bugün

saniyede bünyeyi düşünceden düşünceye salan bir atasözüdür.

bunu eden belli ki üçüncü kişidir. komik duruma düşen komşudan, başıma geleceklerden ona nedir?
bu durumdan ne gibi bir çıkarı, gireri olabilir?
niye gülüyorum biliyor mudur?
ne kadar da kendinden emindir, hayrettir yani.

(bkz: sanane)
zamanında ecevit in sağlığı için olumsuz konuşanların benzer durumla karşılaştıklarında onlara söylenebilecek durum
komşuda pişer bize de düşer sözünden de anlaşılacağı üzre komşunun önemini anlatan bi atasözüdür. ikisinin alakası olmasa da.. sanki komşularımızla kaderimiz aynı sona gidiyo o nedenle ev alma komşu al.. *
(bkz: çekim yasası)
ilkel anlamda adalet duygusunun ifadesi olan bir atasözüdür.
sıradaki şarkımız, fenerbahçeliler'den, pek değerli galatasaraylı kardeşlerine gitsin.

(bkz: servet çetin)
atalarımızı bir kez daha minnetle anmamıza yol açan söz. nerden aklıma geldiyse şimdi ?
kişinin karşısındaki insanı herhangi bir eksiği yüzünden küçümsemesi veya onu hor görmesinin ardından kendisinin de aynı duruma düşmesi.
(bkz: atasözü)
(bkz: gülme karabasana gelir akşam yatağına)
bugünkü galatasaray'ın ankaragücü yenilgisinden sonra sayın fenerbahçeli arkadaşlara hatırlatmak istediğim ata sözüdür. yarınki konya maçını hatırlatmak isterim.
http://www.youtube.com/wa...B-ygQ&feature=related

fenerliler için ibretlik bir söz. özellikle bu videoyu hazırlayan fenerli arkadaşın suratını görmek isterdim.
bir zamanlar fenerbahçeli taraftarların cincon kümeye cincon kümeye diye bağırmaları aslında bu atasözünü doğruluyor. şimdi onlar düşüyor.

beşiktaşlıyım.
galatasarayın dünkü yenilgisinden sonra akla gelen söz.

zamanında pendikspora yenilen fenerbahçeyle dalga geçen gs li arkadaşlara buradan el sallamak istiyorum.
sanki bugün beşiktaş için söylenmiş söz.

ama umarım maç sonunda olumlu bir skor alırlar.
hayatın sen kendine bak aq deme şekli.örneğin kardeşim iki gün önce okulda orijinal topu çaldırdığı için salak olduğunu ve malına sahip çıkmayı bilmediğini söylemiştim.dün kadıköyde yüz lira kaybettim.

küçücük çocuğun üstüne o kadar gidince bedeli ağır oldu tabi.

edit:ulan çocuk ertesi gün topu buldu ben hala giden 100 liraya yanıyorum.puh aq.
imla hatasına ayar verirken imla hatası yapmak şeklinde başa gelir. o nedenle gülmeyeceksin. güldürmeyeceksin.
bjk li taraftarlar için söylenebilir.
noldu ya basaksehirden 4 mü yedik? sasirtan cümledir.
bir daşşak taraftarının ifadesi. 10 kişi öne gectiğimizi hatırlatır ama 4+4+4 e yatan bülent Korkmaz takımı iyi hazırlamıs ve yendiler tebrik ederiz biz sevinmek için sevseydik 6s li olurduk
şöyle bir şey:

görsel
Yunanistan ile çok dalga geçtik borçlu parası yok diye. Başımıza geldi...
Güzel laf.

Şu dönemde daha bi anlamlı hala geldi.

Ülkenin halini özetliyor.

Eeeee vakti zamanında bulgaristan'a, gürcistan'a, azerbaycan'a, iran'a falan gülüyorduk. Ucuzluk ülkeleri diye...

Devran döndü. Şimdi ucuz ülke sen oldun !. Akın akın gelip yağmalıyorlar seni...

Müstehak !.
başkalarının başına gelen kötü duruma sevinenin başına daha kötüsünün geleceğini anlatan söz.
çok doğru bir atasözü. ne oldum dememeli ne olacağım demelisin.
Doğru bir sözdür ama 2006 yılındaki şu entry de çok güzel.
"bunu eden belli ki üçüncü kişidir. komik duruma düşen komşudan, başıma geleceklerden ona nedir?
bu durumdan ne gibi bir çıkarı, gireri olabilir?
niye gülüyorum biliyor mudur?
ne kadar da kendinden emindir, hayrettir yani."