bugün

baban çok zevkli bir hırsız... ,gözlerinde ki elmasları acaba hangi müzeden çaldı?
görsel

alamadı.
çok iyi yüzme bilirim ama bu derinlikte kesin boğulurum.
kimsenin gözüme iltifat edeceğini sanmıyorum. sadece senin gözüne ne olmuş diyorlar.
Gözlerin sana mı ait yoksa Tanrı varlığını mı ispatlamaya karar verdi.
gözlerin çok güzel
(bkz: düz adam)
annemler dayıma kuş göz derlermiş dayım da hep kızarmış. sonra bir gün dayım kuşları yakından inceleme fırsatı bulmuş ve gözleri çok hoşuna gitmiş, annemlere dönüp "bana hep kuş göz deyin, kuşların gözü çok güzelmiş" demiş. sonra da amcası hani bana hani bana demiiişşşşş.
- gözlerin ne renk senin kanka
ela
- ela diye renk mi varmış amk.
"Annenin gözlerini almışsın".
almadım. evet.
kimseden gözlerim ile igili bir iltifat almadım.
ama ben onlara hergün iltifat ediyorum: yaa gülünce kaybolan bir gözüm var siz çok tatlısınız yerim sizi Allahım bir de küçüçükler.
Sen gülümsediğinde gözlerinde oluşan o parıltı var ya heh işte o, gözlerinle birleşince dünyamı aydınlatıyor..
Bazen cidden yavru kedi gibi bakıyorsun. Gözlerinin içine düşecekmişim gibi hissediyorum ve bu korkutucu.
Keş misin demişti biri.
mercan gözlü.

daha da çıtayı yükselten olmadı. zirve bu şu an.
çapağına kurban olayım, yiğidim.
Gözlerime bakamamaları en güzel iltifattır. medusamısın pezevenk diyorsunuz içinizden ama hayır, utangaçlıktan bahsediyorum.
Gözlerinde çocuklaşıyorum.
ta lise 1 deyken sınava giriyorduk 2. sınıflardan kızın biri kirpiklerin ne kadar güzel dediydi o sayılır mı.
Gözlerin ne kadar büyük?

Gözüne bir şey mi yaptırdın? ( gözlükten lens geçince tabii )
Bir gözün toprağa bakı...
Bir dakika ya, bu iltifat değil, hakikat.
"Sanırım gözlerini unutamayacağım" .
Gözlerin çekik ve çok güzel demişti. Gerçi hafif çekik oluşu herkesin ilk bakışta dikkat ettiği bir özelliğim. ister istemez göz göze gelip etkilemek için allah vergisi.
Manalı bakıyorsun demişti birisi.
ortaokulda bizim sınıftan bir kız, o esnada tahtayı deftere geçiriyorum yanındaki erkeğe.
" ın gözleri çok güzel. oğlan da bana :
gözüne bir bakayım. *
lisede bir kız, "anneme senin fotoğrafını gösterdim, ne güzel gözleri varmış dedi."
yine başka bir kız "senin göz şeklin ideal. elips badem gözlüsün."

bunu söyleyen de ingilizce hocası. "yüzün gözlerin çok güzel, 5 kg da versen tam mükemmel olursun."

özetle gözlerim için aldığım iltifatlar bunlar. halbuki gözlerimin sıradışı abartılacak bir tarafı yok, orta büyüklükte kahverengi çok bulunan sıradan bir göz işte, tabi en iyi özelliği sağlıklı olması. öyle herkesten farklı güzel kaş kirpiğim de yok.