bugün

bilinen en iyi iletkendir. öz direnci 0, 0165 ohm dur.
arap tv lerinde manyak izlenmesi, bas erkek oyuncunun arap karilarin aklini almasindan dolayi, gordugum butun araplarin papagan gibi "bir turk dizisi biliyorum adi gumus" demelerine neden olan dizi. bir kere bile izlemedim lakin, bu diyaloga girmek zorunda kaldigim her seferde biliyormus numarasi yaptim. elin arabinin bildigi diziyi ben nasil bilmem degil mi. cik cik cik.
züccaciye, takı vb. den sonra antibakteriyelliği icabında ayakkabı, iç çamaşırı ve hatta deodorantla bile hayatımıza girmeye devam eden metal.
3 sezon süren, kıvanç tatlıtuğ ve songül ödenin başrollerini paylaştığı klasik bir türk dizisi. türkiye göremediği ilgiyi arap ülkelerinde görmüştür.
demir demirkan ın üstünde kürkle boy gösterdiği bir klibe sahip süper şarkı. sözler çok güzel,müzik de iyi fakat o kürk...

(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=avAMY5wZFCE)
şu sıralar bulgaristan'da patlama yapmış olan dizidir, büyük ilgi görüyormuş...*

http://medyatava.com/haber.asp?id=59547
Amasya ilinin Gümüşhacıköy ilçesine bağlı bir belde.
Denizli ilinin Acıpayam ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Acıpayam)
kimilerince, kararmışı daha da sevilir. erkeğe en yakışan takılardan biridir.
gecenin, bilmemkaçında ve orta sınıf bir şarabın bilmem kaçıncı yudumunda eşlik edilerek dinlenebilen bir demir demirkan şarkısıdır.

uykum yok, kafam güzel,
sabah erken
damlalar, denize çiselerken
yalnızım birkaç saat daha

bu sahilde bıraktım seni dün gece
öptüm son kez sessizce
yüzümde o sahte gülümsemeyle

gümüş renkli güne başlarken,
yağmur altında ağlarken,
kokun var üstümde
şafakta, bu sahilde

gümüş renkli güne başlarken
yağmura karşı ağlarken
kokun var üstümde,
şafakta, bu sahilde

velhasılı öyle bir şarkıdır işte. insanı bir garip hale sevkeder. yalnızlığını, bir sonraki güne devreder falan...
hırvat nova tv'nin haftanın 5 günü günlük 3,5 saate yakın sürelerde yayınladığı dizi. heroes, Desperate Housewives rating alamıyor diye dayamışlar gümüş'ü. eğer hırvat sayfasında yazılan doğruysa dizinin son bölümü suudi arabistan'da 4 milyon, toplamda da 85 milyon arap izleyici tarafından tarafından izlenmiş. ortadoğu'nun brad pitt'i denirmiş kıvanç tatlıtuğ'a. sırf diziyi izleyebilmek için insanlar suriye lehçesini öğrenmeye çalışmışlar. (mbc diziyi suriye lehçesinde yayınlamıştı)

http://novatv.hr/clanak/serije_strane/gumus.html
serbest piyasada yatırımcısının yüzünü kısa zamanda güldürecek madendir.

alınız aldırınız.
Tarık Alpagut ve Kemal Uzun un yönetmenliğini üstlendiği 2005 yapımı, tv dizisi. Dizinin oyuncu kadrosunda ise, Kıvanç Tatlıtuğ, Songül Öden, Ekrem Bora, Güngör Bayrak, Laçin Ceylan, Tarık Ünlüoğlu, Ayça Varlıer yer almaktadır. Ekrem bora dizide, Mehmet Fikri Şadoğlu karakterini canlandırmıştır.
altından daha kullanışlı metal. esmerlere çok yakışır.
öncelikle, altından daha güzel madendir ve bir dizidir - kıvanç tatlıtuğ'a ait ilk önceleri güzelken sonrası saçmalamış yerin dibine geçmiş senaryoya sahiptir.
tekrar yayınlanması gereken enfes dizi.
çok güzel diziydi lan.

bide metal.
altın'ın gölgesinde kalmış güzel metal.
demir demirkan'ı özlememe en çok sebep olan parça.
925/1000 olması şartıyla altından fazla sevdigim madendir.
Ama beyaz altın kadar degil tabi ki de. *
(ölü teni var bende altın rengi gitmiyor)

ölü teni diyorum, kısaca soguk ten rengi diye yorumlayabiliriz. Sıcak ten rengine altın gider, soguga pek gitmez.
periyodik cetvelde simgesi ag olan, atom numarası 47 olan metaldir.
yüzük olarak erkeğe en çok yakışan aksesuvardir.
saf olanı 925 ayar olan yarı soy metaldir.kararan gümüş alüminyum ile temizlenir.
Enfes bir balık türü.
(bkz: gümüş hakkında bilmedikleriniz/#30483685)