bugün

kalpleri sağ tarafında olanlar için zararlı olabilecek ağrı. ya da akciğer kanseri de olabilirsiniz canım. en iyisi bir onkoloğa görünmek.

edit: vay puşt! yakalayın lan şu tarafa gitmiş olmalı.

(bkz: başlık başına kalmak)
nedensiz sebep olmaz.*
belki aşktır. birden, aniden oluverir.sebepsizdir. çareisi, ilacı yoktur.
hipokondriazis olabilir sebepsiz olması hasebiyle. ama evvelinde kalbi sola aldırmak daha iyi olabilir.
nedensız değildir.
terkedılınce olur...
doktorlar dizisinden öğrendiğimiz kadarıyla kalp krizi riski teşkil eden durumdur.
(bkz: doktorlar ile tıp öğreniyorum)

not: iş bu entry ironi içerir. söylemedi demeyin.
genelde doktora başvurduğunuzda kalp grafisi çektirdikten sonra, eğer bir şey çıkmamışsa sizi psikiyatriye yönlendirdiği ağrıdır.
kalbiniz güm güm atıyorsa ve uzun süre geçmemişse sizi tedirgin edebilir. sol kol damarlar boyunca ağrır.
akşamdan sabaha kadar bilgisayar başında oturursan tabi ağrır götün başın dediğim durumdur.
nedeni olabilir, doktora gidilmeli, ihmal edilmemelidir. özellikle sol göğüste mevcutsa.
durduk yere insanın canını sıkan ağrıdır. sol kolunuz ve göğsünüzle sol omzunuzun birleştiği yer ağrımaktadır.
sigara içiyosanız sebebi vardır. sigaradır.

(bkz: ben nasıl bi insanım ya)
basurunuz vardır. yok yahu o başka bişeydi.
(bkz: montla sıç)

şaka bir yana ciddi sonuçlara gidebilecek ağrıdır. meme kanseri ise bunlardan sadece birtanesidir.

tıbbi yardım almak, tetkik ettirmek gereklidir.
basit bir kas ağrısı ya da kalple ilgili olabilir. doktora görünmek gereklidir.
gaz hasebiyle oluşabilen ağrıdır. osurun geçer.
üşütmekle alakası olabilir. ekg çektirdikten sonra kalpte bişey çıkmazsa kas gevşetici ile çözülebilecek sorun.
"müjde! ergenliğe ilk adımı atmak üzeresiniz."
bütün gün ofiste, evde bilgisayar başında durmaktan kaynaklı olabiliyor. ek olarak gaz sancısı da olabiliyor. otu boku enfaktüs zannedip paniklemeyin. panikleyip en yakındaki özel hastaneye paraları bayılmayın. aman diyim. benim başıma gelmedi de bir arkadaşımın tecrübesi. ehe mehe.
cereyanda kalmaktan olabilir.
birçok nedeni olabilecek ağrıdır.

- aşık olabilirsin.
- çok fazla yemek yemiş olabilirsin.
- akciğerlerle ilgili bir problem olabilir.
- bir şeye çok üzülmüş olabilirsin.
- kalple ilgili bir problem olabilir.
- reflü olmuş olabilirsin.
ne olursa olsun ister aşk ister başka bi hastalık, illa doktora gidilmesi gerekir. en azından ortalık yerde kalp krizi geçirip yığılacağına gidilip, öğrenilmelidir. eğer aşk gibi psikolojik bi nedense bile. daha sonrasında icabına bakılmalıdır.
üşütmedir.
(bkz: üstüne yatmışsındır)
dün öğle saatlerinde bana da uğrayan sıkıntılı ağrı. göğsümün sağ kısmına bir anda bir ağrı saplandı. sag taraf komple kullanilamaz halde neredeyse. 70 yasindaki ihtiyarlar gibiyim. değişik bir ağrı arkadaş.