bugün

"her akşam güneşin battığı yerden,
gözlerin doğuyor gecelerime..."
şeklinde sözleri olan güzel mi güzel bir zeki müren şarkısı.
(bkz: cep telefonunun icadının gizlendiği insan)
sözleri aşmış şarkıdır...güzel bir yorumla birlikte dinlenince içme sebebidir...
2007'e girdiğim ilk dakikalarda, beni benden alan, ben bittim artık kalmadım dedirten şarkı..çileli doğmuşum zaten ezelden, hasrete alıştım ne gelir elden, yaşlı gözlerime baktığın yerden, gözlerin doğuyor gecelerime...sözlerin doğuyor gecelerime...!!!!
zeki müren, bu şarkı bir de rakı..
bu şarkıyı zeki müren den dinlemenizi tavsiye ederim

sözler:

ne mektup geliyor ne haber senden
söyle de bileyim bıktın mı benden
her akşam güneşin battığı yerden
gözlerin doğuyor gecelerime

çileli doğmuşum zaten ezelden
hasrete alıştım ne gelir elden
yaşlı gözlerime baktığın yerden

geçilmez gurbetin sokaklarından
içilmez suları pınarlarından
öptüğüm o ıslak dudaklarından
sözlerin doğuyor gecelerime

çileli doğmuşum zaten ezelden
hasrete alıştım ne gelir elden
yaşlı gözlerime baktığın yerden
"çileli doğmuşum zaten ezelden, hasrete alıştım ne gelir elden" bölümü insanı kendinden geçiren mükemmel ötesi şarkıdır. (bkz: tsm dinleyen genç) (bkz: ben)
yıllar önce, tam hatırlamıyorum tarihi, elimde kumanda zapping yapıyorum. trt 1 kanalında bir baktım bizim udi sanatçımız coşkun sabah, her zaman ki gibi sitem ediyor, "efendim türk müziğine, sanata bu ülkede hak edilen değer verilmiyor, ben sadece kendi şarkılarım için konuşmuyorum, unutulan ve göz ardı edilen şarkılar o kadar çok ki musikimizde..." diye devam ederken sunucu sözünü kesiyor, "hangi şarkılar mesela coşkun bey?" diye soruyor, ve coşkun sabah "izninizle birini söyleyim" diyor ve sadece elindeki udla (şu anda çaldığı elektro ud değil, bildiğimiz ud vardı elinde) bir başlıyor bu "gözlerin doğuyor gecelerime" şarkısına...hala düşündükçe tüylerim diken diken oluyor, coşkun sabah'a olan hayranlığım bir nebze daha artmıştır o canlı performansı gördükten sonra...velhasıl, muhteşem bir şarkıdır.
heavy metal yorumu muhteşem olacak parça. buradan yeni yetme gruplara duyurulur. biz yapamadık siz yapın bari.
ussak makami ndaki enfes sarki. zekai tunca sahane soyler.
ritm saz ağırlıklı grişi süperdir.
unutulmaz bir zeki müren klasiği, rkısız dinlenmez.
Beni benden alan şarkıdır. Ne zaman dinlesem içimde bi koşu gidip bi 70'lik alma isteği doğurur.
(bkz: (vid #6931))

linki de vereyim de tam olsun.
mükemmel ve kesinlikle zeki müren den dinlenilmesi gereken şarkı..
bağıra bağıra söylendiği vakit antidepresan etki yapan sarkıdır.
son zamanlarda sıkça dinlediğim, çaldığım, zeki müren'den dinlemesi bir başka olan şaheser.
nedendir bilinmez erkek sanatçıların sesine daha çok giden muhteşem sanat eseri.

zeki müren, Ahmet Özcan Ertekuş, zekai tunca gibi sanatçılar on numara seslendiriyorlar.

kadın sanatçıların dilinden o hazzı alamadığımı söyleyebilirim.
Zeki Müren'in insanı mest eden yorumu ile dinlenmesi farz olan şarkıdır...
insana gerçekten sorun yaşatabilecek derecede fena sözleri olan, zeki müren'in insanın sinir uçlarına tek tek nokta vuruşu yaptığı enfes şarkısı.
rakının mezesidir.
an itibarı ile çalan şarkıdır. içkiye meze olur... göz yaşların yanaklarından süzülürken sevgiliyi özletir. *
Gece gece beni duygu silsilesine kaptıran bu başlığın sebebi olan şarkıdır Zeki Mürenden dinlenmesi önerilir.
bu güzide eseri dinlerken boza içenlerin dahi kafayı bulduğu rivayet edilir.
rakı alırsın, on numara mezeni yaparsın ama hissedersin bir yerlerde bir eksik var düşünürsün ne acaba diye.işte bu şarkıdır eksik olan.