bugün

görecelidir.

-güzel misin?
+göreceliyim.
çocuk olmaktır.
özgüvendir.
çok zordur, çok. çeken bilir annecim. kedimden biliyorum, o söyledi.
Allah vergisidir.
(bkz: yakışıklı olmak/@kuzgun)

bunun çok östrojen içerenini düşün. bildin mi?
iş hayatınızda vezir ya da rezil olmanıza sebebtir. Örneğin eğer müdürünüz kadınsa gözünün üstünde kaşın var deyip size gıcık olabilir. bir tehdit unsurusunuzdur ama müdürünüz erkekse işiniz daha kolaydır. erkekler iş ve özel duyguları birbirine karıştırmadığı için işiniz daha kolaydır. iş hatayından aldığım yenilgilerden sonra şu sonuca vardım. 1 tane kadın müdürüm olacağına 10 tane erkek müdürüm olsun..
kendi kafalarından hüküm beyan eden insanlara; "kime göre? neye göre?" sorusunu sormak istediğim sözdür.
her ne kadar göreceli de olsa, güzel çoğunluğa göre güzeldir. ve güzel olmak prestijlidir, pek çok kapıyı dokunmaya bile gerek kalmadan ardına kadar açar.
böyle olmamaktır:

http://www.demotivational...nal-poster-1235687824.jpg
bakımlı olmaktır.ve görecelidir .
(bkz: duman)
(bkz: hatun)**
Bir genç kız hayali.
karaktersiz olduktan sonra bir işe yaramayan.
on par'etmeyen bazen...
Herkese nasip olmayan durum. Fakat gelin görünki güzel olanlarında içi çürük çıkıyor. *
lanettir.
tek başına yetmeyendir.
çirkin şansına sahip olmamaktır.

edit : misal burun farkıyla başkasından önce benim bu tanımı yapmam şans mı? evet hep çok şanslıyımdır doğrusu. *
(bkz: güzelliğin beş para etmez bu bendeki aşk olmasa)
alessandra ambrosio olmaktır.
dünyanın bir lanetidir. gerçek canavarların kim olduğunu görmemizi engeller. maskeli balo gibi aynı.
bunu lanet olarak görenlere müjde. tek bir façayla bu lanetten kurtulabilirsiniz.
osym gonullusu izmir'li kızlar hep güzel olur derler
-eee
- inceden dokunduruyor abim , sen güzel değilsin diyor aşağıdan aşağıdan , bu diyaloğa mağruz kalınır .(güzel değilseniz)

sonuç olarak güzel kızların hayatlarının kolaylaştıracak bir çok erkekle tanışırlar hatta zengin eş bulma ihtimallerinin daha fazla oluğuna inanıyorum , bakın avm'lerde alışveriş yapan lüks mağazalardaki göbekli genç abilere hep güzelim kızlar yanlarında ,saçlar fönlü, topuklu ayakkabılı bebekli baağğğan !
Türkiye de iseniz bazen kendini bilmez insanlar tarafından sözlü veya elle tacize mağzur kalmaktır.

(bkz: ne yazık ki)