dergilerin önüne kulağıma en çok gelen 3 ismi alayım bari dedim. yani uykusuz, penguen ve gırgır. penguen yokmuş. gırgır ve uykusuzu alarak çıktım. her iki dergiye de nötrdüm henüz. önce gırgır okumaya başladım, gülümsetmedi. e bu komik değil diye tam verdiğim paraya yanıyorken uykusuza başladım. uykusuz hakikaten güzeldi yani hakkını veriyor, güldürdü. ama sanırım gırgır biraz balon. ya da bu sayısı pek iyi değildi ve bana denk geldi bilemiyorum.
ninelerimiz zamanında var olan, halı, paspas, koltuk üstü gibi bilimum yüzeylerdeki pislikleri topar şeklinde altında biriktiren aletin adıdır. 30 yaş üstü neslin rahatlıkla hatırlayacağı türden bir alettir. elektrikli süpürgeler yokken bunlar vardı dedirtir. nostaljidir.
plastik, tutamaçlı, ucuz, pratik ve saçma olan temizlik aleti.
görsel
halı temizlemede kullanılan cihaz gerçi günümüzde pek kalmadı elektrikli süpürge çıkınca.