bugün

ikisi de yaklaşık olarak aynı saatlerde yayınlandığından makina izlemek tam bir mantıksızlıktır. o da şöyle ki makina'dan şu ana kadar ukalalıktan başka ne öğrenebildiniz ki ya da önü kabartılmış beyaz don giyen kendini tiyatrocu sanan soytarıların yabancı konuklarına sataşmalarından başka. oturursunuz bir de o saçma sapan esprilere gülersiniz. başkalarının aşağılanmasına ya da kendinizin aşağılanmasına gülersiniz. saçmalıktan öte birşey değil bu bence.

neyse şimdi de ''güzel ve dahi'' isimli programın bize kattıklarına bakalım. '' şu aptal kızlara bak'' demekle işler bitmiyor. onları yetiştirenlerde hiç mi suç yok sizce? bu mantıktan yola çıkarak bu program sayesinde gençlerimizin aldığı eğitimin seviyesi hakkında az çok fikir sahibi olabiliyoruz. bu insanları yetiştiren ebeveynler ve öğretmenlerin durumunu az çok yaklaşık olarak anlayabiliyoruz. kendini zeki sanan fakat iki kelime bile edemeyen insanları görüp insanımızın ne kadar gösteriş meraklısı olduğunun farkına tekrardan varabiliyoruz. bu tür programları iyice izleyip analiz ettiniz mi açıkçası onlarca kitap okumaktan daha yararlı iş yapmış olursunuz kendiniz için. çevresine duyarsız, kendini beğenmiş, etrafında kendinden bilgisiz biri gördümü hemen aşağılayan bir gençlik yetişiyor. belki gayrı ciddi görebilirsiniz ama bence o program kesinlikle yayından kaldırılmamalı ve türk aile yapısının içinde bulunduğu hal, milli eğitim sisteminin içler acısı durumu, eğitim verdiğini sanan okula yatmaya gelen öğretmenler, gençliğin içinde bulunduğu acınası hal iyice gözden geçirilip dersler çıkarılmalı. açıkçası oturup dalga geçmek için izlemediğiniz sürece çok şey öğrenebilirsiniz.
nimet cubukcunun yazdıgı mektuptan dolayı bu gece sonlandırılacak olan
guzel ve dahi izleyicilerini mantıksızlıga mı terkediyor? *
bu mantıksızlığın kurbanlarının aynı zamanda ne kadar bilmiş ve insanlara tepeden bakmaya meraklı olduğu da ne yazık ki aşikardır.
sırf gürgen öz için bile anlamlıdır. güzel ve dahi programında güzellerin daha dahileştirilmesi gerekirken dahilerin daha güzelleştirilmeye çalışıldığını gördük. zaten okan bayülgen de o programın bir protatipi sayılır çünkü konuklarından bazılarını ibret için davet etmektedir bence. bakın bunlar da var bu ülkede diye.
sinir bozucu anlamsız bir başlık. makina ile güzel ve dahiyi karşılaştırmanın anlamsızlığının farkında olmayan birine bunu anlatmak gerçekten çok zor. makina da sadece beyaz don giyen insanlar yok o programda engelliler için birçok şey yapıldı. insanlar genellikle ne görmek isterlerse onu görürler. talk show anlamında ülkemizin en iyi programı makinadır. tutupta bunu o saçma sapan programla kıyaslamanın anlamı ne hala çözmüş değilim.
gelmiş geçmiş en saçma başlıklardan bir tanesidir. bu iki programı aynı cümle içinde teleffuz etmek bile yersizdir.
(bkz: güzel kızların zekaya ihtiyaç duymayışları)
okan abi programına cıkarmaz sizi bak ona göre öyle demeyin..haa...*
bu televizyon işleri dünyanın her yerinde böyle bu yüzden formatları ve hitap ettikleri kesim farklı da olsa bu tip programları karşılaştırmak,kıyaslamak ciddi ciddi tespitler döşemek falan anlamsız oluyor gibi sanki.

(bkz: aptal kutusu)
bu mantıksızlığa kapılanlar okan bayülgen yalakası olmuş kişilerdir. bir insana bu kadar mı bağlanılır, bu kadar mı her yanlışı görmezden gelinir.
aklı sıra sözlük ahalisiyle ta$$ak geçip, ilgi çektikten sonra kafasını yastığa koyunca "adam yerine kondum bugun oleyyyyyyy" nidalarıyla sevinen adamın yorumu.

bayatladı artık bu tarz. gidin silkinin, kafanızı duvarlara vurun, zımparayla 31 çekin. belki yaratıcı olursunuz.

bu tür atraksiyonlar yerine penisin üstündeki damarı çengelli iğneyle çekip kurdale bağlamayı tavsiye ediyorum.
olayları ciddi bir şekilde irdelemeyenlerin ya da irdelemek istemeyenlerin mantıksızlığıdır. üzücüdür.
kıssadan hisse;

bu kadın programlarını kim izliyor da bu kadar reyting alıyor yada güzel ve dahi gibi saçmasapan reyting kurmacalarını kim izliyor da bu denli tutuyor dememize gerek kalmadı sanıyorum. herkesin kendine göre bi nedeni varmış tevekkeli...
(bkz: susmak varken yazmanın anlamsızlığı)
kusura bakmayın ama ziyadesiyle ezik bir başlık. bi sosyomat.com sitesi vardı, orayı da böyle eblek başlıklarla polemikten polemiğe koştular,bozdular.
cumhuriyetin kuruluşunun 1975 yılına tekabül ettiğini sanan bi zavallı kızcağızdan ne öğrenebilirim?

dahiler de neye göre dahi? kuantum fiziğini anlatsın bana. ya da son buzul çağının kaç yıl önce olduğunu. hiç olmazsa anayasanın ilk 3 maddesini!!!

yok artık daha neler!karşılaştırma zevke göre yapılır tamam ama, biraz da objektif olun breh!
" güzel ve dahi " adlı yarışmada çalışan, aslında herşeyin farkında olmalarına ragmen , para aldıkları için bok atamamalarından kaynaklanan savunma mekanizmasına sahip bir personel yada sunucu, yapımcı tarzı bir insan kişisinin kanımca yazdığı yada yazdırdığı başlık.
guzel ve dahi'nin yayindan kaldirilmasiyla birlikte onemini yitirmis konudur.
ne amaçla yazıldığını tahmin etmek bu başlık kadar saçma olur.