bugün

Lensten sonra cekilecek dert degil. Resmen hayat kalitem 4k'dan 720p'ye kadar dustu.
Burnunuzun üzerindeki gözlük izinin hiç geçmemesi durumu.
benimkinin camı her saniye kirleniyor. bazen günde 2-3 defa sildiğim oluyor. sinir bozucu.
maske ile de takmak zor, buğulanmaması için ince bir ayar lazım.

ancak, kullanması hoş da geliyor.

edit: gözler yaşlanınca da çıkartmak lazım, yoksa sıkıntı oluyor.
benim gözlerim durduk yere bile yaşlanabiliyor, şansım artık...
Müşterilerimin yaptığı...
144p den 4k ya geçmek.
dünyayı cam gibi gösteren olaydır.
Gözlerimi bozmak istemiyorum ve gözlük takmak istemiyorum. Ama bazı hanımefendilere gözlük yakışıyor cidden.
Soğuk havalarda aniden sıcak bir mekana girince cam buğulanır ve kör olursunuz.
gözü bozuk olduğu halde takmamak..sanırım kör olacam yakında.
rahatsız edicidir. hele ki istemiyor da mecbur olduğunuz için takacaksanız daha da rahatsız edici bir hal alır. Sırf bu rahatsız edici his yüzünden senelerdir lens kullanırım. neyse ki çareler tükenmiyor.
özellikle de kızlara yakıştırıyorum ben gözlük takmayı. buna inat heralde erkeklerden çok kızlar gözlük yerine mercek takıyor gözüne. çünkü gözlük bir insana özellikle de kızlara yakışan en önemli aksesuarlardan biri, güneş gözlüğü hariç tabi, o çok itici. gözlük takıyorsanız çevrenizin "ya çirkin duruo lens alsna" yakarışlarına aldırmayın, gururlanarak takmaya devam edin.
ilk kullanmaya başladığım zamanlarda "en kisa zamanda lens kullanıcam" dememin üzerinden 11 yıldan fazla zaman geçtiği halde hala gözlük kullanıyorum. Sanırım bir yerden sonra aksesuar olarak bakıyorsun.
Kötü yanları da oluyor bazen.

görsel
Arttırarak 6,5 numarayla yaptığım eylem.

Sizdeki de bozukluk mu? Tırt.

iyi ki lens denen şey var.
Dışı seni içi beni yakar, uzaktan güzeldir sadece. Ben de takmadan önce çok severdim ancak inanın sanıldığı gibi değil. Öncelikle bağımsız olmayı seven bir insansanız gözlüğe alışmak diğerlerine nazaran iki kat daha uzun süre alıyor çünkü onun esiri olmak düşüncesi bile katlanılmaz bir hal alıyor. Ek olarak öylesine çıktığınız çarşı pazar alışverişinde önünden geçtiğiniz bi milyoncudaki gözlüklere takılıp '' AA ucuzmuş ya alıvereyim şimdilik de sonra daha kalitelisini alırım'' deme gibi bir şansınız yok, numaralı olmalı efendim. Bir de bunun çerçeve derdi var, eğer gözlüğünüz kemik çerçeveli ise yazın dışarı çıkmak bir kabus olabilir çünkü yüzünüzün tamamı nigga diye takılınabilecek seviyede kararmış bunun aksine gözlüğün altındaki kısım ise aryan ırkına taş çıkarmış şekilde olacaktır, yuvarlak çerçeve ise Harry Potter gibi olmuşsun ehühehe leri duyduğunuz an ölü taklidi yapın da gitsin. Şöyle sevdiceğimi alsam da yağmurda yürüsek gibi bir hayaliniz varsa da unutun çünkü göreceğiniz şey sevdiceğiniz değil büyük su damlaları olacaktır böylece o size gelecek planlarını anlatırken siz de '' ya acaba yağmur suyunda neden tuz yok, dur sonra Bi Google a yazayım''diye düşünebilirsiniz. Etrafınızda ya Bi versene takayım Bi fotoğraf çekeyim diyen tipler olacaktır, bunlar koca kafalı ise gözlük size geri verildiği zaman bir homo erectus tan ödünç alınmış bir gözlüğe sahip olduğunuz hissi içinizde uyanabilir. Bütün bunlara rağmen yine de çevrenizde '' gözlük sana çok yakışıyor yaa'' diyenler de bulunacaktır, en azından bu iltifatların keyfini çıkartmaya çalışın
Kolay gelsin swh
1993 ten 2009 a kadar takardım. operasyonla bıraktım. 16 sene az değil.
Arttırarak 3.5 miyop ve az biraz astigmat gözlerle yaptığım eylem.Küçükken ağlardım neden yok diye şimdi Allah belamı verdi.
2.25 miyop gözlere lens takmaktan sonra yapılması en güzel eylemdir.
Bazı insanları seksi yapabilir. Bazılarını ama.
ergenlik ve çocukluk döneminde gözlük takmak burunda çökük olmasına ve kemerli bir buruna sahip olmaya sebep olur.
bir anlığına gözlüğünüzü çıkarıp daha sonra onu bulamamak kadar kötü bir durum yok. hele gözlük yatağınızın üzerinde kamufle olmuşsa işiniz daha zor.
Artık umursamadığım şeydir. Eskiden gözümden düşmeyen gözlüğü şimdi arayıp bulamıyorum. Hele ki önüne gelenin oval çerçeveye saldırmasından dolayı iyice soğudum. Yolun sonu lense gidiyor.
üç yaşında başladığım, gözü kör olasıca eylemdir...
en kötüsü de kışın soğuktan direk otobüse dolmuşa sıcak bir yere girince buharlaşma yapıyor ya...
hadi onu geçtim sonra tam göz bebeklerinin o kısmının buharı gidiyor kalıyorsun sürahi nine gibi.
an itibariyle takmaya başladım.

bende artık dörtgözler kervanına katıldım.