bugün

bunu itiraf etmem lazım, artık daha fazla içimde tutamayacağım. yedi sekiz yaşlarındayken rüyamda götümün yapılışını gördüm ben. yani baya götümün yaratılış aşaması gösterildi bana. böyle beyaz uhrevi bir ortamda götüm dümdüzdü. yarık yoktu yani. sonra bıçakla o yarığı yaptı biri. cırraak diye karpuz yarar gibi yardı ortadan ikiye götümü, ekmek çizer gibi çizdi, pişmek üzere fırına gönderdi. uzun uzun götüme baktığımı hatırlıyorum. ve galiba uzunca bir süre de sahiden "göt ltd şti anonim şirketi" gibi bir yerde görevli götçüler tarafından götün böyle bu şekilde yapıldığını sanmıştım. buna inanmıştım, hatta uzun süre bu gerçeği bir tek benim bildiğimi, seçildiğimi, götün yapılışını insanlara anlatmam gerektiğinisjs yok yok o kadar da değil şaka ahahah.

merhaba arkadaşlar kanalıma hg bugün götün yapılışını anlatacağım.

medet ya gavs!
Bilmem.

görsel
Midir ?.

Ağzınıza soktum kusura bakmayın.
Estağfurullah bacım götün güzelmiş helal et.
Ups boobss'un g*tüne benziyor...
buna göre herkesin kestanesini çizmişler. kimse ortalarda ben sek erkeğim diye dolaşmasın.
çok güzel konu başlığı bilimsel , kültürel olarak da gayet entelektüel.

en baba aydın muhabbetine beş basar.

birde yaradılış-evrim olayını akla getiriyor ki ,tadından yenmez.

puan verilse başlığa; 10 üzerinden 10,
Gerçekten de türk kültür sanat tarihine yön veren önemli bir eser olmuş tebrikler taşakkürler.
göt dediğinin 180 derecede fırın low konumundayken pişirilmesi, götün fırınlamada gereğinden fazla su kaybetmesini ve ''tahta kurusu'' yaftası yememek için fırınlanma işleminden önce, hamur halindeyken iyice dinlendirilmesi ve bence ''işin püf noktası'' denilen olay; çiziğin bir anda ayrılmaması için pişirmeden önce fırının iyice dereceye gelmesini beklemektir yoksa fırın dereceye gelmeden atarsanız pişirme esnasında dış hattı daha erken kızaracağı için içi hamur kalabilir bu da çizginin deforme olmasına sebebiyet verebilir.
götle başladı fındıklı kurabiye tarifine döndü.