bugün

Arap puta taparken Türk gökteki Tanrı'ya inanıyordu.
https://youtu.be/gYp-LB7ebYo
ülkücülerin referandumda evet çıkması için birbirlerini gaza getirmek amacıyla söyledikleri söz.

i.e. evet çıkmazsa gök girsin kızıl çıksın !
Ya burası bu çocuğun nickaltı değil ya. Lütfen noktasız deneyiniz. Bu değişik foşik bir söz sadece.
ota b*ka bu lafı söyleyen klasik devlet bahçeli sözüdür. Şu hayatta tek inandığım bir ideolojiyi tam anlamadan sahip çıkmayın. Önce onu öğrenin. En önemlisi okuyun ! ülkede öyle çok ki kör bağnaz bir şey bilmeden milliyetçi olan , dindar olan yahut komünist olan. Önce okuyun öğrenin. Bilgi en güçlü silahtır.
gururumu satarsam
türklüğe su katarsam
ite kemik atarsam
gök girsin kizil ciksin

terlemezse göynekler
sürçerse ak toynaklar
yüz bulursa oynaklar
gök girsin kizil ciksin.
arada nicki uplanan yazar.
bakıyorum ki eleştiriler saldırılar v.s oluyor. bakıyorum entrylerine abartılı bir durum yok.
sevilmiyor galiba ama sorsan nedeni de yok.

kişisel görüşümce fena değil hatta iyi yazardır.
Ben bu yazari kiz saniyordum. Erkekmis meger.
http://www.youtube.com/watch?v=O33epRHQcBw
Adamlık kanına işlemiş bir yazar.
Çekemeyenlere benden kayganlaştırıcı jel.
''eğer sözümde durmazsam, bu kılıç bedenime girip kanıma bulanıp çıksın'' atsızın kitaplarında yer alan türk andıdır.
Balkondan tüm mahalleye an itibariyle dinlettigim şanlı şarkı ve yeminimizdir.
lan hani içkiyi bıraktıydın içmiyom yeaa diye geziniyordun, akşam eve geçince görürsün sen. ayyaş godoş seni.
(bkz: gok girsin kizil ciksin)
Türk yemini.
Sanırım cüneyt arkın'ın göktürkler/hiung-nu/hunlar ile alakalı bir filminde geçen söz.
sözlüğün en güzel dişibayanıdır..

selam ve gadın ile..
Adam olanın anlayacağı yemindir.
hadi bilinmedik birşey yazayım
eski türkçede kılıcın parlak rengine verilen isim "gök"tür, bizim metalik veya gümüş gri dediğimiz rengi bu şekilde ifade ederler. farklı versiyonlari olan bu sözle (yemin demek abartıdır bence) ifade edilen anlam da böylelikle açığa kavuşmuş olur.

farkli versiyonlardan bir tanesi su sekildedir:

davamda yandaş
yolumda yoldaş
aşımda paydaş
sırrımda sırdaş
ol dediğin yerde olmazsam
dur dediğin yerde durmazsam
gök girsin kızıl çıksın

burada aybi zamanda eski turklerin değer verdikleri manevi olgularin sıralamasına da atıf varmış...

vermiş oldugu bilgileri sizlerle paylaştığım kişi (sanırım artık doçent olan) dtcf türkoloji ogrencisi ozdemiri saygi ve minnetle anıyorum...
kadim bir türk yeminidir.

bu yemin edilirken yemini eden kişi kılıcını yukarı kaldırıp "kök girsun kızul çıksun" dermiş.
yani "eğer ben sözümden dönersem bu kılıç bedenime kök-gök(mavi) -çelik mavisi kastediliyor- girsin, kızıl (kan kırmızı) çıksın" demektir.
yener çevik'in duvar şarkısında adı geçen eski türk yemini.
-gök girsin kızıl çıksın sözümden aga ben dönmem geri demiş üstad.
Gururumu Satarsam,
Türklüğe Su Katarsam,
ite Kemik Atarsam,
Gök Girsin Kızıl Çıksın!
ya üfff. eski saçmalıklar. allah türk ümmetini korusun va populer simdi.
Yine aydınlandık çok şükür.
Ertuğrul beyim çok yaşa.
göklerden giriyor ortalık kızıla bürünüyor.

görsel