bugün

Bir masal biter... Sessizlik başlar... Kalbini okşar uyutursun... Gözlerin dolar... Avuçların terler... Bir yalan söyler avutursun, avunursun... Yerle bir olmuş bu yıkık dökük şehre bir şarkı söyler susturursun... ACIYA ACIYA, ACITA ACITA, KENDiNi ACIYA DOLAya DOLAYA... Bir kalbi kanata kanata unutursun...
Sanki hiç olmamış gibi... Unutursun
seni karalayan karşı cins ise, seni elde edemediğindendir.
hemcinsin ise, senin elde ettiklerini hazmedemediğindendir.
insanlık çok ilerledi; artık görünmüyor. (robin sharma)
bizler sadece birer ürünüz. chuck palahniuk
kimseyi kendinden çok sevme.
"yalnızlığım benim sidikli kontesim ne kadar kötü kokarsak o kadar iyi." (bkz: sevgi duvarı)
Kadınlara ölümlerden ölüm beğen desen, karar veremeyip beğenemeden ölürler.
Mustafa kemal' i rakı içiyordu diye "sarhoş" demeye getiriyorsan eğer, "sarhoş kafayla kurup yücelttiği memleketi, ayık kafayla niye yönetemiyorsun?" diye sorarlar adama!
hata benim günah benim suç benim vayy..
(bkz: günün süt özü)
hoşçakal dedi giderken, bir afrikalı'ya kürdan uzatır gibi.
Kronik yalnızım ben bulaşıcı değil taşıyıcıyım sadece.
başkasına musaitsen beni meşgul etme.
ama seviyorum.

evet kesinlikle bu. bu sefer sevgiyi bahanelere saklamayacağız, bahaneleri sevginin arkasına iteceğiz.
başbakanlar da ağlar.
üds nedir?
istekleri arada bir yapılan sürekli mutlu çocuklardık. istekleri her zaman yapılan arada bir mutlu çocukların babası olduk.
yağmurlu havalarda şemsiyesiz dolaşma.
şans bana güldüğünde dişleri döküktü...
çok konuşma velet özet geç.
kimse vazgeçilmez değildir, vazgeçtiklerim bunu iyi bilir...
Yarı dalgalı olmamalı deniz. Ya tam durulmalı ya da tam kudurmalı. yarı ümit vermemeli sevgiliye.Ya değer vererek sevmeli ya da çekip gitmeli.

alıntı.
"kürdüm" dedim "hadi lan bölücü" dediler. "lazım" dedim "hadi lan devşirme rum" dediler. "çerkesim" dedim "hain ethem'in torunları" dediler "aleviyim" dedim "dinsiz kızılbaşlar" dediler. "ezidiyim" dedim "yezid'in pis soyu" dediler. "arabım" dedim "pis yobazlar" dediler. ben dedikçe onlar da bir şeyler dedi... "insanım" diyecektim ama, insanlığa ait her şeyi yok ettiler.
eş seçmek, kitap seçmeye benzer; iyi tasarlanmış bir kapak ve cilt ilginizi çekebilir ama içeriği sağlam olmadıkça, sonunu getirmek zordur.
birini özlemek, değer vermek ve onunla vakit geçirmeyi çokca istemek sadece aşkta olmuyor. insan insanı karşılıksız da sevebiliyor. bir saatlik muhabbet için her şeyi göz alabiliyor. fakat çaresizlik, insanın özleminden daha güçlü. izin vermiyor.