bugün

kanal d'nin yeni dizisi. baş rollerinde canan Ergüder, damla sönmez ve barış kılıç var. uzun ömürlü olmayacakmış gibi bir his var içimde. ne zaman böyle bol şöhretli, bol paralı, bol gösterişli yapımlar ortaya çıksa, kısa sürüyor.

evde bulgur makarna kaşıklayan insanlara daha ne kadar altın kafeste doğanları seyretmeyi dayatabilirsin ki?
Vasatın altında olan bir türk dizisi daha.
cihan karakterinin az önce muhteşem bir performans sergilediği dizi.
Gülfemi Beren Saat oynasaymış güzel olurmuş. Kibirli güzel falan. Gülru rolü de çok yapmacık ayrıca. Uzun sürer ama bu dizi.
yine psikopat bir dizi hayatımıza girmiştir, hayrını görün.

senelerce oynar, millet gerçek gündemini untur bunu konuşur.

psikopat dizlerden gına geldi ya, bu ne yaaa...
canan Ergüder'in nasıl kabul ettiği anlaşılmayan dizi. Behzat ç.'den buraya!
Tam bir pembe dizi.. Oyunculuklar yapmacık ama ortalama dizi seyircisine hitap ediyor.
-büyüyünce ne olacaksın?
+gülfem olcam.

işte böyle bir dizi.
canan Ergüder'in orada ne işi var diye sormaktan kendimi alamadığım dizi. fragman gözümüze gözümüze sokulduğu içindir ki şu komik ve vahim olaya tanık oldum. olay şu:

psikolojik problemleri olan delikanlımız annesine "babamın ölümünü kutlayamazsın." diyor. kavga, bağırış çağırış, yangın patlama derken bir sonraki sahnede delikanlı hastanede yataktayken annesine şöyle diyor:

- babamın ölümünü kutladın. ben de senin partini yaktım.

teşekkürler genç. özetlemeseydin biz bu durumu asla kavrayamazdık.

edit: arkadaşlar ikaz etti. annesi değil ablasıymış. benim için fark etmiyor gerçi, o kadar izlemiyorum işte.*
Bu kadar saçma bir isim olamazdı.
yine klişeler silsilesidir. Yalnız iyi oyuncuların içinde barınması klişeyi bile yadırgatmaktadır.
(bkz: http://www.uludagsozluk.com/e/4183839/)
Yanlış zamanda yanlış yerde bulunmak, öfkeye yenik düşmek ve anlık bir zevk uğruna harcanmış hayatlar..
Kanald yi ne zaman açsam karşıma çıkan ve fragmanları habire dönen gıcık dizi kimler izliyo bunları anlamış değilim. Final yapın gitsin.

Edit:müdavimleri eksilemiş hemen.
Damla sönmez'in hep ezik kız rollerinde oynadığı gerçeğini bir kez daha kanıtlıyor.
Bence gerçekten güzel dizi kabul edin. Sürükleyici, renkli.. Farklı pek çok karakter ve alt olay örgüsü var. Oyuncular, -özellikle Damla Sönmez çok doğal ve başarılılar.. Senaryodaki diyaloglar da çok gerçekçi ve hayatın içinden. Sanki yazan kişi psikoloji eğitimi almış gibi. Insan duygularını güzel ifade ediyorlar. Tabii detaylara bakmayıp ve bunun bir dizi olduğunu unutup eleştirmeye kalkarsanız, pek çok saçma şey de bulabilirsiniz.
Damla sönmez, şofor kızlıgından bahcıvanluga terfi ettı.. Evet oyunculugu cok ıyı ama asla bı beren olamayacak, farklı roller denemıyor.. Dızı ili kadının savası üzerıne ama aslında o da klasık olma yolundan cıkmıyor.. Gülru nun ablası bır gecede bara gıdıp bırlıkte oldugu adama bu ıkıncı defa oluyor bılıyorsun dıyecek kadar yapmacık.. Evin en kucuk kızı ise cok gereksız, bır hıkayesı yok ..
iki tipsizin savaşını konu edinen dizi.
ne zaman denk gelsem birinin bağırdığı dizi.

borçla, harçla, onca adaletsizlikle uğraşan türk halkı bir de bunları nasıl izleyebiliyor bilmem.
gülru nun ablası rolündeki kızın (ömer hekimoğlu'nun sekreteri olan)dişlerinin sarılıkta çığır açtığı dizidir. sürekli de beyaz gömlek giydiriyolar bari onu değiştirsinler. ayrıca baş kahramanların adları gülfem ve gülru olan dizinin adının güllerin savaşı olmasına çok kafa yordularmı merak etmekteyim. neyse bugünlük bu kadar.
Gülfem karakteri vatandaşı kadına şiddeti özendiren ve meşrulaştıran hatta anayasal hak beklentisine sokan bir kadın tarafından canlandırılmakta olan dizi.
iki kadın var biri tipsiz diğeri idare eder ama ona da tipli diyemeyiz. iki erkek var biri asosyal biri piç galiba. kim savaşıyor belli değil. tutabilir de tutmaya da bilir.
yeni dizi, fakir bir aile var zenginler bu ailenin her bir bireyini ayrı ayrı eziyor. klasik türk dizisi. dizinin kötü kadını artık senaryo gereğimi yoksa kendi yeteneksizliğidenmi bilinmez çok donuk rol yapıyor.
savcı esra'nın hatırına ilk bölümünü izlemeye çalıştığım ancak başaramadığım dizi. diziye ait bildiğim tek şey karakterlerin sadece bağırıyor oldukları. bu kadar bağıracak ne vardı acaba? kavga satar derken doğru söylüyorlarmış, hala yayından kalkmadığına göre.
şu gülru rölundeki hatun bayaa guzeldir hani padisah olsam haremime ilk onu alırdım.