bugün

ing. uyvarlak, halka biçiminde.

(bkz: gyroscope)
mekanik ve elektronik olarak karşımıza çıkan bir alet. mekanik hali akrobasi bisikletlerinde gidon üzerinde kullanılır. gidonun 360 derecelik dönüş hareketinde kablo karışmasını önlemek için. elektronik hali ise model helikopterlerde görülür. amacı kuyruk kontrolünü sağlamak/sağlatmaktır.
yeni bir altıncı nesil yazar. koştursun efenim sözlükte. *
tanıdık gibi duran bir yazardır. yani benim için sadece.. inşallah öyledir..
28 entry ile karması 186 olan yazar.**
büyüyünce manitam olcak yazar. sevimlidir.
istediklerini yaptırmadan peşinizi bırakmıyor efendim ama, korkmayın bu istedikleri bazen sizin lehinize olmakta.
kendisi çok normal beni ise sapik ilan eden yazardır. *
kibar ve anlayışlıymış.
özlenen yazardır, söyle bir iki laf sokuştursa pm yoluyla çok mutlu olunacaktır.
izlenim bir:
eminim ki isminin ne anlama geldiğini bilmeyen yazardır. bir güzelde laf sokarmış, biz henüz geçemedik o yollardan. yerinde duramayan birisine benziyor, baksanıza en iyi üç entrysi itirafları. başarılarının devamını diliyoruz.

ek-9432:
1.sözlük yazarlarının itirafları/(#9258510)
2.sözlük yazarlarının itirafları/(#9321318)
3.sözlük yazarlarının itirafları/(#9059668)

gedit: url hatası, giderdik tamam.

izlenim iki:
o kadar muhteşem bir yazar ki hani anlatamam onu. nasıl bir muhteşemlik bu anlamadım gitti. bu yazarı eksileyen eller kırılsın!!
bunu yazdım diye bana kızar mı acep lakin artık sözlükte pek görünmeyecek gibi. **
amerika' da yunan doneri olarak bilinen yiyecek. "cayro" diye telafuz edilir
Benden bir önceki nesil yazar. Ufo gören tatlı köylü.

(bkz: şirine)
(#12297530)detaycılığı ile feminizme geçiş evresinde olabileceğini düşündüğüm elitimsi yazar.*
şu an, istisnasız, dünyada en iyi anlaştığım canlıdır. kendisini bir gün mahrum etmesin benden.
muhabbetimi boş, kafamın da nasıl yaşadığını anlayamayan yazar. tamam kafa meselesini geçelim neyin kafasını yaşadığımı cidden ben de bilmiyorum. ama yani ayak numarasını merak etmem, caps istemem muhabbetimin boş olduğunu göstermez de mi?
sözlükte sadece sadece ramazan aylarında sohbet etme fırsatı bulduğum enteresan yazar. arada şive konusunda sıkıntılar yaşasa da düzgün bir türkçe'ye sahip.
en sevdiğim yazardır.

edit: aşık oldum galiba.
connected2.me sayesinde tanışmış olduğum yazar.
çok neşeli falan.
güzel, yalın, romantik olan.**
seninle uzun zamandan sonra tekrar konuşuyor olmak;

deli misin sen? tabii ki harika bir şey bu.
dünyanın merkezini gösteren elektronik bir sensör.
Ayrıca bir yazarın nick'i,
11 yıldır elektronikçiyim neden böyle nickler almam bilmiyorum * Mosfet, transistör iyi olurdu.
iki goy goy yapınca sözlüğü özledi sanırım entry bile girmiş *

fırlamanın tekidir özünde.**
yunanlıların döner türkçe, biz niye türkçe kullanalım diyerek dönere , yunanca dönmek anlamına gelen gyro adını vermesi olayı.