bugün

Cuma boynukara'nın görünüşte çok yalın bir konuyu işleyen tek perdelik uyunu. 9 yılık hapis cezasını tamamlayıp bir akşam vakti evine dönen bir adam ve onu orada karşılayan karısının duygularını anlatıyor.
facebook'un yeni güzelliği.

artık özel mesajınızın karşı tarafın okuyup okumadığını anlayabiliyorsunuz bu uyarı sayesinde...
Eskiden bir umut görmemiştir diyorduk , şimdi görmüş iplemiyor moduna geçirmiş olan özellik. Yazacağı yok ama , insan bekliyor bekliyor işte.
iyi bir feysbuk özelliğidir. artık kendimizi kandırmıyoruz.
riyakar insanlar için iyi bir koz. mesajın bir kısmını görüp görmemiş gibi yapıyorlar. mesaja tıklamayınca nasılsa görülmedi zannediyor karşıdaki.
insanların arasını bozmak için kodlanmış bir facebook saçmalığıdır.

adamı fazlasıyla gerer ve muhabbetten soğutur.
cep telefonlarında olmamasına sevindiğim facebook zımbırtısı. düşünsenize telefonunuz çalıyor o an açmak istemiyorsunuz, sessize alıyorsunuz, canınız istediğinde arıyorsunuz. ama siz sesize aldığınızda karşı tarafta 'görüldü' yazıyor, yada size mesaj geliyor siz o an cevap atmak istemiyorsunuz, daha sonra 'canım uyumuşum tühhhh şimdide geç oldu' diyorsunuz oysaki siz mesajı gördüğünüz anda karşı tarafa 'görüldü' mesajı gitmiş. kesinlikle özel hayata saldırı.
özel hayatın içine sıçan bi facebook özelliği. kardeşim sen benim "aa kusura bakma yeni gördüm" yalanımı nasıl elimden alırsın?
görsel
Saçma sapan bir facebook sıçmığı. iki yıldır konuşmadığım biri mesaj attı, cevap yazmak istemiyorum ama kız görüldüğünü anlayınca trip atmaya başladı. Görmemezlikten gelme lüksüm de elimden alındı sözlük.
'Az bekle kavat.' demenin başka bir yoludur .
whatsappta iğrenç bi durum, mesaj atarsin görür ve siklemez, hayir yani neyin tribi bu, isim var de, sonra konusuruz de, yani görüp mesaj yazmamak nedir amk ya.
Siklenmediğinizi göstermesi açısından faydalı şey.
hep nefret edilmez bu özellikten bazende sevilir, birine içine oturacak lafı koydunmu orada görüldü yazıp bir şey diyemeyince sonradan gelip "görmedim yeaa yoksa ben diyeceğimi bilirdim" tarzında savunma yapamayacaktır.
ne kadar kızsak da, kimin ne mal olduğunu sayesinde öğrendik.
Sözlüğe gelmesi gereken uygulama. Mesela bir mesaj attım bi şahısa okudu mu okumadı mı yoksa cevap mı vermıyo bilmiyorum.

Zall duy sesimi.
görüldüden sonra bi süre bekliyorum cevap gelir mi diye fakat gelmiyor.
Hayatımda bu kadar gıcık bir sistem bildirisi görmedim.
görsel

Bu sayıyı görünce hayrete düştüğüm durum. benim nick altım bu kadar kontrol edilir miydi ya?
Her tiki sayiyor. Yani kardes ne cok kontrol etmissin nickaltini.
cevap verilmediği takdirde ibrahim tatlıses gibi beyninden vurulmuşa döndüren eylemdir.
Dünyanın en kötü hissi.
Artık zerre kadar umrumda değilsin anlamına da geliyor olabilir.
yazdığı mesajı göndermeyi unutmak olduğunu gördüm açıklamasının.
bir kaç yıldır herkesin nefret ettiği bir şey.